Mistä tietää, että mies on ihastunut/rakastunut?
Rakastunut mies?
7
1309
Vastaukset
- KunMiesIhastuu
Jos osaisit lukea ihastuneen/rakastuneen miehen ajatukset, niin löytäisit itsesi hänen ajatuksistaan, koska ihastunut/rakastunut mies ajattelee sinua jatkuvasti, ei saa sinua pois mielestään.
Jos siis huomaat, että sama mies ilmestyy päivittäin sinne missä olet, hymyilee, katsoo silmiisi ja alkaa keskustelmaan kanssasi aina sinut tavatessaan, niin mitä luulet, että mies muuten noin tekisi, jollei ole sinuun ihastunut/rakastunut.
Hän ei malta olla poissa läheltäsi, vaan hakeutuu lähellesi, koska kaipaa sinua.
Ei takuulla käyttäydy samoin mies, joka ei ole sinuun ihastunut.
Ei sellainen mies katso silmiisi pitkään, hymyile ja juttele, varsikaan hakeudu joka päivä seuraasi. - Aaaaap
Kiitos vastauksesta!
Tilanne on minulla tämä...
Tavattu pari kuukautta sitten ekan kerran.
Siitä asti pidetty yhteyttä, joka päivä. Paljon viestejä (välillä myös hempeilyä ja "tuhmia"), soittelua silloin tällöin.
Pari kertaa, pitkän välimatkan takia, yökyläilyä minun luonani.
Onko ihastusta miehenkin puolelta, vai vaan "sen" perässä juoksemista?- KunMiesIhastuu
Nuohan ovat selvät ihastumisen merkit, jos mies sinulle soittelee ja viestittelee, niin hän on sinuun ihastunut ja, että mies on yöpynyt luonasi.
Tuskinpa sinä ihan ketä tahansa miestä päästäisit luoksesi käymään, varsinkaan yöpymään, vaan täytyy olla syntynyt luottamus mieheen, että nainen uskaltaa miehen luokseen päästää.
Monestihan asia on niin, että mies on korviaan myöten ihastunut naiseen, mutta nainen ei ehkä olekaan, jolloin mies joutuu arvuuttelemaan, onko nainen oikeasti häneen ihastunut.
Vaikka naisen kanssa olisi jutellellut useamman kerran viikossa, aina kun naisen vaan tapaa.
Hymyjä, silmiin katsomista, mutta ei sekään aina tarkoita, että nainen olisi ihastunut, vaikka mies olisi.
Itse arvostan naista, varsinkin naista, johon ihastun, etten ala liian uteliaaksi, etten ole heti kyselemässä puhelin numeroa tai missä nainen asuu, koska tuskin nainen haluaa osoitettaan antaa ihan kenelle tahansa, vaikka mies olisi ihastunut.
Täytyyhän miehen ymmärtää, ettei nainen anna tietojaan ihan jokaiselle, koska aina on olemassa vaara, että kyselijä voi olla joku seko ja alkaa ahdistelmaan naista, kun tietää naisen osoitteen.
Ymmärtäähän sen, koska nainen heikompana ei pysty puolustautumaan kotiinsa tunkeutuvaa ahdistelijaa vastaan, kuten mies pystyy, koska on fyysisesti vahvempi ja voimakkaampi.
Täytyyhän naisen tietää, että mies on luotettava, eikä mikään ahdistelija.
- Saahansitäkysyämutta
Pillun perässä se juoksee
- KunMiesIhastuu
Se on terveen miehen merkki tuo pillun perässä juokseminen.
Kyllä säkin juokset pillun perässä, myönnä pois vaan.
Kyllä se saa olla miehen mielessä, mut ei sitä saa heti naiselle ehdottaa, muutenhan mies antaa kuvan itestään, et panopuuta vaan haluaa ja se on naiselle pinnallisen miehen kuva.
Vaikka miestä panettas kuinka paljon tahansa, niin antaa naisen tehdä se päätös, kyllä ne halut ja himot herää naisellakin ja naisen tekee mieli miestä.
- Aaaaaap
Uskon, että se kertoo jo jotain, että mies ajaa luokseni pitkän matkan päästä... mutta silti pieni pelko on.
Siksi, olen itse korviani myöten ihastunut ja yhdessäolo on mahtavaa, hauskaa, helppoa.
Tiedän, että olemme tunteneet lyhyen aikaa ja tavanneet liian harvoin, mutta haluaisin jonkunlaisen ”varmistuksen”. Vaikka sovittaisiin, ettei tapailla muita (itse en todellakaan tapaile ja hän sanoi, ettei tapaile, mutta tuo ei ollut ”sopimus”).
Onko tuollainen miehelle pelottavaa?
En todella halua painostaa tms - miestoimii
Omalla kohdallani sitä, että olenko rakastunut ei näe mistään. Ei vasta kuin sitten kun kosin ;)
Ja siihen voi mennä aikaa.....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä3610545Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on12610122- 217911
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1776314Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.304882- 554707
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1144041Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1243395- 623127
Adonikselle
Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin2203039