Suhteen aloitus?

Tapasin aivan ihanan miehen deittisivustoilta. Ensimmäisistä viesteistä ja puheluista homma toimi ihan kuin oltais tunnettu aiemmin. Juteltiin paljon, samat harrastukset ja elämän arvot.Nähtiin viikon sisällä ensimmäisestä viestistä. Toisen kerran seuraavan viikonloppuna. Ongelmaksi muodostui välimatka jota oli N. 230 km, miehen vuorotyöt ja hänen lapsi. Meillä olisi ollut mahdollisuus nähdä kerran kuukaudessa, koska mies saattoi olla viikonloput yötöissä tai päivätöissä 6-18. Päätettiin tai mies sitä ehdotti, että kun tämä näkeminen menee niin vaikeaksi , joten parempi lopettaa tämä alkuunsa. Viimeinen puhelu oli molemmille vaikea ja itkulta ei säästytty. Nyt jouluaatto päivällä häneltä tuli viesti missä toivotti hyvää joulua sekä sanoi miettineensä meitä ja haluaisi mut takaisin hänen elämäänsä. Taukoa oli 1,5 kuukautta. Viesti oli todellakin yllätys, soitettiin nopea puhelu, koska hän oli töissä sekä vaihdettiin viestejä. Sama juttu ma ja eilen. Suurin osa viestien aloituksesta tuli multa, mutta kyllä hän muutaman kysymyksen esitti. Nyt tänään täysi hiljaisuus. Ei viestiä lainkaan, mikä ei ole hänen tyylistä. Mietin vain, että miksi hän sanoi haluavansa mut takaisin, mutta ei näytä sitä mitenkään? Luulisi, että sitä laittaisi toiselle viestiä ja tekisi selväksi mitä haluaa?

9

1124

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • weerees

      Vaikuttaa siltä, ettei oo varma, mitä haluaa. Jos tuota vielä jatkuu, mieti, kiinnostaako sua roikkua löyhässä hirressä tuolla lailla. Jos mtn selvyyttä ei pariin kolmeen päivään tule, kysy suoraan, mitä hän haluaa ja vaadi myös selkeä vastaus. Jos ei osaa sittenkään päättää, unohda koko tyyppi. Silloin hänellä ei ole tarpeeksi tunteita sua kohtaan.

      • KatseEteenpäinTulevaan

        Mieti itse suhteen reaaliteetteja! Totesitte jo alkuunsa, että mahdotonta on. Kaukosuhteet ei kannata. Kumppanin pitäisi asua samalla paikkakunnalla, jotta voisitte seurustella ja elää normaalisti. Mahdottomaan ei kannata palata. Mies vaikuttaa epäluotettavalta tuuliviiriltä, joka välillä haluaa, välillä ei. Ei kannata vaivautua.


    • kaikensekestää

      Jäbä on jouluaattona tuntenut itsensä yksinäiseksi, ehkä se lapsikin oli äidillään. Ei mikään syy jatkaa jo kuollutta suhdetta. Etsi lapseton mies itsellesi lähempää.

      Itse olen varakas, komea ja pitkä, joka hakee sut limusiinilla mistä vain!

    • Hyvääuuttavuottakaikille

      Ei kannata alkaa roikkumaan suhteessa, jossa aika on kortilla, ja sun pitäisi elellä pelkästään toisen ehdoilla ja pomppia hänen menojen mukaan. Kaukosuhdekin kuin mikä tahansa suhde on kompromisseja ja joustamista puolintoisin, ei sitä, että sinä muutat paikkakuntaa ja koko elämäsi toisen vuoksi, vaan ajattelet myös omia mahdollisuuksia, omaa itseäsi ja jaksamistasi sekä opettelet tuntemaan ensin ihmistä paremmin. Itsekin monen vuoden kaukosuhteen sekä välirikon jälkeen mietin, että ihmeellisiä on elämäntiet eikä ihmeiden aika ole ohi, meillä molemmilla pitää vaan olla uskallusta tulla puolitiehen vastaan ja muuttaa nyt samalta paikkakunnalta puolimatkaan, että kummallakin olisi hyvä olla. Itse ajattelin ehdottaa tuon kaltaista kompromissia.

    • oppeliini1

      samaa mieltä muiden kanssa, hanki itsellesi ystävä jolla on enemmän mahdollisuuksia ja aikaa olla kanssasi.

      Tuntemasi isän aika on kortilla: epäsäännollinen tyo, ei läheskään tarpeeksi aikaa oman pienokaisensa kanssa. Salli hänen käyttää kaikki vapaaaikansa lapsensa kanssa. Miehellä on kovin piiiitkä tie ennenkuin on valmis etsimään itselleen aviopuolisoa.

      tällähetkellä sinä olet kaukana kolmosena lapsen ja tyon jälkeen.

    • Kiitos asiallista kommenteista! Eipä hänestä mitään kuulunut, joten eipä tarvi murehtia tämän enempää :)

      • kaikensekestää

        No, siitä kuuluu taas ensi jouluna, kun tuntee itsensä yksinäiseksi.


      • kaikensekestää kirjoitti:

        No, siitä kuuluu taas ensi jouluna, kun tuntee itsensä yksinäiseksi.

        Siinähän sit viesteilee. .. Ei hetkauta mua :D


    • unohdakokomies

      Tsemppiä ja unohda koko homma. Sinä elit tuon suhteen juhlahetkiä ja kun arki astuu lapsineen ja kaikkine muine ongelmineen, niin liikaa on välimatkat yms.

      Maailmassa on miljoonia miehiä, kyllä siellä on sopivampiakin. Minäkin luulin jättäneeni taakse monta ainutlaatuista suhdetta kunnes tapasin mieheni. Nyt on tietysti helppo hymyillä, mutta niin on sinunkin jonain päivänä kun oikea löytyy.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      16
      3421
    2. Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?

      Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit
      Ikävä
      20
      2216
    3. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      1915
    4. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1871
    5. Yksi "sometähti" vähemmän

      Ei tunnu missään.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      82
      1818
    6. Tuliko ikävä

      Vai miksi laitoit viestin? Soittamalla voisi saada kiinni. Mutta et sä uskalla
      Ikävä
      26
      1582
    7. Saitko ne viestit

      Silloin viime kuussa? Vai etkö lukemut niitä.
      Ikävä
      29
      1440
    8. Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?

      Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui
      Ikävä
      36
      1397
    9. Miten lasketaan?

      Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.
      Haapavesi
      9
      1394
    10. Hyvää Huomenta Rakas Neiti

      Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies
      Ikävä
      11
      1324
    Aihe