Paasto ti 26.12. 2007 alkoi klo 13.13

ItkeväMies

Näin. Maha on täysi.

Tavoitteena on 55h syömättä.


Ilmoittautuminen kerran vuorokaudessa. Torstaihin tähtään klo 20.13 .

Nesteitä, sokerityomia. Maitoan. 2-3 dl.

Eikun 5 vrk otankin tavoitteeksi . Se on uusi paastoennätykseni.

8

123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • paasto.on.sairasta

      Näitä älykköjä piisaa!
      Paastossa ei ole mitään järkeä!
      Saahan jokainen itseänsä kiduttaa - toivottavasti olet kidutukseesi tyytyväinen.

    • ItkeväMies

      Paastottu nyt 24h ja risat:paino putosi 107,4 kilosta 106,3 kiloon.

      Nyt meen chipsii maistelemaan! Eli sanotaan 24h hoidin, ihan ok.

      Ensi kerralla 25h.

      Viime viikolla paastosin 23h.

      • mussunmussu

        Paastot saavat aikaan näläntunteen ja ahmimis refleksin, parempi syödä kevyesti neljästi tai kolmesti päivässä!


      • paasto.on.sairasta

        Tuon verran paino putoaa kun istuu saunan lauteilla puoli tuntia. Aivan järjetöntä käyttää pastoa muka laihdutukseen


    • ItkeväMies

      Paasto alkoi klo 14. 15 tänään 28.12. 2017. Tavoitteena 25h. Viimeksi tarkka aika oli 2414min.

      Painoa oli 105,4 kg ja söin sen jälkeen näkkileipää juustoa , margariinia. Jälkiruoaksi sipsiä. Lays paprika sipsiuutuus.2/5. Melkeinpä mautonta. Dippikastikekaan ei paljon auttanut.Iso pettymys.

      Paino on nyt mikä on. Katselen huomenna 25h kohdan lähellä paljon painaa hän. Eipä tässä muuta. Pitää muistaa juoda paaston aikana paljon.
      Huominen klo 15.15 saisi jo olla.

      Jos painoa on huomenna alle 104,8kg niin olen iloisempi kuin nyt. Pizzaa taidan syödä huomenna sinihomejuusto lisällä ainakin ja jauhelihaa messiin kunnolla maustettuna. Laitan kahvin sekaan kanelijauhetta nykyään lähes aina. Kaneli pistää hanttiin syövälle.Kuten kurkuma- mustapippuri.

      Joo mut hei, tsemppii kaikille läskiksi itsensä tunnistaville ei muuta kuin laihduttelemaan siitä.

    • hfghfdhfdhfdhf

      Ensinnäkin pitäisi haastaa oikeuteen kaikki äidit ja isoäidit, jotka tuputtavat ruokaa lapselle. Normaalin ruokahalun ja kylläisyyden säätelyä voi olla vaikeaa saada takaisin, jos sen on kerran menettänyt. Moni menettää sen jo lapsena. Olipa sitten paino-ongelmaa tai ei. Jos on paino-ongelma, on todennäköisesti myös syömisongelmia (ahmimista, kontrollin puutetta tms), jolloin paasto on hyvin huono ratkaisu. Se vain pahentaa syömisongelmia ja paino-ongelmaa.

      Järkevämpi ratkaisu on pienin askelin muuttaa ruokavaliota. Silloin muutos on pysyvin ja toimivin. Olipa sitten kyseessä diabetes, lihavuus tai molemmat. Eli jätä vähitellen kaikki sokeroidut tuotteet pois. Korvaa tuotteet yksitellen paremmilla vaihtoehdoilla. Pienennä vähitellen annoskokoa. Isoista lautasista kannattaa luopua kokonaan. Ensin voit vähentää energiapitoisen sapuskan osuutta täyttämällä lautasta vaikka vihersalaateilla, raasteilla tai keitetyillä vihanneksilla, jolloin annoskoko on entinen, mutta energiasisältö pienempi. Älä unohda proteiineja ja hyviä rasvoja.

      Jollet liiku lainkaan, niin pidä tavoitteena edes kävellä tunti päivässä. Kävelynkin määrää voit lisätä vähitellen ja jakaa suorituksen moneen osaan.

      Jotkut naiset ovat saaneet apua korseteista ja waist trainereista. Itse käytän sitä selkätukena, mutta eipä tee mieli syödä liikaa, kun siitä saa huonon olon.

    • ItkeväMies

      Kävelevä Mies voisi melkein olla nimimerkkini myöskin. Kävely laukaisee itselläni ruokainnokkuuden. Se vaan kun olen nyt päättänyt laihduttelemaan alkaa kun on pakko keväällä olla hoikka niin sitä tekee mitä pitääkin päästäkseen perille.

      Olen päättänyt puntarin päättää seuraavan syöntikerran. Painoin äsken 105,5kg ka syön seuraavan kerran klo 15.15 jos paino on 104,1kg.

      Taitaa mennä huomiseen syöminen. Teen toisen paastopäivän tämän seuraksi. Kevätjuttuni takia. Paastottu 19h nyt.

      • ItkeväMies

        Ei mennyt ihan suunnitellyn mukaan. Muta melkein pääsin tavoitteedeen.

        Söin hyvän pizzan, ei kaduta!

        Klo 14.02 alkaa nyt tänään paasto, alkoi jo.Tavoite 26h eli 16.02.Ja tämän homman vedän läpi!

        Mihin homma hajosi viime metreillä?

        Tulos tyydytti 23h ja risät . Lisäksi oli nälkäinen suu jo juu. Piti saada pizzaa suuhun. Erehdyin tämän katsomaan niin kävi paine liian isoksi. Alkoi vanne kiristämään.

        https://www.youtube.com/watch?v=z11fHkvHMBo


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      171
      3518
    2. Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä

      En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m
      Ikävä
      85
      1536
    3. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      25
      1269
    4. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      158
      1222
    5. Pitääkö penkeillä hypätä Martina?

      Eivätkö puistonpenkit ole istumista varten.Ei niitä kannata liata hyppäämällä koskaa likaantuvat eikä siellä kukaan niit
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      988
    6. Kerropa ESA miten kävi tuomioiden

      Osaako ESA kertoa miten haukkumasi kunnanhallituksen kävi.
      Puolanka
      35
      971
    7. Erika Vikman diskattiin, tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek https://www.rumba.fi/uut
      Maailman menoa
      16
      953
    8. Kuinka kauan

      Olet ollut kaivattuusi ihastunut/rakastunut? Tajusitko tunteesi heti, vai syventyivätkö ne hitaasti?
      Ikävä
      57
      832
    9. Maikkarin tentti: Orpo jälleen rauhallinen ja erittäin hyvä, myös Purra oli hyvä

      Lindtman ja Kaikkonen oli kohtalaisia, sen sijaan punavihreät Koskela ja Virta olivat taas heikkoja. Ja vastustavat jalk
      Maailman menoa
      92
      794
    10. Se olisi ihan

      Napinpainalluksen päässä. Ei vaatisi paljon
      Ikävä
      62
      745
    Aihe