paljonko ootte saanu k- marketeista tuntipalkkaa ku ootte olllu kesätöissä?
K-market... palkka
K-market... palkka
1622239
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Hakeeko Cittarit ym. Keskon kaupat kesätyöläisiä jo nyt? Tapahtuuko se netin kautta vai jossain muualla? Nimittäin siellä Keskon sivuilla ei ainakaan puhuta mitään kesätöistä... Entä ottaako ne alle 18-vuotiaita töihin ja millasiin hommiin?
Harjoittelijan palkka kaikissa (ruoka?)kaupoissa on vajaat 7 euroa paikkakunnasta riippuen (itselläni ollut 6,68-6,81e/h plus ilta/viikonloppulisät), harjoittelija on siis alle vuoden työkokemuksella...
Keskon kauppoihin ei tietääkseni haeta netissä vaan ihan kauppakohtaisesti, itse ainakin pääsin Citymarkettiin hakemalla neuvonnasta lomakkeen! ...ja totta hitossa niitä kesätöitä pitää hakea jo nyt!
mä kävin suoraa kauppiaaan jutuillla ja sain töitä
yleensä hae kesätyöntekijöitä.enintään kauppakohtaisesti,niin kuin joku jo kirjoitti.Kesätöitä olisi kannattanut aloittaa kysymään heti vuoden vaihteen jälkeen ja aika turhaa on lähettää hakemuksia,ei niihin kukaan ehdi/viitsi vastaa.Suoraan kauppaan ja mieluiten kauppiaan puheille.Kysyy suoraan,ottaako työntekijöitä.Ja se palkka on yleensä sen 6-7euroa.
viimeinen kesätyöpaikkahakuaika noihin kauppoihin?
Mennyt varmasti jo! :)
otetaankon k-marketteihin 15 vuotiaita kesätöihin?
ei me sitä tiedetä, kysy kaupasta
No sepäs onkin tosi mukavaa kun menet ja kysyt kaupasta markettipäällikköä niin ne sanoo että ei voi tavata vaan pitää lähettää hakemus. Mäkin kävin S-marketista, Anttilasta aj Prismasta kysyy niin kaikista sain vaan hakemuspaperit, joita en edes osaa täyttää koska hyvin epämääräisiä lappusia. Ja tuskin niitäkään kukaan lukee .. -.-
Haloo ja herätys! Tottakai sun pitää hakea työpaikkaa normaalin hakuprosessin kautta. Ei kauppiaalla ole mahdollisuutta tavata ennakkoon jokaista työnhakijaa. Sitä paitsi usein kesätyöt teetetään vuokrafirman kautta, joten hakemus S-markettiin kannattaa tehdä Opteamin kautta.
Ollessani kesätöissä k-marketissa palkkani oli se päälle 9e (muistaakseni 9,40e) iltalisät viikonloppulisät. Ootte kyllä melko surkeella palkalla joutunu tekee töitä jos 6-7e/tunti :O kaupanala ei ole kuitenkaan mitään ihan rentoo työtä, vaan suhtkoht raskasta vaikeine asiakkaineen ja painavine kuormineen mitkä pitää purkaa. 6-7e on mielestäni kyl melko vähä, vaikka oliski vaan kesätöissä. Ite en ole joutunut koskaan tekee alle 8e/tunti missään kesätyöpaikassa.
ja aina kannattaa käydä jalan syten kysymäs sitä työpaikkaa ja antaa samalla valmiiksi tehty hakemus. Se on vaan plussaa ku menee ite kysyyn! ja kauppoihin pääsee pienemmillä paikkakunnilla kesätöihin ihan ilman mitään vuokrafirmaa, suuremmissa paikkakunnissaki yleensä riittää ku vie ite hakemuksen kauppaan.
Olen k-mrketissa töissä ja palkkani on kyllä vähän päälle 10e/tunti vaikka harjoittelija olenkin.
minkälainen hakemus kauppaan pitäisi viedä?!? vapaamuotoinen cv vai? ja pitääkö se jättää kassalle
no vaikkapa vapaamuotonen cv ... ja ei niitäkylläkää kassahenkilöt hoida vaan eti kaupan johtaja tms.jolle sen annat.
ainaki 6 tai 5
Ite olin harjottelijana (alle 6kk kaupan alan kokemusta) nyt kesällä k marketis. Palkka oli 8.83/h.