Tapasin aivan ihanan miehen deittisivustoilta. Ensimmäisistä viesteistä ja puheluista homma toimi ihan kuin oltais tunnettu aiemmin. Juteltiin paljon, samat harrastukset ja elämän arvot.Nähtiin viikon sisällä ensimmäisestä viestistä. Toisen kerran seuraavan viikonloppuna. Ongelmaksi muodostui välimatka jota oli N. 230 km, miehen vuorotyöt ja hänen lapsi. Meillä olisi ollut mahdollisuus nähdä kerran kuukaudessa, koska mies saattoi olla viikonloput yötöissä tai päivätöissä 6-18. Päätettiin tai mies sitä ehdotti, että kun tämä näkeminen menee niin vaikeaksi , joten parempi lopettaa tämä alkuunsa. Viimeinen puhelu oli molemmille vaikea ja itkulta ei säästytty. Nyt jouluaatto päivällä häneltä tuli viesti missä toivotti hyvää joulua sekä sanoi miettineensä meitä ja haluaisi mut takaisin hänen elämäänsä. Taukoa oli 1,5 kuukautta. Viesti oli todellakin yllätys, soitettiin nopea puhelu, koska hän oli töissä sekä vaihdettiin viestejä. Sama juttu ma ja eilen. Suurin osa viestien aloituksesta tuli multa, mutta kyllä hän muutaman kysymyksen esitti. Nyt tänään täysi hiljaisuus. Ei viestiä lainkaan, mikä ei ole hänen tyylistä. Mietin vain, että miksi hän sanoi haluavansa mut takaisin, mutta ei näytä sitä mitenkään? Luulisi, että sitä laittaisi toiselle viestiä ja tekisi selväksi mitä haluaa?
Suhteen aloitus?
9
1123
Vastaukset
- weerees
Vaikuttaa siltä, ettei oo varma, mitä haluaa. Jos tuota vielä jatkuu, mieti, kiinnostaako sua roikkua löyhässä hirressä tuolla lailla. Jos mtn selvyyttä ei pariin kolmeen päivään tule, kysy suoraan, mitä hän haluaa ja vaadi myös selkeä vastaus. Jos ei osaa sittenkään päättää, unohda koko tyyppi. Silloin hänellä ei ole tarpeeksi tunteita sua kohtaan.
- KatseEteenpäinTulevaan
Mieti itse suhteen reaaliteetteja! Totesitte jo alkuunsa, että mahdotonta on. Kaukosuhteet ei kannata. Kumppanin pitäisi asua samalla paikkakunnalla, jotta voisitte seurustella ja elää normaalisti. Mahdottomaan ei kannata palata. Mies vaikuttaa epäluotettavalta tuuliviiriltä, joka välillä haluaa, välillä ei. Ei kannata vaivautua.
- kaikensekestää
Jäbä on jouluaattona tuntenut itsensä yksinäiseksi, ehkä se lapsikin oli äidillään. Ei mikään syy jatkaa jo kuollutta suhdetta. Etsi lapseton mies itsellesi lähempää.
Itse olen varakas, komea ja pitkä, joka hakee sut limusiinilla mistä vain! - Hyvääuuttavuottakaikille
Ei kannata alkaa roikkumaan suhteessa, jossa aika on kortilla, ja sun pitäisi elellä pelkästään toisen ehdoilla ja pomppia hänen menojen mukaan. Kaukosuhdekin kuin mikä tahansa suhde on kompromisseja ja joustamista puolintoisin, ei sitä, että sinä muutat paikkakuntaa ja koko elämäsi toisen vuoksi, vaan ajattelet myös omia mahdollisuuksia, omaa itseäsi ja jaksamistasi sekä opettelet tuntemaan ensin ihmistä paremmin. Itsekin monen vuoden kaukosuhteen sekä välirikon jälkeen mietin, että ihmeellisiä on elämäntiet eikä ihmeiden aika ole ohi, meillä molemmilla pitää vaan olla uskallusta tulla puolitiehen vastaan ja muuttaa nyt samalta paikkakunnalta puolimatkaan, että kummallakin olisi hyvä olla. Itse ajattelin ehdottaa tuon kaltaista kompromissia.
- oppeliini1
samaa mieltä muiden kanssa, hanki itsellesi ystävä jolla on enemmän mahdollisuuksia ja aikaa olla kanssasi.
Tuntemasi isän aika on kortilla: epäsäännollinen tyo, ei läheskään tarpeeksi aikaa oman pienokaisensa kanssa. Salli hänen käyttää kaikki vapaaaikansa lapsensa kanssa. Miehellä on kovin piiiitkä tie ennenkuin on valmis etsimään itselleen aviopuolisoa.
tällähetkellä sinä olet kaukana kolmosena lapsen ja tyon jälkeen. Kiitos asiallista kommenteista! Eipä hänestä mitään kuulunut, joten eipä tarvi murehtia tämän enempää :)
- kaikensekestää
No, siitä kuuluu taas ensi jouluna, kun tuntee itsensä yksinäiseksi.
kaikensekestää kirjoitti:
No, siitä kuuluu taas ensi jouluna, kun tuntee itsensä yksinäiseksi.
Siinähän sit viesteilee. .. Ei hetkauta mua :D
- unohdakokomies
Tsemppiä ja unohda koko homma. Sinä elit tuon suhteen juhlahetkiä ja kun arki astuu lapsineen ja kaikkine muine ongelmineen, niin liikaa on välimatkat yms.
Maailmassa on miljoonia miehiä, kyllä siellä on sopivampiakin. Minäkin luulin jättäneeni taakse monta ainutlaatuista suhdetta kunnes tapasin mieheni. Nyt on tietysti helppo hymyillä, mutta niin on sinunkin jonain päivänä kun oikea löytyy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.3671821Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek111638Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2411338Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel51930Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia401878Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.69869Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä32714Hyvää yötä mies
Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo68666- 53656
- 27651