Sauli, onneton pieni mies yrittää olla presidentti

vbncvncv

Miten mitätön heikkolahjainen juristi yrittääkin olla muka valtiomies vaikka on alamittainen tuohon tehtävään.

5

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vastapainoksi

      ne aloittajan meriitit? Hiljaista taitaa olla,,,,,,

      • MiksiÄänestääNukkea

        No tottahan se on....kaveri on nukke joka tärähtää kun kova ääni kuuluu taustalta...


      • almameedia

        Äänestetään Heikki Lampela presidentiksi. Hön tosi hyvä juristi ja hoitaa nyt jo kansalaisten oikeusjuttuja tiukalla ja hinnakkaalla otteella. Sitä just nynnykkä kansa tarvitseekin.
        Lampela hallitsee avioriidat ja murhat, nuo suomalaisten yleisimmät vaivat. Joten hänessä on presidenttiainesta. Eikä hänen vaimontapainen Kärpänenkään hullummalta näyttäisi iltapuvussa kättelemässä diplomaatteja!


    • Palaeo

      kasi numero on jo opeteltuna.....

    • Sauli_on_pressa

      Tuo on tyhjää huutelua vailla yhtään argumenttia. Sellaisesta pitäisi tulla kunnianloukkaussyyte NETTIPOLIISILTA.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      122
      2263
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      58
      2197
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1875
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      24
      1469
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      90
      1428
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      94
      1397
    7. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1161
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      66
      1160
    9. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1160
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      69
      1010
    Aihe