Kokeilin tänään testerit.fi sivustolta tilaamaani uskottomuustestiä nimeltä checkmate. Ensin testasin alkkarit joissa epäilin olevan siemennestettä. Testi on aika helppo. Elikkäs sekoitetaan paria ainetta keskenään. Toista tiputellaan epäilyttävälle alueelle. Paketin mukana tulevia lappusia kostutetaan hyvin kastellulle kankaalle. Kuivauksen nopeuttamiseksi käytin hiustenkuivainta. Toista ainetta tiputellaan pari tippaa sitten kuivuneeseen testilappuun. Tarvitaan sekuntikello koska paperi värjätyy välittömästi 15 sekunnin kuluessa jos vaatteessa on ollu siemennestettä. 15 sekan jälkeen paperi saa muita värejä mutta osoittaa tällöin negan. JOS alueella on ollut siemennestettä, papru värjäytyy miltei heti voimakkaan violetilla. Kokeilin lappusia myös vaatteelle jossa tiesin olevan siemennestettä ja se todellakin värjäsi lapun heti violetiksi. Epäilyttävän kohdan testilappu ei värjäytynyt. Niin ihan vaan tiedoksi jos joku haluaa kokeilla että kyllä tuo toimii :D. Nyt siis pikkujoulujen aikaan testailemaan kumppanien alksuja!
Niin ja testi osoittaa siis pienetkin jäämät jos niitä on.
Uskottomuustesti testattu ja toimii
11
1051
Vastaukset
- kannattaatestata
...ja sitten tulee kauhea pettynyt jos kumppani ei olekaan saanut vierasta pikkujouluissa. Ne ovat olleet surkeat juhlat.
- testaamattaparas
Onko se oman puolison markkina-arvo huonontunut, jos hän ei ole kelvannut kenellekään pikkujouluissa?
- kohta_ex_vaimo
Tuohon ei testejä tarvita, riittää kun katsoo vaimon pikkareita baari illan jälkeen se on sillä selvä. Luulee vielä salaavansa asian kun laittaa aina muuta pyykkiä päälle niin ei selviäis tekoset. Luulis että oma terveys kiinnostaa mutta niin vain paljas muna koukuttaa kun alkoholia veressä.
- höpöhöpö11
Täällä on joku tuon tyylinen aloitus ollut aikaisemminkin.
- höpöhöpöitsellesi
Mitä sitten? Sinkut -palstalla on samantyylisiä ja samanaiheisia avauksia joka päivä. Kai nyt täällä saa olla edes kerran vuodessa samantyylinen?
- Oukkifoukki
Kannattaa muuten saksia ne testilaput sitten esim. neljään osaan että riittää. Vink vink.
- jepjepjepjep123
Kangas kannattaa kastella kunnolla. Ohjeen mukaan pari kome tippaa, ei riitä. Kokeilin itse runsaammalla nestemäärällä.
- Anonyymi
Saako uskottomuustestin kylkiäisenä koronatestin kun niitä ei saa enää sattuneista syistä myydä?
- Anonyymi
Ei siinä testejä tarvita, muijan naamasta näkee kun saanut munaa. Näkeehän senkin kun kotonakin saanut, posket punottaa, hiukset vähän sekaisin ja kevely vähän kankeaa paneskelun jälkeen.
- Anonyymi
Vanhan aikaisetkin menetelmät toimii ihan hyvin kuten esmes puhuminen. Viikonloppuna pitkästä aikaa päästiin sänkyhommiin vaimon kanssa ja tokaisin kuinka ihanaa oli rakastella monen viikon puutteen jälkeen. Vaimo sanoi heti kärkeen ettei itse ole pahemmin puutteessa ollut koska on muutamankin kundin kanssa ollut sitten meidän viimeisen yhteisen session. Kysyin että ihan monenkin vai? Siihen vastasi hän että viimeksi oli kolme jannua yhtaikaa panemassa. Kuulemma teki tosi hyvää. Eipä siihen voinut paljon muuta todeta että hiukka on epäreilua kun enhän mä voi sellasta samanlaista kyytiä antaa kun mua on vaan yksi. No elämä on mitä se on.
- Anonyymi
Mä tapailin kerran samantapaisen "petjan" kanssa, nainen oli täys lutka. Kun toisen alta pääsi oli jo seuraavan vuoro kotiin tullessa. Onhan niitä vaimoja jotka tykkää vaihtelusta, parempi kai useampi kuin yksi ja mikäs jos miehet on vellihousuja eikä pitä naista ruotuun.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3248968Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat835528Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3225005SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden703470Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä32922Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal532305Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,42282Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72198- 1132166
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja402073