Mieheni aikoo palata toisesta euroopan maasta takasin luokseni,hän meni sinne 1 negan saatuaan enempää ajattelematta,olemme naimisissa,hän on ollut kuukausia poissa suomesta.Hän voi ilmeisesti tehdä uuden turvapaikkahakemuksen,jos uutta dokumenttia siihen ja myös perhesidehakemuksen,mutta mielestäni tämä on vaikeaa ja miten kaikki menee täällä ,teidän tosiasiat,joten onko kellään vastaavanlaista kokemusta.ehdotin kyllä miehelleni,että jäisi toiseen maahan,mutta on vaikeaa,kun on pitkä yhteinen historia ja elämä.
perhesidehakemus
18
2056
Vastaukset
- Raaka_-_Watson
Millä perusteella muka voi hakea turvapaikkaa? Avioliittokin on huijausta.
Tässä on esimerkki siitä miksi nämä pakoloiset, joilla ei ole mitään perustetta turvapaikkaan, tulee laittaa vankilaan tai leireille kunnes on selvää mitä miehiä ovat ja millä asialla.- kalexis
Suosittu tapa näillä tyypeillä on kiertää Euroopan maasta toiseen (veronmaksajien rahoilla) toivoen pääsevänsä luikahtamaan johonkin maahan laittomasta ja pysyvästi.
Tässä puuhassa heitä auttavat tehokkaasti kana-aivoiset suomalaisnaiset. - olet-säälittävä
kalexis kirjoitti:
Suosittu tapa näillä tyypeillä on kiertää Euroopan maasta toiseen (veronmaksajien rahoilla) toivoen pääsevänsä luikahtamaan johonkin maahan laittomasta ja pysyvästi.
Tässä puuhassa heitä auttavat tehokkaasti kana-aivoiset suomalaisnaiset.Kana-aivoiset? Onko exäsikin sellainen?
- Raaka_-_Watson
Dooh, dooh Amalia! Ei nyt ihan kaikkia valeita minunkaan nimiini pidä laittaa.
- urbaano
Jos olette naimisissa ja on pitkä yhteinen elämä sekä historia niin miksi ette ole laittaneet perhesidehakemusta, arvon provo?
- asraa
oli vireillä,puuttui vain käynti migrissä,mutta negan saatuaan pettyneenä paniikissa meni toiseen euroopan maahan,mutta huomasi varmaan että virheen teki ja haluaisi palata .
- Raaka_-_Watson
asraa kirjoitti:
oli vireillä,puuttui vain käynti migrissä,mutta negan saatuaan pettyneenä paniikissa meni toiseen euroopan maahan,mutta huomasi varmaan että virheen teki ja haluaisi palata .
Tyypillinen turvapaikkaturisti. Ei mitään ongelmaa, laitetaan takaisin kotimaahansa odottamaan ratkaisua.
Voi olla vaikea osoittaa avioliittoa olemassa olevaksi kun muslimi tuolla lailla poukkoilee ympäri Eurooppaa.
Nyt vaan teette niin että seuraavat 5 - 10 vuotta asutte muslimin kotimaassa ja sitten yritätte Suomeen muuttoa. - asraa
Hän kääntyi kristityksi siellä toisessa maassa ...tiedän kyllä itsekin tämän..toivon asia saa sille kuuluvan päätöksen oikeudenmukaisesti.olen myös sitä mieltä et turvapaikkaturistit pitää lähettää kotimaahansa.
- Lorvehtija
Jättikö sen muija siellä toisessa maassa sen?
- Turvaa_eurot
Kun miehesi reissaa vapaasti pitkin eurooppaa, niin sillä täytyy siis olla europassi joten miten se täältä turvapaikkaa hakee ? Käyttääkö jonkun muun passia? Vai missä päin eurooppaa niin kurjaa on?
- asraa
oman maan passi on ainoastaan ja suomessa haki ensimmäiseksi turvapaikkaa ja sai negan melkein 2 v odotuksen jälkeen,jonka jälkeen meni toiseen euroopan maahan..ei ne varmaan kysele jos täältä lähtee pois,mut tullessa tänne kysytään millä asialla liikutaan.
- Raaka_-_Watson
asraa kirjoitti:
oman maan passi on ainoastaan ja suomessa haki ensimmäiseksi turvapaikkaa ja sai negan melkein 2 v odotuksen jälkeen,jonka jälkeen meni toiseen euroopan maahan..ei ne varmaan kysele jos täältä lähtee pois,mut tullessa tänne kysytään millä asialla liikutaan.
On jo todettu kelvottomaksi Suomeen. Miksi pitää väenväkisin yrittää sitä maahan roudata?
Muuta sinä sen kotimaahan. - mitenköhän
asraa kirjoitti:
oman maan passi on ainoastaan ja suomessa haki ensimmäiseksi turvapaikkaa ja sai negan melkein 2 v odotuksen jälkeen,jonka jälkeen meni toiseen euroopan maahan..ei ne varmaan kysele jos täältä lähtee pois,mut tullessa tänne kysytään millä asialla liikutaan.
Tuskin mikään euroopan maa avosylin kuitenkaan ottaa vastaan ulkopuolelta ilman viisumia tulevaa. ehkä hyvällä tuurilla voi pokkana kävellä väärästä portista, tiedä häntä.
- Eynen
Hei! Teillä on paremmin asiat kun olette naimisissa. Minun miehen sai myöskin negatiivisen päätökset ja ja lähti myöskin vähän puoli hädässä eurooppaa jaon kohta ollut jo vuoden poissa. Tämä on todella raskasta ja neuvot alkaa olla loppu. Ehdotin jo että muutetaan maahan joka ottaa hänet vastaan ja missä voi vapaasti elää ja työskennellä.
- Rajoilla.on.valvontaa
Voi olla utopiaa ainakin EU:n alueella. Monissa kehittyneissä maissa on kovat vaatimukset siirtolaisehdokkaille. Joissain voi olla ikärajatkin, jopa max. 35 vuotias pääsee muuttamaan maahan. Pitää olla osaava jonkin alan ammattimies, jolle löytyy työpaikkoja.
- Reiskane
Etenkin jos on hakenut turvapaikkaa Suomesta niin tännehän se palautetaan ja täältä sinne mistä lie tullut.
- Raaka_-_Watson
Taqiyya, ei kun taqyiia, ta sitten vaan MOT. Mikkelin vosu, tule apuun!
- Anonyymi
Siis eikö muka passia kysellä lähtiessä? Mun on aina täytynyt näyttää, lentomatkoille ainakin. Jos ketään ei kiinnosta lähtiessä niin miten sitten siellä toisessa päässä. Minua kiinnostaa tietää milloin saa eupassin? Saako esim.jos on ollut 4v Suomessa uusituilla oleluvilla?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3902957SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis662324Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781979Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis1161706- 1401562
- 691189
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021039Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li12992Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön267986- 40854