Olisi pehmeää ja johon olisi kiva pyyhkiä.
saako mistään jumala wc-paperia
ostaisinheti
2093
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Tällaista on kyllä: https://funshop.fi/lahjakauppa/dollari-wc-paperi/
Eikös amerikkalaiset väitä rahoissaan, että in God we trust. Joten takapuolen puhtaus on taattu.
Pikkusen menee nyt tällä kaverilla jutut alatyyliseksi alapään jutuiksi. Tälläinen ulostusko sieltä alkuräjähdyksen alkuliemistä on lähtenyt evoluutioitumaan. Parempi olisi jos evoluutio olisi pysähtynyt sinne kalavesiin, eikä joku kala olisi saanut päähänsä sellaista päähänpinttymää, että pitääpä kokeilla vaihteeksi tuota kävelyä kuivalla maalla. En tunne kalojen sielunelämää, mutta todennäköisesti ne uivat puhtaammissa ajatusvesissä kuin tälläisissa alapään likaviemärijutuissa. Ei mene hyvin evoluutiolla.
Onkohan tämä jutustelun Ei_hyvältä_näytä
teisti....jos on, niin onpas hällä ateismi lähtenyt vähän lapasesta...... evoluutioon ei usko ei edes itsenkään. Ei käynyt kolussa koska uskoi ettei hän kehity, on ainavaan 6vuotiaan evankelistamiehen tasolla...
Onkohan tämän jutustelun aloittaja ateisti....jos on, niin onpas hällä ateismi lähtenyt vähän lapasesta.......
Ei vaan, mitä jumalasi tekee estääkseen myynnin.
Jumala tekee tulvan
Silloinhan joutuisi pyyhkimään paljain sormin!
"saako mistään jumala wc-paperia"
Saa. Se tilaa sitä Amazonista.
Pyyhi sinä sitä persettäs,vaikka teräsharjalla.
Bin Laden löytyi, pitää ehdottaa Kiinalaisille valmistuksen aloittamista.
Etsi haloska paprua.
Haloska papeliin on ... pyyhkäistä.
Luulisi että ateistit ovat sujut kristinuskon kanssa, mutta ei siltä näytä jos pitää huussipaperiin turvautua vahvistuakseen ateismissaan ja torjuessaan kristinuskoa ja Jumalaa.
Kukas sinua estää kirjoittelemasta huussipaperiisi Jumalan nimeä vaikka water proof -tussilla. Näkeekö sitä kukaan - Jumalakaan, jos et usko sellaisen olemassaoloon. Pitäisihän sinun kyetä olemaan ns. sujut kristinuskon kanssa kun elämässäsi noin "hyvin pyyhkii". Eikö?
Roomassa oli vesivessat ennen kristittyjä.
Ateistin ei kannata ostaa Jumala-paperia, sillä se ei ota paskankaan vertaa pakanalta.
Olette vesivessat velkaa.
Jumalat maksavat vesivelkansa, heittävät vetensä niskaamme scuumarien muodossa.
- johan
Vessapaperit on uskottomille. Jumalaan uskovat eivät vessapaperia tarvitse. Luoja antoi ihmiselle vasemman käden pyyhkimiseen ja oikean käden syömiseen. Löytyy Raamatustakin joten turha änkyttää vastaan.
Syykin tähän löytyy. Uskovan anus pysyy paremmassa kunnossa kun putsaa pukamien välit etusormella kaivamalla. Kelpaa Jeesuksen sitten tulla uskovaan.
Kyllä uskovainen saa pyyhkiä näinäpäivinä kummalla kädellä tahansa. Raamatun kirjoittamisen ajoista on edistytty ja nykyään käytössä on sekä aterimet että käsidesi. Käyttöä on kuitenkin uskovaisten syytä harjoitella. Aterimet lasketaan käsistä _ennen_ pyyhkimistä ja käsidesiä käytetään pyyhkimisen _jälkeen_.
Jos joku nyt tarvitsee jumalallista huussipaperia, niin suosittelisin Päivämies-lehteä. On tosin hieman kovahkoa ja painomustetta irtoaa perseeseen, mutta on tosi jumalallista.
Kristittynä käytän ihan tavallista silkinpehmeää wc-paperia. Kristinusko ohjaa ihmisen käyttäytymään järkevästi ja niin on myös tässä asiassa. Valitsen paperin aina huolella kaupassa. Olen kyllä huomannut, kuinka ateistit juoksevat ja hosuvat siinäkin, aivan kuin olisivat jo vessaan menossa.
Kristitty ihminen taas voi aina suhtautua tulevaisuuteensa luottavaissesti, olipa hätä mikä tahansa ja siksi hän voi aina toimia harkiten.