Hitusen on alkanut hiukset ohimolta vetäytymään. Pohdiskelen, että ajaisinko kokonaan kaljuksi tai sitten sellainen muutaman millin siili. Kropaltani olen hoikan lihaksikas ja ikää on 45-vuotta.
Arvon leidit..vieläkö vuonna 2018 kalju olisi seksikäs? Saisiko se kenties sukat pyörimään jaloissa vai onko se hiustyylinä täysin jo turn-off..kamala?
Kalju mies 2018
9
1469
Vastaukset
- pakkosuositella
Ihan kuule itsesi takia ajelet, jos siltä tuntuu.
Naiset huomaavat itseluottamuksen, se on ihan sama mitä sinulla päässäsi on.
Mutta kalju on helppohoitoinen, joten suosittelen.- Uimalakki_vastaa
Nykyään tuntuu, että kaljupäitä ei juurikaan ole ainakaan nuorempien miesten keskuudessa. Keski-ikäisillä se alkaa olla sitten pakon sanelemaa. Täytyy tuota kaljua vakavasti harkita.
- seitkytluvuntyyliin
Kasvata pitkät sivuhiukset ja vetele niitä päälaen yli. Ei tosiaan, lyhyt sänki on siisti helppohoitoinen.
- Uimalakki_vastaa
Jeps, comb-over eli yliheitto on ikuinen kestohitti hiustyyleissä. ;)
- HarvoinTuleeVastaan
Tai sitten Repairs tyylinen pottatukka....
- KaljuksiJäi
Eräs nuorimies oli armeija-aikana ajanut päänsä kaljuksi ja levittänut sen jälkeen armeijan mustaa kenkäplankkia kaljulle ja kiilloittanut kajun sen jälkeen.
Eipä kasvaneet enää hiukset sen jälkeen. - Kotiparturikone
Kotiparturikoneella ajelen hiukseni. Parin kuukauden välien suurinpiirtein ajelen hiukset.
Saa just sen pituiset hiukset, kun haluaa ja säästyy rahaa, kun ei tarvitse käydä parturissa leikkuuttamassa, mikä maksaa helposti yli 15€.
Sivuilta ja takaa yleensä muutaman millin siili ja päältä vähän pidemmän, mut alle 12 mm kuitenkin.
Lyhyt tukka on helppohoitonen ja aiankin mulle sopii paremmin, kuin pitkät hiukset, jolloin on kuin Röllipeikko.
Kaikille naisille sopii pitkät hiukset, mutta harvemmin pitkät hiukset sopii miehelle. - ihanuuuus
Aja pois vaan ja kasvata pieni leukaparta,nam ; )
- uggoKuggo
Mitä väliä sillä mitä joku ajattelee, ei sitä koskaan kaikkia miellytä!
Hyvä sheivari ja hiukset vaan pois, täys kalju vaatii partakonetta ja lähes jokapäiväisen ajon, ei jaksa, kun ei tarvii ajatella mitä joku mieltä.
On antanut parrankin alkaa kasvaa, sivuilta lyhentää ja edestä antaa pukata, kohta vois alkaa laittaa letille :) ensi vaimo kummeksui, nyt se on mukava, kun kutittelee parralla kaulaa ja niskaa, molemmilla hymy suussa...
Ja parasta on toi rahan säästö, kun ei tarvii käydä parturissa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko1902661Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy332285Huulitäytteet ja tekotisssit
Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä2072259Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen
"En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-82691741Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1431371Sait mut mies heikoksi
Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m861224Stefan Therman. Vakava syyte ja vankila uhkaa.
Nyt ei taida mies selvitä enää selityksillä.1021178Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa
MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har171062Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?
Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään451030- 84957