Väyrysen alkiolaisuudesta kumpuava ihmiskuntapolitiikka on niin lämmintä ja laaja-alaista, että koen melkein rakkautta Väyrystä kohtaan. Väyrynen voi johdattaa Suomen kansan onneen ja syvään keskustalaisuuteen seesteisyyteen, jos vaan ymmärrämme valita Väyrysen johtamaan tätä eksynyttä kansaa. Ääni ylivoimaiselle Väyryselle on ääni ihmiskunnalla. Sauli on lankkipoika Väyryseen verrattuna.
Väyrynen on ylivertainen kaikessa.
MaissPyllyhAUJombeJOHTO
20142
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Hyvä Paavo. Tänään tv1 klo 21.00. Paavo on pätevin, nilkkiNiinistö jää kauas taakse.
kattokaapa kepulaiset tänään paavoa, näette miten iso ero paavolla on omaan ehdokkaaseenne surkimus-mattiin!
Ylivertainen Väyrynen on, tosiaan. Niinistö epätodellinen surkea kähmy, ilman yhtään johtajuutta.
Paavo ei, varsinkaan pressana, sorru kommentoimaan minkään puolueen puheenjohtajavalintoja. Paavo ei pressana politikoi.
Onhan tohtori Väyrysellä ylivoimanen ulkopolitiikan kokemus verrattuna Sauliin.
Pate on ollut ministerinä kahdeksassa hallituksessa.
Opetusministeri 1975-1976
Työvoimaministeri 1976-1977
Ulkoministeri 1977-1982
1983-1987
1991-1993
Pääministerin sijainen 1983-1987
Ulkomaankauppaministeri 2017-2011
Euroopan parlamentin jäsen 1995-2007
2014>
Valtiotieteiden tohtori ym,ym ym,,,
Tässä vain osa Väykän ceeveestä.Paljon jäi vielä laittamatta.
Seisooko lentoemäntien perseenpuristelijalla tänään Sannikan kqnnikoiden ja Seijan kumpujen edessä.
Tosiasia kuitenkin on, että Paavo Väyrynen ei tule koskaan pääsemään suomen presidentiksi.
Paavo on yksi inhotuimpia poliitikkoja .
Saa postata vaikka metrin mittasen cv:n niin kansan mieli on muuttumaton.
Se näkyy 28.1.2018
Kekkonenkin oli suomen inhotuin poliitikko, mutta vain muutamien harvojen mielestä.
Paavo Väyrynen on näistä ehdokkaista aivan kertakaikkiaan ylivoimaisesti PARAS!
äänestän paavo väyrystä ihan sen takia et tä sipilä saa nokilleen kunnolla vaaleissa ja ehkä lähtölaskenta alkaa hänellä. lähtihän kiviniemikin kuin kuppa töölöstä viime vaalien jälkeen
sama täälä vaikka vasemmistolainen olenkin ei vasemmiston ehdokasta voi taktisesti äänestä. sipilän nöyryytys parempi huvikin
Ajatteles, että Merja Kyllönen voittaisi Tuula Haataisen! Eikös se olisi melkoinen taktinen näpäytys Antti Rinteelle, joka ajoi Haataisen demarien presidenttiehdokkaaksi.
Älä viiti enään koskaan esiintyä keskustalaisena ja kehua keskustaa. Väykkyläinen olet. Väykyn ainut tarkoitus on puukottaa Keskustaa, viedä ääniä Keksustan ehdokkaalta. Hyvin tietää että ei mitään mahiksia presidentin vaalissa.
Paavossa on potkua. Irti EUsta ja NATOlle ehdoton EI.
Paavossako potkua? Ei siltä vaikuttanut tentissä ja on saanut siitä välttävän arvosanan.
Kuka huomasi miten Paavo vastasi toimittajan kysymykseen miten olette omalta osaltanne huolehtinut hiilijalanjäljestä esim ruokavalinnoissa?
Tuosta kysymyksestä on muistikuva että se meni aikalailla noin.
Mitä Paavo Väyrynen vastasi? Hänen yhden ihmisen valinnat ei muuta mitään miksikään ????
Todella tyhmästi vastattu ja osoittaa ettei Väyryselle missään muussakaan asiassa yhdellä ihmisellä ole merkitystä.
Merkityksen ymmärtää kun avartaa yhden ihmisen vaikutuksen vaikka äänestämiseen. Väyrynen siis viis välittää jos yksi ihminen jättää äänestämättä, jättää häntä äänestämättä, pian saa seuraa sadoista, tuhansista jne...
Väyrynen sahasi oman oksansa.
Entä kun yksi tekee esimerkin, häntä seuraa toinen, pian kymmenen, sata, tuhat, tuhannet, miljoonat jne...Paavo Väyrysen päähän ei mahdu kuin minä itse. Väyrynen osoitti tyhmyytensä eikä ymmärtänyt että voisi osoittaa älyään. Älyä ei ole, on vain omaan napaan tuijottava Paavo Väyrynen.
Vänkyrä änkyrä Väykkä luuli olevansa nokkela. Ei ole pätevä käsittelemään laaja-alaisia kysymyksiä saati ongelmia.
Erinomaisesti huomattu. Tais olla "kompa" Paavolle ja ei todella älynnyt. Mikä nyt muuttuis jos minä teen jotain?
Paavo kompastui omaan nokkeluuteensa.
kikyntti-kokoomus-politiikka hiiteen jo-
VÄYRYNEN MUUTTAA SUOM EN ITSENÖISEKSI MAAKSI JÄLLEEN.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15137723/vayrynen-loistaa-presidentti-tentissa
Väyrynen on jämähtänyt kiinni menneeseen maailmaan.
Väyrynen on populisti ja yhden asian mies. Toistaa samaa liturgiaa vaikka unissaan.