Tepi kurmuutti Päkä Räsästäkin!

Varmaan esileikinomaisesti.
1059
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat
  • Hakkarainen pitäis lähettää sinne kalliiseen Minnesotahoitoon jonnekin Lapualle. Hakkaraisella on senverran rahaa, että pystyy maksamaan sen noin 6500€ maksavan alkoholistihoidon!
    On noissa hoidoissa muutkin varakkaat käyneet, niin julkkikset kuin johtajatkin.
    Jollekin saattaa jopa sossu maksaa ainakin osan hoidosta, jos työpaikka on siitä kiinni!
    Voikohan Hakkaraiselle sanoa, että hoitoon tai töistä pihalle!

    1Äänestä

  • rillumarei.taas kirjoitti:

    Hakkarainen pitäis lähettää sinne kalliiseen Minnesotahoitoon jonnekin Lapualle. Hakkaraisella on senverran rahaa, että pystyy maksamaan sen noin 6500€ maksavan alkoholistihoidon!
    On noissa hoidoissa muutkin varakkaat käyneet, niin julkkikset kuin johtajatkin.
    Jollekin saattaa jopa sossu maksaa ainakin osan hoidosta, jos työpaikka on siitä kiinni!
    Voikohan Hakkaraiselle sanoa, että hoitoon tai töistä pihalle!

    Se on yhtä humpuukia kuin helluntaiseurakunta, se tarvii muutakin apua ei ole ihan täysijärkisen touhua tuo käytös, eikä sitä voi humalan piikkiin laittaa eittei muka muista!

    Olen itse ollut 3,4 promillen humalassa ja muistan kaikki asiat valveilaoloajalta, toki olin välillä sammunut ja heräsin ekan kerran kun ambulanssikuskit herätteli, mutta muistan tuon matkan terveyskeskukseen ja siellä ensimmäisenä puhalutettiin lukema oli 3,4 promillea, enkä ole ikinä uskonut noihin ns. en muista selityksiin, sillä olen senkin jälkeen ollut useasti tukevassa jurrissa, eikä koskaan ole muisti pätkinyt

    1Äänestä

Voi hyvä ihme sentään. Miten yksi mies eli Hakkarainen voi ehtiä tekemään noin paljon typeryyksiä. Anteeksi Teuvo, mutta sinä ole melkoinen sekopää.

1Äänestä
  • Sekopääkö? Eihän Teuvo sitä sentään nusassu!

    Äänestä

Vyyhti on alkanut purkautua, Katsotaan mitä tuleman pitää.

Äänestä

Heehaah. Kieltolaki-Räsäselle ihan oikein.

Äänestä

äänestäkää teuvoa ni se voi käydä vetäsemäs pataan kansanedustajia

Äänestä

Tyhmä se Hakkarainen on selvänäkin. Helluntailaiset uskonlahkolaiset vaan yrittävät pistää kaikki sen toilailut viinan piikkiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


gggggggggg kirjoitti:

Varmaan esileikinomaisesti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu