uhkaileminen

ihastunutmuttapelästyny

Moi.

Olen nyt nähnyt yhtä miestä pari kertaa kuussa vajaan puolen vuoden ajan, ollaan istuttu iltaa, saunottu, harrastettu seksiä ja juteltu ummet ja lammet. Olen kertonut hänelle avoimesti kaikesta mahdollisesta, myös luurangoistani kaapissa. Hän on myös auttanut minua taloudellisesti.

Tämä mies oli pari viikkoa matkoilla ja loppupuolella hän yhtäkkiä alkoi soittelemaan vimmatusti ja laittamaan viestiä. Jos en heti vastaa hänen viestiin tai puheluun, sieltä alkaa tulemaan kiukuttelua. Ja viimeisimpänä hän uhkasi "haluan rahani takaisin, tiedän missä asut, et pääse tästä helpolla, mullakin on frendejä". Sitten kun vastasin hänen viestiinsä, hän kertoi, että haluaa nähdä ja alkaa seurustelemaan ja heitti vitsillä, että mennäänkö naimisiin!

Kun sitten vastasin hänen puheluun, hän kertoi olevansa kaikkien kanssa yhtä äkkipikainen ja heittävänsä vain huulta. Sanoin, etten todellakaan pidä siitä, että minun oletetaan pitävän puhelinta koko ajan päällä enkä halua kuulla mitään aikuisen miehen kiukuttelua saatika uhkailua! Pidän tästä miehestä, hän on mukavaa seuraa ja olen menossa hänen luokseen lauantaina kylään mutta mietin samalla, että olenkohan nyt sotkeutumassa johonkin ihan skitsoon äijään? Minua ei ole aikaisemmin uhkailtu näin ja oikeasti mietin, että mihin kaikkeen tämä mies kykenee? Minulla on kuitenkin teini-ikäinen tytär ja pelkään hänenkin vuokseen. Ajattelin puhua tästä vielä tämän miehen kanssa ja sanoa, että jos hän vielä kerrankin uhkailee niin vien asian poliisille.

Olenkohan nyt liian ihastunut ja sotkemassa itseni johonkin vaaralliseen ihmiseen?

8

789

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sexforbenefit

      Fuck buddy suhdehan tuo on, siltä kuulostaa. Pari krt kuussa, hm...ja antaa vielä rahaakin siitä. Mitä itse etsit, sellaistako suhdetta? Jos etsit, niin ehkä äijän huulenheittokin kannattaa sietää.

    • Kiltti-ja-kunnollinen

      Kuolet pian sillä naiset kiinnostuu vaan tuollaisista väkivaltaisista miehistä. Vähän aikaa sitten kuoli parikin nuorta naista koska sekaantivat väkivaltaisiin miehiin. Säälin sinua , et arvosta itseäsi ja siksi olet sellaisen miehen kanssa kun nyt olet.

    • HuoliHuomisesta

      Eihän noilla asioilla saisi noin leikkiä, ihmetyttää ja epäilyttää moinen käytös. Jos otat puheeksi, hyvä olla sellaisessa paikassa, jossa muitakin läsnä, jos alkaa skitsoilee niin olet helpommin turvassa, kuin jos olet vain kahden? Ei minusta normaalia käytöstä.

    • oppeliini1

      Mitkä VALTAVAT punaiset varoitusliput liehuvat!!!!

      Ellei sinulla olisi sinusta riippuvaista lasta josta olet laillisesti vastuussa, voisit olla huomioimatta kristallin kirkkaita uhkamerkkejä ja saalia tuon, selvästi hyvin sairaan ja väkivaltaisen miehen, täydellisesti tuhota sinut.

      MUTTA sinulla on huolellisesti ja harkiten hankittu lapsi joka on ottamassa sinusta esimerkkiä ja on hyvin haavoittuvassa asemassa. Hänen takiaan sinulla EI ole OIKEUTTA laskea tuota hirviotä kotiinne eikä elämäänne! Ellet laske hirviotä menemään, sinä tulet tekemään anteeksiantamatonta tuhoa niin lapsellesi kuin itsellesikin! Hirvion peloittelu ja uhkaus rahastamisesta on mitä ala-arvoisinta saastaa . tuo on kuinka tuo peto toimii!

    • enalkaisisuhteeseen

      Se on tasantarkkaan siten että itse sinun on se joko tiedettävä mihin ryhdyt. Aikanaan kun miehen pano uhkaili " meitä molempia en pelännyt. Koska ymmärsin ettei uskalla minulle tehdä mitään. Mies pelkäsi minun puolesta paljon enemmän. Mutta jos uhkailemalla yrittää saada toista tekemään jotain yleensä taustalla on se että haluaa itselleen kohteen jota uhkailee. Toki se jonkunlaista rakkautta on myönnettäköön mutta uhkaamalla yleensä ei saa tavoitetaan kuten meidän uhkailussa.

    • sesynttäripäivä2006

      Ihastunut mutta pelästynyt moi. Itse oma kokemus vuosien takaa vähän saman tyyppinen .. Mies oli jostain syystä hyvä manipuoloimaan joten kuvittelin hetkittäin että rakastaa vain niin tautisesti. No uhkailu n ja pienen väkivallan jälkeen selvisi minullekin että hänellä tosiaan on persoonallisuushäiriö diagnoosi. Nämä vahvasti elävät ihmiset koukuttavat alkutilanteessa ihan toisiin säfääreihin kuin niin kutsutut normaali häiriöllä varustetut. Sen opin että vaikka hitaammin rakastuu siihen normi ihmiseen se on parempi turvallisempi suhde kuin tuollainen tulivuori tyyppi joka voi räjähtää ihan milloin ja mistä syystä vain. Se keskustelu o n syytä jättää tosiaan sellaiselle alueelle että ette ole kaksin. Minäkin keskustelin tämän titanikin kanssa rauhallisesti asiasta mutta kun olin jo unohtanut asian ja käänsin selkäni niin ensimmäinen isku poskille ja seuraava oli potkulla mahaan jonka kerkesin suojata. Kaikkein hassuinta oli että hänellä meni pää ihan sekaisin. Saatanan jätkä mä näytän sulle.. jne. murinaa. Ja minä vikisin siihen että. Minä oon nainenn oon nainen .. Niin ku ennenkin. Mietippä ajoissa millaissen tuttavuuden kanssa olet tekemisissä..

    • APUAPAKENE

      APUA! Hankkiudu eroon miehestä. Juuri samanlainen kokemus taustalla. Kuulostaa ihan samalta tyypiltäkin....tekstiviestit ihan samanlaisia. Ensin ihan ok...sitten näitä mukamas "juttuja" joita ei kannata ottaa vakavasti, mutta sitten ei enää pystynyt hillitsemään itseään ja aivan sairasta. Mahtaako tällä kaverilla olla lähestymiskieltoja?

    • TotuusSattuuQC

      Olet nyt selvästi nähnyt häivähdyksen miehen pimeästä puolesta. Itse olisin todella varovainen jos toisesta paljastuisi mitään tuon kaltaisia puolia. Ne eivät ole hyvä merkki. Ei tuollainen "luonnevika" mihinkään katoa vaikka aloittaisitte tiiviimmän parisuhteen, usein päinvastoin. Muista että suhteen alussa ihmiset näyttävät ne kaikkein parhaat puolensa joten ne ovat ne joihin olet ihastunut. Nyt sitten olet nähnyt niitä muita, ehkä vain pinnan niistä.
      Mieti nyt todella tarkkaan että oletko todella valmis elämään tuon kaltaisten piirteiden kanssa. Ne eivät ole osa normaalia parisuhdetta. Tuolla on paljon miehiä joiden kanssa et koskaan joudu kokemaan mitään tuollaista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      12
      3169
    2. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1801
    3. Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?

      Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit
      Ikävä
      19
      1642
    4. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      1555
    5. Yksi "sometähti" vähemmän

      Ei tunnu missään.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      73
      1543
    6. Tuliko ikävä

      Vai miksi laitoit viestin? Soittamalla voisi saada kiinni. Mutta et sä uskalla
      Ikävä
      23
      1511
    7. Saitko ne viestit

      Silloin viime kuussa? Vai etkö lukemut niitä.
      Ikävä
      28
      1360
    8. Miten lasketaan?

      Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.
      Haapavesi
      9
      1334
    9. Hyvää Huomenta Rakas Neiti

      Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies
      Ikävä
      11
      1274
    10. Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?

      Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui
      Ikävä
      34
      1252
    Aihe