Hitusen on alkanut hiukset ohimolta vetäytymään. Pohdiskelen, että ajaisinko kokonaan kaljuksi tai sitten sellainen muutaman millin siili. Kropaltani olen hoikan lihaksikas ja ikää on 45-vuotta.
Arvon leidit..vieläkö vuonna 2018 kalju olisi seksikäs? Saisiko se kenties sukat pyörimään jaloissa vai onko se hiustyylinä täysin jo turn-off..kamala?
Kalju mies 2018
9
1425
Vastaukset
- pakkosuositella
Ihan kuule itsesi takia ajelet, jos siltä tuntuu.
Naiset huomaavat itseluottamuksen, se on ihan sama mitä sinulla päässäsi on.
Mutta kalju on helppohoitoinen, joten suosittelen.- Uimalakki_vastaa
Nykyään tuntuu, että kaljupäitä ei juurikaan ole ainakaan nuorempien miesten keskuudessa. Keski-ikäisillä se alkaa olla sitten pakon sanelemaa. Täytyy tuota kaljua vakavasti harkita.
- seitkytluvuntyyliin
Kasvata pitkät sivuhiukset ja vetele niitä päälaen yli. Ei tosiaan, lyhyt sänki on siisti helppohoitoinen.
- Uimalakki_vastaa
Jeps, comb-over eli yliheitto on ikuinen kestohitti hiustyyleissä. ;)
- HarvoinTuleeVastaan
Tai sitten Repairs tyylinen pottatukka....
- KaljuksiJäi
Eräs nuorimies oli armeija-aikana ajanut päänsä kaljuksi ja levittänut sen jälkeen armeijan mustaa kenkäplankkia kaljulle ja kiilloittanut kajun sen jälkeen.
Eipä kasvaneet enää hiukset sen jälkeen. - Kotiparturikone
Kotiparturikoneella ajelen hiukseni. Parin kuukauden välien suurinpiirtein ajelen hiukset.
Saa just sen pituiset hiukset, kun haluaa ja säästyy rahaa, kun ei tarvitse käydä parturissa leikkuuttamassa, mikä maksaa helposti yli 15€.
Sivuilta ja takaa yleensä muutaman millin siili ja päältä vähän pidemmän, mut alle 12 mm kuitenkin.
Lyhyt tukka on helppohoitonen ja aiankin mulle sopii paremmin, kuin pitkät hiukset, jolloin on kuin Röllipeikko.
Kaikille naisille sopii pitkät hiukset, mutta harvemmin pitkät hiukset sopii miehelle. - ihanuuuus
Aja pois vaan ja kasvata pieni leukaparta,nam ; )
- uggoKuggo
Mitä väliä sillä mitä joku ajattelee, ei sitä koskaan kaikkia miellytä!
Hyvä sheivari ja hiukset vaan pois, täys kalju vaatii partakonetta ja lähes jokapäiväisen ajon, ei jaksa, kun ei tarvii ajatella mitä joku mieltä.
On antanut parrankin alkaa kasvaa, sivuilta lyhentää ja edestä antaa pukata, kohta vois alkaa laittaa letille :) ensi vaimo kummeksui, nyt se on mukava, kun kutittelee parralla kaulaa ja niskaa, molemmilla hymy suussa...
Ja parasta on toi rahan säästö, kun ei tarvii käydä parturissa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081660Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai841566Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961463Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541392Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341361Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48892Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115880Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii414852Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290822Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347807