Ihan näin vain rajauksena, niin eivätkö sanajärjestykseni muodosta enemmän itseiskuvaa minuuden toiseuskuvan sijasta, kuin että juuttuisivat oleelliseen?
Jännittävää.
(Hihitystä)
Teknodonnan huippukauniit lauseet
8
<50
Vastaukset
- Teknodonna
Mä saan tästä varmaan aika monta peukkua.
(Reps)- Teknodonna
Kauneus tekee meistä voimattomia, sen taju.
Niin liukuvat ovet sulavasti kuin hanhet vetten yllä.
(Naurua) - Dissident
Annoin toisen. Ihan kun pariton määrä (1) näyttää hupsulle.
Ja en oo pitkiinaikoihin tuuminutkaan sulle mitään....
On kyllä ollu kiirekin ja äksöniä...siinä jää fiktiiviset palstalaiset aina paitsioon.
Hups..
Ainakin ajatuksiesi juoksu on kiehtovaa :) vertauskuviasi voi tulkita niin monella tavalla :) huippu kirjoittaja olet :)
- Teknodonna
Politiikka
13.10.1307
Oli perjantai Vatikaanissa - niin kuin kaikkialla muaallakin maailmassa.
(Hihitystä) - Teknodonna
Teknodonna kirjoitti:
Politiikka
13.10.1307
Oli perjantai Vatikaanissa - niin kuin kaikkialla muaallakin maailmassa.
(Hihitystä)Mjoo
No siis vaikka muuallakin, niin ei tee eroa edelliseen.
(Hihitystä) - EdesUnissa
Teknodonna kirjoitti:
Politiikka
13.10.1307
Oli perjantai Vatikaanissa - niin kuin kaikkialla muaallakin maailmassa.
(Hihitystä)Temppeliherrojen lahtaus oli oikeastaan Ranskan sisäpolitiikkaa, koska valtio oli velkaantunut temppeliherroille. Aluksi Vatikaani oli sitä vastaan, mutta myöntyi Filip Kauniin ? pyynnöstä.
Tämä kai on niitä tuon aikakauden harvoja tapauksia joissa katolinen kirkko ei ollut itse alkuperäinen kriisin synnyttäjä. - Teknodonna
EdesUnissa kirjoitti:
Temppeliherrojen lahtaus oli oikeastaan Ranskan sisäpolitiikkaa, koska valtio oli velkaantunut temppeliherroille. Aluksi Vatikaani oli sitä vastaan, mutta myöntyi Filip Kauniin ? pyynnöstä.
Tämä kai on niitä tuon aikakauden harvoja tapauksia joissa katolinen kirkko ei ollut itse alkuperäinen kriisin synnyttäjä.Mjoo
Meillä on nyt tässä jännittävä käsitteellinen ero mielipiteissämme, joita historialliset faktat sekä tukevat että korostavat.
(Naurua)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081668Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai961590Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961496Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541394Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341362Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48893Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115882Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii420857Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290826Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347812