Moi! Ois tarkotus laihtua puolessa vuodessa se n.15-20 kiloa, salilla,hiihtäen kaveri lenkkeillen. Mutta kysymykseni oli että voinko Kasvattaa esim pohjelihaksia salilla (harrastusjuoksua varten) samaan aikaan kun on kiinteytymis prosessi? Etteivät ne voimat sieltä katoaisi, tai lähtisi rasvan mukana? Saattaa olla tyhmä kysymys, mutta lopetin pt:n kanssa treenaamisen joten en voi siltäkään kysyä.
Laihdutus + lihasten kasvattaminen
Koirankakka
3112
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tohon väliin tuli kait ennakko kirjoituksella et "kaveri lenkkeillen" niin ei olllu tarkotus puhua missään vaiheessa kavereista :D
Eli tarkoituksesi on varmaan saada kireyttä ja niin sanotusti kesäksi kuntoon? jos nyt oikein ymmärsin.
Pohjelihasten kasvatus ja mahdollinen lenkkeily samaan aikaan voi olla hieman hankalampi juttu,paikat menee jumiin ja lihas ei kasva niinkään vaan enempi rasvat palaa tuossa.
Voimat häviää aina kun poltetaan kehosta rasvaa tai aloitetaan tuolainen painon pudotus,15-20 kiloa.
Lisäravinteet tulisi tulisi olla käytössä ja nythän puhutaan selkeästi naturaalista eli puhtaasta kaverista.
Nuo pohkeet pitäs tehdä aika suurilla painoilla joka saa tietenkin ne aroiksi,juokseminen vaikeutuu mielestäni.
Lihasta palaa aina kun kiinteytetään, 20 kiloa on vaan paljon jossa vääjäämättä on vaara menettää myös lihas massaa,yhtälö on siis sangen vaativa naturaalille.
Menikin jollakin tunteisiin ja herne nenuun.
Eli lähtö paino 70kg vai 120kg
Pituus
Paljonko sali taustaa / kuntouilu taustaa.
Muuten on aika vaikea tietää onnistutko vai pieneneekö pohje.
Jos tämäkin viesti aiheuttaa jollekkin mielipahaa niin yritä ymmärtää että kaikki ei ajattele niinkuin sinä. Mielipiteitä on useita.