Juomarit eivät peri taivasten valtakuntaa

Älä ryyppää itseäsi ikuiseen helvettiin. Tee parannus juomariudesta ja muista synneistäsi, ja ota uskossa vastaan Jeesus Kristus Herraksesi ja Vapahtajaksesi niin sinusta tulee Jumalan lapsi ja saat ijankaikkisen elämän.

Saatana haluaa viedä sinut mm viinan kautta helvettiin mutta saatana on valheitten isä ja valhettelija, varas joka tullut tappamaan tuhoamaan varastamaan ja valhettelemaan. Älä seuraa saatanaa ijankaikkiseen kadotukseen vaan seuraa Jeesusta ikuiseen autuuteen.

7

252

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • viisaita.sanoja.4739

      Koska aloituksenne Drinkit ja cocktailit -palstalla on varsin uskonnollissävytteinen, puhukaamme kosher-viinistä (viiniä ei saa sekoittaa muihin aineksiin, ks. chabad.org) tai anis-koiruohojuomasta absintti, joka ei ole karvasta ja jota voi käyttää cocktaileissakin.

      • Pikkuukot

        Uskonkauppiaat ovat usein entisiä holisteja, joilla vain uskonto on vaihtunut.
        Joka tapauksessa kumpikin aiheuttaa harhoja.


    • WhiskeyJoe

      kyllä minun "taivaassani" on hyvää vähintään 16-vuotta vanhaa single malttia tarjolla..mikäli ei ole niin menen mieluummin helvettiiin ryyppäämään Luciferin kanssa Johnnie Walkeria!

    • JuoppoHinttari

      No, periikö hinttarit sitten taivasten valtakuntaa?

    • kerrohanpois

      Entä uskovaiset varatut mieshuorimukset? Ne jotka jakelevat sitä avioliittoaan AIVAN joka paikassa? Työpaikoilla kuvittelevat nuorempienkin naisten vain viihdyttävän heidän jalkovälijeesustaan. Eikös se ole ennemminkin narsismia, kuin jeesustelua? Kaikkikoko heitä ovat viihdyttämässä? Tämän sortin jeesustelijoiden vuoksi syntyvyys on maassamme laskenut. Hehkeät uusia uhreja hakevat jeesustädit ilakoivat puumaleikeissään, eivätkä tajua lähteä terapiaan ja miksi juuri he narsismiaan häiriköivät muiden pariutujien energioilla. Ettei vaan kukaan muu saisi tilaa pariutumiseen, jeesusnarsisti on aina oikeassa uusia uhreja etsiessään. Hyvä te.

    • Anonyymi

      Vaimo tuli eilen reissusta, juotiin lasit Carilloa, minä toisenkin.

      Hän näytti Taivaalliselta Enkeliltä.

      Rakastelimme kevyen nousun siivittämänä hartaasti ja pitkään.

      Sekoitin meille aplari-Carillot ja siemailimme drinkit raukeina nukahtaen sylityksin.

      Tämän lähemmäksi uskisten kuvittelemaa taivasta ei pääse.

      • Pisara paratiisia maan päällä.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      83
      5968
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      302
      4935
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      20
      2628
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      43
      2549
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      99
      1624
    6. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      68
      1513
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      17
      1491
    8. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      105
      1397
    9. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      133
      1363
    10. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      116
      1327
    Aihe