Laihdutus + lihasten kasvattaminen

Koirankakka

Moi! Ois tarkotus laihtua puolessa vuodessa se n.15-20 kiloa, salilla,hiihtäen kaveri lenkkeillen. Mutta kysymykseni oli että voinko Kasvattaa esim pohjelihaksia salilla (harrastusjuoksua varten) samaan aikaan kun on kiinteytymis prosessi? Etteivät ne voimat sieltä katoaisi, tai lähtisi rasvan mukana? Saattaa olla tyhmä kysymys, mutta lopetin pt:n kanssa treenaamisen joten en voi siltäkään kysyä.

3

86

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tohon väliin tuli kait ennakko kirjoituksella et "kaveri lenkkeillen" niin ei olllu tarkotus puhua missään vaiheessa kavereista :D

    • kehonrakentajavoittaa

      Eli tarkoituksesi on varmaan saada kireyttä ja niin sanotusti kesäksi kuntoon? jos nyt oikein ymmärsin.

      Pohjelihasten kasvatus ja mahdollinen lenkkeily samaan aikaan voi olla hieman hankalampi juttu,paikat menee jumiin ja lihas ei kasva niinkään vaan enempi rasvat palaa tuossa.

      Voimat häviää aina kun poltetaan kehosta rasvaa tai aloitetaan tuolainen painon pudotus,15-20 kiloa.

      Lisäravinteet tulisi tulisi olla käytössä ja nythän puhutaan selkeästi naturaalista eli puhtaasta kaverista.

      Nuo pohkeet pitäs tehdä aika suurilla painoilla joka saa tietenkin ne aroiksi,juokseminen vaikeutuu mielestäni.

      Lihasta palaa aina kun kiinteytetään, 20 kiloa on vaan paljon jossa vääjäämättä on vaara menettää myös lihas massaa,yhtälö on siis sangen vaativa naturaalille.

    • kurkoguru

      Menikin jollakin tunteisiin ja herne nenuun.
      Eli lähtö paino 70kg vai 120kg
      Pituus
      Paljonko sali taustaa / kuntouilu taustaa.
      Muuten on aika vaikea tietää onnistutko vai pieneneekö pohje.
      Jos tämäkin viesti aiheuttaa jollekkin mielipahaa niin yritä ymmärtää että kaikki ei ajattele niinkuin sinä. Mielipiteitä on useita.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      102
      2204
    2. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      114
      2001
    3. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      302
      1990
    4. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      344
      1791
    5. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      209
      1647
    6. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      37
      1435
    7. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      29
      1255
    8. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      94
      1153
    9. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      70
      1150
    10. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      52
      1089
    Aihe