Suhteen aloitus?

Tapasin aivan ihanan miehen deittisivustoilta. Ensimmäisistä viesteistä ja puheluista homma toimi ihan kuin oltais tunnettu aiemmin. Juteltiin paljon, samat harrastukset ja elämän arvot.Nähtiin viikon sisällä ensimmäisestä viestistä. Toisen kerran seuraavan viikonloppuna. Ongelmaksi muodostui välimatka jota oli N. 230 km, miehen vuorotyöt ja hänen lapsi. Meillä olisi ollut mahdollisuus nähdä kerran kuukaudessa, koska mies saattoi olla viikonloput yötöissä tai päivätöissä 6-18. Päätettiin tai mies sitä ehdotti, että kun tämä näkeminen menee niin vaikeaksi , joten parempi lopettaa tämä alkuunsa. Viimeinen puhelu oli molemmille vaikea ja itkulta ei säästytty. Nyt jouluaatto päivällä häneltä tuli viesti missä toivotti hyvää joulua sekä sanoi miettineensä meitä ja haluaisi mut takaisin hänen elämäänsä. Taukoa oli 1,5 kuukautta. Viesti oli todellakin yllätys, soitettiin nopea puhelu, koska hän oli töissä sekä vaihdettiin viestejä. Sama juttu ma ja eilen. Suurin osa viestien aloituksesta tuli multa, mutta kyllä hän muutaman kysymyksen esitti. Nyt tänään täysi hiljaisuus. Ei viestiä lainkaan, mikä ei ole hänen tyylistä. Mietin vain, että miksi hän sanoi haluavansa mut takaisin, mutta ei näytä sitä mitenkään? Luulisi, että sitä laittaisi toiselle viestiä ja tekisi selväksi mitä haluaa?

9

1116

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • weerees

      Vaikuttaa siltä, ettei oo varma, mitä haluaa. Jos tuota vielä jatkuu, mieti, kiinnostaako sua roikkua löyhässä hirressä tuolla lailla. Jos mtn selvyyttä ei pariin kolmeen päivään tule, kysy suoraan, mitä hän haluaa ja vaadi myös selkeä vastaus. Jos ei osaa sittenkään päättää, unohda koko tyyppi. Silloin hänellä ei ole tarpeeksi tunteita sua kohtaan.

      • KatseEteenpäinTulevaan

        Mieti itse suhteen reaaliteetteja! Totesitte jo alkuunsa, että mahdotonta on. Kaukosuhteet ei kannata. Kumppanin pitäisi asua samalla paikkakunnalla, jotta voisitte seurustella ja elää normaalisti. Mahdottomaan ei kannata palata. Mies vaikuttaa epäluotettavalta tuuliviiriltä, joka välillä haluaa, välillä ei. Ei kannata vaivautua.


    • kaikensekestää

      Jäbä on jouluaattona tuntenut itsensä yksinäiseksi, ehkä se lapsikin oli äidillään. Ei mikään syy jatkaa jo kuollutta suhdetta. Etsi lapseton mies itsellesi lähempää.

      Itse olen varakas, komea ja pitkä, joka hakee sut limusiinilla mistä vain!

    • Hyvääuuttavuottakaikille

      Ei kannata alkaa roikkumaan suhteessa, jossa aika on kortilla, ja sun pitäisi elellä pelkästään toisen ehdoilla ja pomppia hänen menojen mukaan. Kaukosuhdekin kuin mikä tahansa suhde on kompromisseja ja joustamista puolintoisin, ei sitä, että sinä muutat paikkakuntaa ja koko elämäsi toisen vuoksi, vaan ajattelet myös omia mahdollisuuksia, omaa itseäsi ja jaksamistasi sekä opettelet tuntemaan ensin ihmistä paremmin. Itsekin monen vuoden kaukosuhteen sekä välirikon jälkeen mietin, että ihmeellisiä on elämäntiet eikä ihmeiden aika ole ohi, meillä molemmilla pitää vaan olla uskallusta tulla puolitiehen vastaan ja muuttaa nyt samalta paikkakunnalta puolimatkaan, että kummallakin olisi hyvä olla. Itse ajattelin ehdottaa tuon kaltaista kompromissia.

    • oppeliini1

      samaa mieltä muiden kanssa, hanki itsellesi ystävä jolla on enemmän mahdollisuuksia ja aikaa olla kanssasi.

      Tuntemasi isän aika on kortilla: epäsäännollinen tyo, ei läheskään tarpeeksi aikaa oman pienokaisensa kanssa. Salli hänen käyttää kaikki vapaaaikansa lapsensa kanssa. Miehellä on kovin piiiitkä tie ennenkuin on valmis etsimään itselleen aviopuolisoa.

      tällähetkellä sinä olet kaukana kolmosena lapsen ja tyon jälkeen.

    • Kiitos asiallista kommenteista! Eipä hänestä mitään kuulunut, joten eipä tarvi murehtia tämän enempää :)

      • kaikensekestää

        No, siitä kuuluu taas ensi jouluna, kun tuntee itsensä yksinäiseksi.


      • kaikensekestää kirjoitti:

        No, siitä kuuluu taas ensi jouluna, kun tuntee itsensä yksinäiseksi.

        Siinähän sit viesteilee. .. Ei hetkauta mua :D


    • unohdakokomies

      Tsemppiä ja unohda koko homma. Sinä elit tuon suhteen juhlahetkiä ja kun arki astuu lapsineen ja kaikkine muine ongelmineen, niin liikaa on välimatkat yms.

      Maailmassa on miljoonia miehiä, kyllä siellä on sopivampiakin. Minäkin luulin jättäneeni taakse monta ainutlaatuista suhdetta kunnes tapasin mieheni. Nyt on tietysti helppo hymyillä, mutta niin on sinunkin jonain päivänä kun oikea löytyy.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      14
      4453
    2. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      83
      1682
    3. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      265
      1516
    4. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      73
      1495
    5. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      242
      1381
    6. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1150
    7. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      134
      1110
    8. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      1089
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1034
    10. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      1013
    Aihe