Niinistön tv-mainos on jotain "muualta planeetalta", eli MITÄ IHMETTÄ SILLÄ ON YHTEISTÄ HÄNEN KANSSAAN JA TEKEMISISTÄÄN (Trump?) ?????
Tv-mainos lienee 100 000 euron edestä saaduista 1.5 miljoonasta .... .. että se siitä !!
Monikohan äänestäjä lankeaa?
Tv-mainos lienee 100 000 euron edestä saaduista 1.5 miljoonasta .... .. että se siitä !!
Monikohan äänestäjä lankeaa?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ekalla+kieroksella+60%+lankeaa+salen+pauluoihin+tokalla+kierokselle+päässyt+pekka+20%+ottaa+kirin+mutta+hyytyy+25%+kun+75%+kanslaisista+polvistuu+salen+edessä.
juu ... veteraanit puolustivat Suomea ja vielä maksoivat sotavelatkin ....... 3 maailmansotaa Suomi ei varmaankaan pysty estämään tai ole estänyt ?????
Mitähän tuo mainos oikein on, outo on ????
Joopa joo Sale.
https://www.youtube.com/watch?v=Ur4i9eotsiY
Millä tavalla Sale estää WW3:sta? Itselleni on jäänyt mieleen kun hän vittuili kasakoilla venäläisille. Josta heitettiin takaisin, että tarkoititko ukrainalaisia? Ei mun mielestä meidän tarvitse mennä pätemään Trumpille ja amerikkalaisille millään tavalla. Rauhaa rakentaakseen pitäisi olla hyvät välit kumpaankin puoleen, ei maalailla demoneja toisesta. Eikö Laura Huhtasaari olisi tasapuolisempi vaihtoehto? Onko nöösiys muka rauhan rakentamista? Olen saanut kylläkseni Niinistön mitäänsanomattomuudesta. Haluan vaihtelua, suoraa linjaa, terävämpää retoriikkaa. Selkeyttä, lempeyttä, jämäkkyyttä.