https://yle.fi/uutiset/3-9972364
Siis: "Trumpia seksuaalisesta häirinnästä syyttävät naiset vaativat kongressia tutkimaan asian."
Yle ei vieläkään voi myöntää, että Trump voitti vaalit. Kun Trump vaan porskuttaa virassaan, eikä häntä millään saada kammettua edes valtakunnan oikeuden kautta ulos, täytyy julkaista aina vaan uusia ja uusia kohu-uutisia. No, voisihan Yle käyttää meidän veroeuromme huonomminkin.
Siis: "Trumpia seksuaalisesta häirinnästä syyttävät naiset vaativat kongressia tutkimaan asian."
Yle ei vieläkään voi myöntää, että Trump voitti vaalit. Kun Trump vaan porskuttaa virassaan, eikä häntä millään saada kammettua edes valtakunnan oikeuden kautta ulos, täytyy julkaista aina vaan uusia ja uusia kohu-uutisia. No, voisihan Yle käyttää meidän veroeuromme huonomminkin.
Vastaukset 45
Vanhimmat
Ei ne enää muuta keksi.
Nuo naisethan saisivat olla ylpeitä tapahtuneesta, koska Trumpille on muutenkin tussua tyrkyllä yllin kyllin.
Rumppi on miesten mies oikea herra 47.Akat käy kuumana valta kiihottaa tietynlaisia vosuja.
Trumppi saa tehdä mitä lystää. ei se ole keneltäkään pois,
No on se madame clinttonilta pois mut ei muilta.
Noin vähänkö niitä antifa naisia on jenkeissä? loput on varmaan niitä sukupuolettomia antifoita kun ilmoituksia on noin vähän itse odotin meetoo kamanjan alussa tuhansia syytöksiä vähintään trumppia kohtaan.
Eikös tämä koko mii-tuu kampanja ole vain yksi osio kokonaisvaltaisessa ajojahdissa, jota Trumpia vastaan käydään. Ei ne amerikkalaiset vaan älyä ottaa tosissaan Ylen esittämiä faktoja.
Ei meetoo kampanja ole trumpiia vastaan vaan elokuvan väkeä hollywoodia mutta toki antifa naiset tähän tartuu ja nostelee syytöksiä niiden vähäinen määrä vain ihmetyttää toisaan tuhansia odotin vähintään.
Trump on kuningas
Miksi Yle luulee, että sillä on valta ja mahti, kuka Amerikassa on presidenttinä?
Yle on täynnä aivopestyjä kommunisteja ja viherpiipertäjiä. Koskahan sai kuulla vapaita uutisia?Vaatteetkin on näillä naisilla eriskummallisia...Neuvostoaikaisia rättejä....ihan hirveitä varsinkin Havumäellä!
Epätoivoisia naisia. Trump vielä vallan kahvassa mutta he eivät hellitä ja ala elään normaalia elämää. Kohta Trump on kourinut puolia New Yorkin naisista.
Ei YLE ole pyytänyt USA:n kongressia tutkimaan mitään. Olet nyt vähän erehtynyt.
Miksi YLE ei saisi uutisoida vapaasti? Onko YLE:n kysyttävä kansalaisilta lupa uutisointiin?
Uutsoinnilla on aina oma agendansa.
Sehän siinä on kun Yle ei uutisoi vapaasti vaan tiukassa kontrollissa tietyn ideologian ohjauksessa!
Yleltä unohtui tämä.
http://beta.oikeamedia.com/o1-48600
Suuri tragediahan Trumpin valinta on. Ailahtelevainen ja epävakaa persoona. Tuntuu valitsevan aina niitä huonoja vaihtoehtoja. Nyt on jo aika monta ruumista tullut lapsellisella Jerusalem pääkaupungiksi -leikillä. Ja tosi monta tulee vielä kuolemaan siellä Lähi-idän ruutitynnyrissä. Kunhan nyt ei sentään 3. maailmansotaa aiheuttaisi. Kyllä jenkitkin tajuavat olla valitsematta heittotukkaa toiselle kaudelle.
Paljonkohan uhreja tuli nobelilla palkitun Obaman aikana?
paljon vähemmän
Lähdettä pöytään.
Jerusalme on ollut Israelin pääkaupunki jo 70 vuotta! Jordani, Syyria, Libanon ja Israele saivat maa-alueet 2. maailmansodan jälkeen, kun ottomaanit hävisivät sodan. Ottomaanit hallitsivat aluetta 1517-1917 eli 400 vuotta. Ottomaanien eli turkkilaisten alue siis pilkottiin näiden neljän maan kesken. Ei ollut mitään palestiina vaan alue on aina ollut Israelin aluetta.
Palestiinan valtio on täysin valheellinen ja keksitty ilmiö! Palestiinalaisia ei ole olemassakaan. JOs on olemassa ihmisiä, joita halutaan kutsua palestiinalaisiksi, silloin he ovat palestiinan juutalaiset, jotka ovat niitä alkuperäisiä alueen asukkaita, koska pieni määrä juutalaisia on kautta aikojen asunut historiallisen kotimaansa alueella.
Suuri osa Israelin maassa asuneista arabeista on muutanut alueelle juutalaisten uudisraivaajien jäljessä, koska rämettynyt ja autioitunt maa oli juutalaisten maahanmuuttajain toimesta alkanut kukoistaa ja tarjonnut näin ympäriöiviä alueita paremman elintason!
Kuudenpäivän sodan alla arabipakolaisia pakeni sodan jaloista Israelin alueelta. Omat heimoveljensä esim. Jordania kehotti ja suorastaan väkivalloin pakotti arabeja poistumaan sodan ajaksi Israelista. Vihamieliset arabit kuvittelivat selviävänsä sodasta voittajana olihan heillä valtava miesylivoima!
Kun Israel voitti sodan sen tuloksena syntyi arabipakolaisongelma. Näitä pakolaisia on pidetty pakolaisleireissä sen sijaan, että heidät olisi asutettu arabimaihin veljiensä joukkoon! Vertaa kuinka Suomi asutti karjalaisensa??!
Palestiinaa ei mainita VT:ssa tai UT:ssa eikä Palestiinaa mainita myöskään Koraanissa! Et revi siitä totuutta itselles!
hyvä, että totuus Trumpista paljastetaan
Ylessä ei ole kuin yksi ihana nainen säätytteli Kerttu nami nami.
Lisää kamalia asioita on päässyt tapahtumaan 😳
Trumpia tutkiva FBIn virkamies on ollut asenteellinen Trumpia kohtaan 🤔
http://www.foxnews.com/politics/2017/12/12/trump-lawyer-wants-separate-special-prosecutor-to-probe-doj-fusion-conflicts.html
Voi kamalaa mitä vääryyttä, jos Trump näyttää teoiltaan huijarilta, niin eikö se myös saata myös olla sitä ?
Vai olisiko se vain tuo Trumpetin oma Fox mikä on asenteellinen 😜
Kateelliset #metoo. Trumpi kourii vaimoaan ei niitä muita.
Sehän se vasta häiritseekin.
No, katsotaan nyt tämän pissileikin ystävän tulevaa kohtaloa 🤔
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000005487673.html
Kopeloinnista ei taida ihan häkki heilahtaa, mutta muusta kyllä 👊
Minä kourin useinkin naisia kun ovat niin hyviä kourittavia,viimeksi tänäin.Vähissä vaatteissa käyvät töissä ja meitä on vain kolme miestä.
Kaikkia kouritaan, jotka kiinni saadaan. On nääs niin hyvät asianajajat.
Naisilta äänioikeus pois - vähintään!
Ämmien pelleily haittaa jo lukuisten yhteiskuntien toimintakykykä.
Vajakkien jumala, D. Trump, erotetaan virastaan ennen kesää.
American University Professor Allan Lichtman said on Tuesday that a Trump impeachment is expected within mere months.
“It would likely come by the spring of 2018, or whenever Republicans come to believe that Trump is jeopardizing their re-elections in 2018.”
Allan Lichtman ennusti Trumpin voiton, ennen vaaleja
Ole höpsimättä Trumpia eivät vajaakit ihaile....vajakit ovat täysin eri maailmasta kuin hieno, upea ja suorasanainen presidentti Trump! Asia on juuri niin kuin Trump sanoo, kun demokraatit eivät saaneet mitää syytettä Venäjä kytköksitä, koska niitä ei ole, niin nyt aloitettiin tämä alhainen kampanja...ihmettelen näiden naisten älykyyttä! Lienvätkö lesboja !?
Facebokissa oli kuva jossa Regan kättelee nuorta hienoa miestä eli Donald Trumpia! Regan sanoo siinä, että kätellessäni tuota nuorta miestä minulle tuli vahva tunne, että kättelen USA:n presidenttiä!
Molemmat Jumalan valitsemia miehiä... kuten on kirjoitettu miksi kansakunnat pauhaavat ja turhia ajattelevat hänen voideltuansa vastaan!
Fittuliisat vinkuvat ja inisevät, mutta Trumpin juna se vaan porskuttaa.
Minua naurattaa kommenttisi vähän krois se on mutta niin totta!
Joo Trumppi voitti vaalit. Maa, kansa ja maailma hävisivät
Trump hävivi alabamassa, vai missä se oli
Vai oli Trumppi pyrkimässä senaattoriksi Alabamassa, ehtivä mies.
Kyllä suomalaiset tietävät. Psykiatrian ja psykologian peruskurssit on käyty. Putin on ailahteleva, kateellinen, köyhiä sortava, nuoria naisia jahtaava psykopaatti. Nyt myös Trumpp on samanlainen! Kumpikin on vaalivilpillä valittu, kansaa pettävä huijari.
Kumma ettei sekä Venäjä että USA ole huomioinut Suomea presidenttiä valitessaan. Täältä olisi hyvin voinut tilata pari psykiatria ja terapeuttia, tai ainakin pari Ylen toimittajaa tekemään älykkyystestejä Putinille ja Trumpille. Siinä olis kaksi valtiota pelastunut vaarallisilta presidenteiltä!
Heheh! Niin se taitaa olla. Vanhat stalinistit on psykologikurssinsa käyneet. Myös kotimaiset politiikot, varsinkin persut, on jatkuvan psykiatrisen tutkimuksen alla!
”Facebokissa oli kuva jossa Regan kättelee nuorta hienoa miestä eli Donald Trumpia! Regan sanoo siinä, että kätellessäni tuota nuorta miestä minulle tuli vahva tunne, että kättelen USA:n presidenttiä!
Molemmat Jumalan valitsemia miehiä... kuten on kirjoitettu miksi kansakunnat pauhaavat ja turhia ajattelevat hänen voideltuansa vastaan!”
Tää oli kyllä päivän paras kuuhullu juttu, oikein voideltuansa 🤔
Trump on kyllä ihan perus narsisti miljonääri, ei miljardööri muuten kuin Venäjän lainaamien rahojen turvin 🤑
Tuo Jerusalem pläjäys löytyy wikistä ehkä laaja- alaisemmin kuin raamatusta. Jerusalem kun on kolmen uskontokunnan pääpaikka, niin olkoon se sitten myös heidän pääkaupunkinsa. Tunnustamiset näistä lähtökohdista voisivat edistää rauhaa alueella. Saudi- Arabia on ilmeistä tällaista myös esittänyt.
Tuossa viellä ” uskovaisille ” analyysi Trumpista 😷
http://www.duodecimlehti.fi/lehti/2017/23/duo14040
Varovasti, se voi olla tarttuvaa 🤥
En meinannut saada naurua loppumaan eilen, kun Ylen-toimittaja vakavalla naamalla sanoi, että se Moore joka hävisi sen senaattorikilvan on niitä miehiä, jotka eivät myönnä häviötään eikä ainakaan onnittele voittajaa.
Juuri Yleläiset eivät tunnu hyväksyvän mitään vaaleja ja äänestyksiä joissa ei voita yleläisten ehdokas, eivätkä ainakaan missään tapauksessa onnittele voittajaa. Esimerkkeinä Trumpin voitto, ja Brexit.
Joo, tuo oli täsmälleen sama, minkä Markku Ruotsila sanoi demokraattileiristä viime viikon A-talk keskustelussa. Ylen toimittajalla saisi olla hieman parempi mielikuvitus.
YLEn onnettomasta 'uutisoinnista' oli nyt hyvä esimerkki:
Australian hyväksikäyttö-uutisessa oli ensin tekstiTV:ssä lueteltu useita tahoja, jossa tällaista oli tapahtunut. Sitten uutisoitiin, että mm. kirkossa ja kouluissa, lopulta oli ' mm.' jätetty pois.
Tapaus sinänsä ei ole hyväksyttävää, mutta ei ole YLEn yksipuolinen uutisointikaan, josta tässä on kuvaava esimerkki .