Hitusen on alkanut hiukset ohimolta vetäytymään. Pohdiskelen, että ajaisinko kokonaan kaljuksi tai sitten sellainen muutaman millin siili. Kropaltani olen hoikan lihaksikas ja ikää on 45-vuotta.
Arvon leidit..vieläkö vuonna 2018 kalju olisi seksikäs? Saisiko se kenties sukat pyörimään jaloissa vai onko se hiustyylinä täysin jo turn-off..kamala?
Kalju mies 2018
9
1465
Vastaukset
- pakkosuositella
Ihan kuule itsesi takia ajelet, jos siltä tuntuu.
Naiset huomaavat itseluottamuksen, se on ihan sama mitä sinulla päässäsi on.
Mutta kalju on helppohoitoinen, joten suosittelen.- Uimalakki_vastaa
Nykyään tuntuu, että kaljupäitä ei juurikaan ole ainakaan nuorempien miesten keskuudessa. Keski-ikäisillä se alkaa olla sitten pakon sanelemaa. Täytyy tuota kaljua vakavasti harkita.
- seitkytluvuntyyliin
Kasvata pitkät sivuhiukset ja vetele niitä päälaen yli. Ei tosiaan, lyhyt sänki on siisti helppohoitoinen.
- Uimalakki_vastaa
Jeps, comb-over eli yliheitto on ikuinen kestohitti hiustyyleissä. ;)
- HarvoinTuleeVastaan
Tai sitten Repairs tyylinen pottatukka....
- KaljuksiJäi
Eräs nuorimies oli armeija-aikana ajanut päänsä kaljuksi ja levittänut sen jälkeen armeijan mustaa kenkäplankkia kaljulle ja kiilloittanut kajun sen jälkeen.
Eipä kasvaneet enää hiukset sen jälkeen. - Kotiparturikone
Kotiparturikoneella ajelen hiukseni. Parin kuukauden välien suurinpiirtein ajelen hiukset.
Saa just sen pituiset hiukset, kun haluaa ja säästyy rahaa, kun ei tarvitse käydä parturissa leikkuuttamassa, mikä maksaa helposti yli 15€.
Sivuilta ja takaa yleensä muutaman millin siili ja päältä vähän pidemmän, mut alle 12 mm kuitenkin.
Lyhyt tukka on helppohoitonen ja aiankin mulle sopii paremmin, kuin pitkät hiukset, jolloin on kuin Röllipeikko.
Kaikille naisille sopii pitkät hiukset, mutta harvemmin pitkät hiukset sopii miehelle. - ihanuuuus
Aja pois vaan ja kasvata pieni leukaparta,nam ; )
- uggoKuggo
Mitä väliä sillä mitä joku ajattelee, ei sitä koskaan kaikkia miellytä!
Hyvä sheivari ja hiukset vaan pois, täys kalju vaatii partakonetta ja lähes jokapäiväisen ajon, ei jaksa, kun ei tarvii ajatella mitä joku mieltä.
On antanut parrankin alkaa kasvaa, sivuilta lyhentää ja edestä antaa pukata, kohta vois alkaa laittaa letille :) ensi vaimo kummeksui, nyt se on mukava, kun kutittelee parralla kaulaa ja niskaa, molemmilla hymy suussa...
Ja parasta on toi rahan säästö, kun ei tarvii käydä parturissa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7202590Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3422213Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä262042Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o191906Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581638Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121172Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181149- 551010
- 63995
Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?2968