Tämä välittömästi USA:n presidentinvaalien jälkeen kehitetty salaliittoteoria siitä, kuinka Trump olisi mukamas tehnyt laitonta yhteistyötä Venäjän kanssa voittaakseen vaalit, on kaatumassa omaan mahdottomuuteensa. Sen sijaan nyt on käymässä ilmi oikea salaliitto - nimittäin Obaman rikollinen hallinto valjasti FBI:n Hillaryn vaalikampanjan käyttöön ja suoritti laittomin perustein Trumpin kampanjaan kohdistunutta salakuuntelua ym. vakoilua. Tämä on se todellinen vaalipetosskandaali, ja nyt kun asiaa on alettu pikkuhiljaa tutkimaan, voi olla, että kohta demokraatit ovat itse suurissa vaikeuksissa.
https://twitter.com/FoxBusiness/status/941105768128024576
https://twitter.com/FoxBusiness/status/941105768128024576
Vastaukset 14
Vanhimmat
Jo on ryssällä jutut.
Jo on juutkulla vastaus.
LiberaaliDemokraatit eivät joudu koskaan vaikeuksiin maailmassa.
Sen takana on maailmanlaajuinen koneisto.
No aloittajan pitää viellä hieman maltaa🤔
https://www.washingtonpost.com/graphics/2017/world/national-security/donald-trump-pursues-vladimir-putin-russian-election-hacking/?hpid=hp_hp-banner-main_trumprussia-textflipper:homepage/story&utm_term=.9457ea281f07
Etkö osaa itse selittää asiaa nakkaamalla linkkejä tänne??? Peelon tyyliä. 🤔
Ei se lopu edes trumpin seuraavana presidetti kauden aikan tämä jatkuu vielä noin 8-9 vuotta ai että kun amerikan demukoita vieläkin kyrpee hahahahhaha ja tulee kyrpemään vielä monta pitkää vuotta hahahahah.
taitaa Trump selvitä kuitenki ensi vuodelle, mikä ei ollut ollenkaan varmaa muutama kuukausi sitten.
niimpäniin,valheella on aina lyhyet jäljet
se joka rakasta rehellisyytä ja totuutta on siunattu ihminen,,,kiitos kommentiasi,,,,trump on mahtava ,,,alykäs ihminen,,,tommosista ei tykätä koskaan,,,lauma halua samaistu aina kaltaisensa,,,-/joku bassokitaristi/,,,, siis ei muuta kuin,,,--katsoka nyt äsken trumpin vierailu Kiinassa,,,,milloinkaan USA,n presidentti ei ole saanut näin mahtavan vastaan,oton kiinassa
---GREAT MILITARY PARADES--Y,,M,,, You tube,,lla on,,,
Kiistaton tosiasia on, että Venäjä vaikutti Amerikan presidentin vaaleihin. Ilman Venäjän sekaantumista tulos olisi ollut toinen. Venäjä-kytköksiä on paljastunut presidentinvaalien jälkeen runsaasti. Paljon virkamiehiä on erotettukin.
Heh onneksi valtaosa suomalaisista ei ota suvakkeja ja hillarya tosissaan. Mitäs suvakki tähän?
Toivottavasti Trumpin korvaava varapresidentti on virkansa arvoinen.
Hillary Clinton on ryvettynyt nainen.
Hillaryn kampanjatoimiston sähköpostit vuoti wikileaksille toimiston työntekijä, eikä kukaan tiedä miksi eikä sitä voi enää kysyä vuotajalta, koska hänet murhattiin pian vaalien jälkeen. Miten todenmukaisia on syytökset venäläisten murtautumisesta hillaryn kampanjatoimiston sähköposteihin, amerikalla kun on omasta takaa hakkereita valtion leivissä NSAlla jotka pystyy häivyttämään omat jälkensä ja näyttämään murtautumisen jonkun muun tekemiltä.