Kaikki jatkuu samalla tavalla kuin aiemmin. Jeesus ei tule takaisin tänä vuonna, Venäjä ei hyökkää Suomeen, vaikka kukaan ei rukoilisi Jumalaa Suomessa, Suomi jatkaa samaa poliittista rataa kuin aiemmin hallituksen linjausten mukaan. Ei siis mitään maata mullistavaa ja uutta ole näköpiirissä tänäkään vuonna. Tämä on minun sanani ja ennustukseni koskien Suomea vuonna 2018. Veikkaan, että tämä ennustus pitää paremmin kutinsa kuin yksikään ns. "Herran antama profetia koskien Suomea tänä vuonna."
Profetia Suomelle koskien tätä vuotta
rohveettasemiekioo
5222
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ennustan, että Suomeen ei tule laajaa hengellistä herätystä eikä kielillä puhuminen yleisty nykyisestään.
Ennustan, että Sauli Niinistö valitaan presidentiksi, koska hänellä ei ole varteen otettavaa vastustajaa ja mielipidemittaukset lupaavat hänelle selvää voittoa vaaleissa.
Ennustan, että Sauli Niinistö ei koe hengellistä herätystä tänä vuonna eikä hän ala toimia Jumalan asioilla vaan pikemmin päinvastoin: Sauli jatkaa entiseen tapaansa hengellisesti kuolleessa tilassa ja edistää Jumalan tahdon vastaista kehitystä Suomen maassa.
Tämä kaikki on minun omaa sanaani ja ennustusta, mutta uskon tämän ennustuksen toteutuvan, toisin kuin ns. Jumalan profeetan ja profeettojen ennustukset, jotka lupaavat suurta herätystä ja presidentin hengellistä heräämistä ja suurta pyhän hengen vuodatusta maahamme.
Raamattu ennusti:
3. Ja ennen kaikkea tietäkää se, että viimeisinä päivinä tulee pilkkapuheinensa pilkkaajia, jotka vaeltavat omien himojensa mukaan
4. ja sanovat: "Missä on lupaus hänen tulemuksestansa? Sillä onhan siitä asti, kuin isät nukkuivat pois, kaikki pysynyt, niinkuin se on ollut luomakunnan alusta."
5. Sillä tietensä he eivät ole tietävinään, että taivaat ja samoin maa, vedestä ja veden kautta rakennettu, olivat ikivanhastaan olemassa Jumalan sanan voimasta
6. ja että niiden kautta silloinen maailma hukkui vedenpaisumukseen.
7. Mutta nykyiset taivaat ja maa ovat samalla sanalla talletetut tulelle, säästetyt jumalattomain ihmisten tuomion ja kadotuksen päivään.
8. Mutta tämä yksi älköön olko teiltä, rakkaani, salassa, että "yksi päivä on Herran edessä niinkuin tuhat vuotta ja tuhat vuotta niinkuin yksi päivä".
9. Ei Herra viivytä lupauksensa täyttämistä, niinkuin muutamat pitävät sitä viivyttelemisenä, vaan hän on pitkämielinen teitä kohtaan, sillä hän ei tahdo, että kukaan hukkuu, vaan että kaikki tulevat parannukseen.
10. Mutta Herran päivä on tuleva niinkuin varas, ja silloin taivaat katoavat pauhinalla, ja alkuaineet kuumuudesta hajoavat, ja maa ja kaikki, mitä siihen on tehty, palavat.
Kun 'alkuaineet kuumuudesta sulavat', tarvittaneen vetypommi.
Niin sanotun jeesuksen kuoleman jälkeen tapahtumat kuten sodat rutot ym.ovat vaivanneet ihmisiä rukouksista huolimatta vai luuletteko että olis ollut enemmän kärsimyksiä ilman rukouksia.
Jos synnyit islamiseen maahan olisit sen uskoinen tai sen uskoinen missä synnyit, kukaties ateisti.
Moni muslimi on kääntynyt kristinuskoon kotimaassaan, jonka asukkaat ovat enemmistöltään muslimeita.