Tämä on ongelma jos joka kymmenes on huostaan otettu. Ongelmia tulee sitten.
Väärät ihmiset saavat lapsia.
6
1975
Vastaukset
- Syyjaseuraus
Onko syy juuri tämä?
https://www.is.fi/kysy-seksista/art-2000005482794.html - NeitiS.Sisustusvastaava
Joudumme palaamaan asiaan ensi viikolla, jolloin Ornitologi vastaa.
- 332211
"Väärät ihmiset saavat lapsia."
Eli jos 9 kymmenestä onnistuu niin ei kannata edes yrittää? - TotuusSattuuQC
"Tämä on ongelma jos joka kymmenes on huostaan otettu."
Mistähän olet tuollaisen suhdeluvun repäissyt? Esim. vuonna 2016 oli kodin ulkopuolelle sijoittetuna 17330 lasta. Alaikäisiä lapsia taas oli 1 051 000 samana vuonna. Sijoittetuina on siis ollut noin 1.6% lapsista, ei suinkaan 10% kuten väität. - Vakaa2
Ei se taida olla ihan niin. Mutta meillä on yhteiskunnalliset asiat ja historia ja sen painolasti menneet sekaisin jonkun koulukiusaamisen kanssa. Uskon aidosti, että kaikki äidiksi ja isäksi tulleet haluavat olla hyviä vanhempia ja tukea lapsiaan ja olla mukana heidän elämässään aina. Meille on tullut vähän väärinkäsityksiä ja liian helposti lapsia otetaan pois heidän omilta biologisilta vanhemmiltaan ja suvuistaan. Mutta uskon myös, että ihmiset ymmärtävät tämän, ja että täytyy lisätä ymmärrystä ja viestintää kaikin puolin.
Perheen vakaa perustaminen ei taida aina olla niin yksiselitteistä. - MuutostaAlapäähän
Tämä aloittajan näkemys väärästä perimästä johtuu vai siitä että aloittaja ja ne tahot joiden pitäisi tehdä lapsia, eivät halua tai pysty. Siksi se ryhmä joka pystyy ja tekee, korostuu tilastoissa.
Niin että aloittaja ottaa vaan pallon hommasta ja koittaa saada jotain konkreettista aikaiseksi. Jos aloittajakin tekee 10 lasta eikä niistä yksikään päädy huostaan, tilastot muuttuvat merkittävästi.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1672602Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18727Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait209714Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22668