YLE:n uutisen mukaan Amnesty syyttää Eurooppaa ja eurooppalaisia siitä, että Libyassa sorretaan mamuja. Eli se on kuulemma meidän syy, kun afrikkalaiset sortavat toisiaan!? Miltä kuulostaa?
Amnesty International syyttää taas Eurooppaa!?
HerääEurooppa
268
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Päämamutusmediamme YLE uutisoi noista kiihkosuvakkien ja -mamuttajien aivopieruista ilman minkäänlaista kritiikkiä.
Mutta kun joku taho tai henkilö kritisoi holtitonta mamupolitiikkaa, niin johan kritiikkiä toimittajilta heti löytyy ja lainausmerkit ovat kovassa käytössä!
Just. Syyllisiä, kun estävät ylittämästä Välimerta. Onko meillä velvollisuus ottaa kaikki maailman kulkijat tänne? Pakkoko ruveta tulemaan? Jos olisi tehty selväksi, että Eurooppaan ei ole pääsyä ja kaikki palautettu, niin loppuisi tuo vaelluskin.
Ihmsisalakuljettajat myös pakottivat "pakolaisia" hautaamaan toisiansa elävältä, kun osa liian heikkoja. Mielestäni Euroopan lepsu pakolaispolitiikka on suurempi syyllinen. Amnesty on vain vasemmistolainen järjestö, joka näemmä hinkuu ideologisista syistä pakkomaahanmuuttoa.