Itsenäisyys meni 1995, joten hyvää EU päivää

Mikä ihmeen itsenäisyyspäivä nyt on !
387
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Totta. Viimeisetkin suomen itsenäisyys ripeet karisteltiin vuonna 1995.

EU Suomi ei ole itsenäinen.

1Äänestä

Nyt on itsenäisyyden muistopäivä. Tosiaan itsenäisyys oli vain 1917-1994.

1Äänestä

5.12-94 lepakossa vietin viimeisen itsenäisen suomen itsenäisyyspäivän. Kingston Wall_in keikka oli kyseessä, löytyy youtubesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Euruoska kirjoitti:

Mikä ihmeen itsenäisyyspäivä nyt on !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu