Voiko melatoniinin yliannostukseen kuolla

Joovaieim

Joo vai ei jos vaikka vetää lääkärin antamat lääkkeet kaikki keralla?

10

12450

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • höööhööö

      Melatoniinin? Ookko tosissas? Älä viitsi naurattaa. Edes unilääkkeillä ei saa henkeään suurella todennäköisyydellä pois vaikka kuinka kiskoisi. Epäilisin että saisit tolla lähinnä tokkuran, pahoinvointia, pääkipua, ehkä hyvin sekavan olon joten en suosittele.

      • Okoke

        eli jos on määrätty yks lääke ja ottaa 20 ei tunnu missää


      • meukke

        Hah et sä siihen kuolisi! Mutta varo, isot määrät voi pistää pollan ja pakin sekaisin. Voit nähä halluja ja ripuloida tms.. Ja saat varmaan omaa hormonitoimintaa sekaisin, kun melatoniini on hormoni.


      • Anonyymi

        Otin äske 90mg... eli varmaa yliannostus. Tuntuu vaa oudolta ja rintaan sattuu vähän mut laitan myöhemmin et mitä kävi


    • iyghliugyftyfu

      Ei kai tuo melatoniini ole mikään myrkky, isonakaan annoksena. Todennäköisesti pillerien lisäaineet pistää mahan sekaisin ja juoksuttaa vessapytylle.

    • KesätuleeVielä

      Melatoniini ei ole varsinaisesti lääke. Sitä myydään luontaistuotteena useissa maissa ja Suomessa reseptivapaasti apteekeissa. Sillä ei voi tehdä itsemurhaa mitenkään, jopa 500 mg aiheuttaa vain ahdistusta ja pahoinvointia.

      Edes tavallisilla benzoilla ja unilääkkeillä ei saa henkeä pois. Itse yritin nuorena itsemurhaa syömällä 100 kpl diapameja, muistaakseni 5 mg:n tabletteja. Tulos oli 48 tuntia unta ja melko täydellinen muistin menetys paljon pidemmältä ajalta. Olin kuulemma ollut herättyäni aivan iloinen ja normaali, eikä kukaan ollut edes huomannut mitään itsemurhayritystä.

      Ehkä on väärin kirjoittaa näistä, sillä useimmille itsemurhakandidaateille melatoniinien tai diapamien popsiminen on parasta mitä voi tapahtua, jos he sen jälkeen pääsevät tarvitsemaansa hoitoon; eivät kuole tai saa mitään vammoja.

    • elmäonlahja

      jaa. Onko teillä yhtään mitään omaa tekemistä siellä jos jotain vitun itsemurhaa yritätte. sitähän voisin syödä vaikka 500 silokkia ja siihen päälle pari litraa hullunruohoteetä ja vaikka koristeunikonsiemeniä sen verran että jos ei muuten tuu huono huominen niin ainakin morkkis tulee. Joku roti se on oltava vaikka olisit heinäpaalin alla syntyny.

    • Anonyymi

      Ite just vedin 8 pillerii extra vahvaa melatoniinii lmao

      • Anonyymi

        Itse otin vahingossa juuri äsken 11mg ja aloin kuumottelemaan :D
        'Eli turha ressata....


    • Anonyymi

      Ei siihe voi mitenkään kuolla

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa

      En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod
      Ikävä
      20
      2383
    2. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      238
      1746
    3. Seiska: Anne Kukkohovi myy pikkuhousujaan ja antaa penisarvioita

      Melko hupaisaa: https://www.seiska.fi/vain-seiskassa/ex-huippumalli-anne-kukkohovin-amerikan-valloitus-vastatuulessa-myy
      Maailman menoa
      310
      1305
    4. Miten tämä meidän tarina

      Sitten päättyy?
      Ikävä
      65
      969
    5. Kulujen jako parisuhteessa

      Hei, miten teillä jaetaan kulut parisuhteessa? Työttömyyttä ja opiskelua tulee omalla kohdalla jatkumaan vielä jonkin ai
      Parisuhde
      53
      935
    6. En todellakaan halua että

      Tämä päättyy näin
      Ikävä
      39
      844
    7. Missä olit kun tajusit, että teistä tulee joskus pari?

      Kuvaile sitä paikkaa, hetkeä ja tilannetta.
      Ikävä
      53
      835
    8. J miehelle viesti menneisyydestä

      On jo useampi vuosi, kun ollaan oltu näköyhteydessä. Jäi tyhjä olo, koska rakastin. En tietenkään sitä kertonut. Mutta e
      Ikävä
      35
      747
    9. Valitse, kenen kanssa seurustelet

      Seura turmelee, ja huono seura turmelee täysin. Vähän niin kuin valta turmelee, ja absoluuttinen valta turmelee kokonaan
      Hindulaisuus
      273
      683
    10. Paikat tapeltu

      Ei mennyt ihan persujen toiveiden mukaan Ei kait nyt 20 ääntä ja arpajais voitolla voi olla Ähtärin kaupungin puheenjoh
      Ähtäri
      35
      681
    Aihe