Ihan näin vain rajauksena, niin eivätkö sanajärjestykseni muodosta enemmän itseiskuvaa minuuden toiseuskuvan sijasta, kuin että juuttuisivat oleelliseen?
Jännittävää.
(Hihitystä)
Teknodonnan huippukauniit lauseet
8
75
Vastaukset
- Teknodonna
Mä saan tästä varmaan aika monta peukkua.
(Reps)- Teknodonna
Kauneus tekee meistä voimattomia, sen taju.
Niin liukuvat ovet sulavasti kuin hanhet vetten yllä.
(Naurua) Annoin toisen. Ihan kun pariton määrä (1) näyttää hupsulle.
Ja en oo pitkiinaikoihin tuuminutkaan sulle mitään....
On kyllä ollu kiirekin ja äksöniä...siinä jää fiktiiviset palstalaiset aina paitsioon.
Hups..
Ainakin ajatuksiesi juoksu on kiehtovaa :) vertauskuviasi voi tulkita niin monella tavalla :) huippu kirjoittaja olet :)
- Teknodonna
Politiikka
13.10.1307
Oli perjantai Vatikaanissa - niin kuin kaikkialla muaallakin maailmassa.
(Hihitystä) - Teknodonna
Teknodonna kirjoitti:
Politiikka
13.10.1307
Oli perjantai Vatikaanissa - niin kuin kaikkialla muaallakin maailmassa.
(Hihitystä)Mjoo
No siis vaikka muuallakin, niin ei tee eroa edelliseen.
(Hihitystä) - EdesUnissa
Teknodonna kirjoitti:
Politiikka
13.10.1307
Oli perjantai Vatikaanissa - niin kuin kaikkialla muaallakin maailmassa.
(Hihitystä)Temppeliherrojen lahtaus oli oikeastaan Ranskan sisäpolitiikkaa, koska valtio oli velkaantunut temppeliherroille. Aluksi Vatikaani oli sitä vastaan, mutta myöntyi Filip Kauniin ? pyynnöstä.
Tämä kai on niitä tuon aikakauden harvoja tapauksia joissa katolinen kirkko ei ollut itse alkuperäinen kriisin synnyttäjä. - Teknodonna
EdesUnissa kirjoitti:
Temppeliherrojen lahtaus oli oikeastaan Ranskan sisäpolitiikkaa, koska valtio oli velkaantunut temppeliherroille. Aluksi Vatikaani oli sitä vastaan, mutta myöntyi Filip Kauniin ? pyynnöstä.
Tämä kai on niitä tuon aikakauden harvoja tapauksia joissa katolinen kirkko ei ollut itse alkuperäinen kriisin synnyttäjä.Mjoo
Meillä on nyt tässä jännittävä käsitteellinen ero mielipiteissämme, joita historialliset faktat sekä tukevat että korostavat.
(Naurua)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944781Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71016Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52979