"Lielahden Prismassa uudenvuoden aatonaattona itseään puukottaneen miehen saamat vammat eivät olleet vakavia. Sisä-Suomen poliisin mukaan teko oli enemmän symbolinen.
Tekopaikka valikoitui todennäköisesti suuren ihmismäärän takia.
–Taustalla on salassa pidettävää tietoa, mutta ehkä tässä oli kyse huomionhakemisesta, protestista tai vastaavasta, tapauksen tutkinnanjohtajaa sijaistava rikoskomisario Ossi Kaario sanoo.
Mies ei ole Suomen kansalainen, mutta tarkemmin hänen taustastaan ei kerrota." kirjoittaa Heidi Pesonen
Aamulehti
Jätetty hakemus ILMAISEEN OLESKELUUN.
8
151
Vastaukset
- Vero-Karhu
Nopea haku varma oleskelupaikka.Tervetuloa loisimaan Suomeen..
- TulkatutTuomiot
Hyvin monista uutisista voi arvata paljon totuuksia sen perusteella mitä jätetään kertomatta joten ei haittaa vaikka sensuroivat.
Kun tuntee muiden kulttuurien tavat tietää myös uutisesta mikä ihmisryhmä on kaikenlaisten rikosten ja terrorin takana.. ei niitä tarvitse erikseen uutisoida. joten YLEn sensuuri on aivan turhaa....- todentottako
65 vuotta Suomeen veroa maksaneena tunnen todella rehellisesti sanoen suurta vastenmielisyyttä maamme hyväksikäyttöä ulkolaisten nuorten karkurien toimesta.
- VerosiMeniJo
todentottako kirjoitti:
65 vuotta Suomeen veroa maksaneena tunnen todella rehellisesti sanoen suurta vastenmielisyyttä maamme hyväksikäyttöä ulkolaisten nuorten karkurien toimesta.
Jos olet keskituloisena maksanut 65v veroja niin niilläpä elätettiin huimat 7 matua vuoden, joten maksamasi verorahasi meni "hyvään tarkoitukseen" jo vuonna 2016.
https://mvlehti.net/2018/01/01/paivan-kuva-nain-monta-duunaria-tarvitaan-elattamaan-yksi-partalapsi/
Maksa veroja joilla on tarkoitus!
- Olaviäijjä
Leivotahan yhdessä sitä vähän.
- ivseucvids
Tampere voisi työllistää yhden puukonkäyttö oppaan pakolaisille toisesta vähemmistö ryhmä.
Kylä rahaa on kun on kyse mamutuksesta.- Malmin-Mannet
Myö voijaan Walden kanssa lähtee niitä kurssittamaan..Pyyetään Feija kaa..
- Kuuskutonen-vaari
vithu mitä sirkusta sanon minä..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2663333Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell211843Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.271512- 821359
- 1371038
- 81994
Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.63817Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.86756Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.61687Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗51666