Kääpiöiden voimat???

Tosiäij

Vituttaa kun joku kääpiö (alle 180cm) tulee ja hakkaa meikläsen voimissa tuhat nolla.
Miten voi olla joku naurettva 170 cm ukko nii vahva että on mua 190 cm MIESTÄ vahvempi.
Varmaan roinaa tai jotrai.
Se on mun kaveri mut mä en oo sanonu sitä sille et painuis helvettiin. Me treenaatan yhdessä ja se on vahvempi vaikka oon treenannu sitä kauemmin.
Menkää kaikki kääpiöt pois saleilkta.
Nyt vähän lisää leijonaa. Kohta kakki on paremmin.

10

1224

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tosiäij

      Ni ja se ei edes näytä että käy salilla. Lihakseton mulkku ja kääpiö.

    • ewewewwewewewewewewe

      No lyhyemmän on helpompi koska nostomatkat on puolet siitä mitä pitkällä. Selvä homma.

      • Kjhhjjhjjhh

        ...jaa niin meinaat tilanteessa, kun toinen on 150cm ja toinen 3m...?


    • M34wee

      Pitkät voi vaihtaa siihen sulkapalloon tai koripalloon jos ei rauta nouse :D

    • Karvamies

      Eihän nyt tuollainen "piriukko", kuten sinä edes pääse aamulla ylös sängystä jossei faijja olis valmistanut aamulla smurffimuroja.

    • Natunostaja75

      Saman oon huomannu itekin, että pitkät ja vantteratki miehet on hävinny mulle monissa tai lähes kaikissa saliliikkeissä :) Ite oon noin 170 pitkä. Kyllä monia on vituttanu ankarasti ja ovat alkaneet vittuilla mulle ja ilkeilemään :D Voimaharjottelua oon harrastanu kauan ja tosissaan sitä teenki. Maastaveto 260 ja penkkipunnerrus melkein 170 kiloa. Voimaa tulee vähän niinku kylkiäisenä muihinki liikkeisiin, kun voimatreeniä harrastaa. Mutta eipä haastajia oo löytyny lyhemmistäkään miehistä oikein helpolla, tällä paikkakunnalla :D

      • nukkumattivaan

        Ja sitten heräsit..


      • Natunostaja75

        Juu, juuri heräsinkin. Videoita löytyy todisteena pilvin pimein maastavedoista ja muistakin liikkeistä. Kahvakuulaakin oon 48 kiloista punnerrellu yhellä kädellä:) oma paino 90 kg.


    • Jos yhtään lohduttaa, niin näyttäisi kuitenkin olevan niin, että pituudesta on hyötyä noista maailmanvahvinmieskisoissa, koska niissä voittajat on aina jotain 190 cm luokkaa. Johtunee varmaan siitä, että pituudesta on hyötyä niiden atlaskivien nostelussa, kun ne pitää nostaa niille korokkeille ja tietty autojen kaadoissa on kanssa hyötyä.

      Itse olen 180 cm ja mullakin oli aikanaan sellainen joku 190 cm salikaveri joka oli siis todella heikko. En sano ettäkö olisit heikko, mutta hän oli. Kaveri näytti siis todella vahvalta ja oli leveämmät hartiat kuin minulla, mutta silti nosti vain ehkä jonkun 2/3 omista painoistani. Tuohon aikaan olin siis jotain 16 vuotta ja reeni oli mitä oli kun ei mistään mitään tiennyt silloin.

    • salipelle

      Lyhyessä varressa on suurempi momentti, sanoi joku mulle joskus näin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      128
      1488
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      37
      1401
    3. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      67
      1215
    4. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      54
      1149
    5. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      69
      994
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      255
      961
    7. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      195
      948
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      73
      911
    9. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      16
      830
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      818
    Aihe