Joku mämmikoura hukkasi kranaattinsa

Göteborgissa löydetty vaarallinen esine on käsikranaatti - löytyi auton alta
Adlerssonin mukaan poliisi perusti tukikohdan samalla kadulla parin korttelin päässä löytöpaikalta sijaitsevaan moskeijaan, mutta täsmensi, ettei esineellä ole moskeijan kanssa mitään tekemistä.
IL
252
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Miksei kranun löytäjä ottanut selfietä ja belfietä kranun kanssa
niinkuin venäjällä on tapana?

Äänestä

Göteborgin kranaatti-iskuista lopetettiin uutisoiminen jo aikoja sitten. Pari vuotta sitten vielä oli jopa 60 iskua vuodessa, ja luku oli nousemaan päin. Sitten päätettiin lopettaa uutisointi asiasta kokonaan ettei vain "rasismi" lisäänny.

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tippuivahingossa kirjoitti:

Göteborgissa löydetty vaarallinen esine on käsikranaatti - löytyi auton alta
Adlerssonin mukaan poliisi perusti tukikohdan samalla kadulla parin korttelin päässä löytöpaikalta sijaitsevaan moskeijaan, mutta täsmensi, ettei esineellä ole moskeijan kanssa mitään tekemistä.
IL

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu