Toimittelija Kirsi Heikell os. Pelttari

golgataOlga

ministeri Paula Risikko os. Pelttari (kok). Ovatko sukulaisia? Pitäisikö Heikell,in jäävätä itsensä jos ovat? Risikko jääväsi itsensä Sisäministeriön kansliapäällikön valinnasta, koska Supon päällikkö Antti Pelttari on hänen serkkunsa.

6

1538

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • apulaissyyttäjä

      rosavoja ja huoria koko jengi

    • Eimitäänsyytä

      Ei pidä jäävätä.

    • tuppisuukansa.puhuu

      Varmaan pitäisi, mutta tod.näk. ei ymmärrä tai huomaa jäävätä itseään.
      Sitä on liikkeellä ihan niin kuin tuhkarokkoa: sitä ymmärtämättömyyttä ja huomaamattomuutta vrt valtakunnansyyttäjän tapaus.

      HOHHOIJAA.

    • nottaperskules

      Onko Kirsi muilutettu pohjanmaalta YLE:een?

    • KriisinMamma

      ilmeisesti sylje pulloon ja joku smugu päässy liukkaille?!

    • Anonyymi

      NYTKÖ (2019) jälleen avautuu Sisäministeriössä Kokkari Paula Risikon (o.s. Pelttari) "serkku-pojalle" Antti Pelttarille uusi mahdollisuus kun nykyinen kansliapäällikkö I. Salmi lähtee taas EU:n virkatehtäviin!

      Risikko muka "jääväsi" itsensä ministeriössä ollessaan sisäministerinä mutta totuus oli toinen, hän jätti ministeriön ja siirtyi eduskunnan puhemieheksi - sillä samalla aikataululla kuin oli ollut petaamassa paikkaa Pelttarille!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      246
      4061
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      127
      2333
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2006
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1491
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      39
      958
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      129
      958
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      939
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      334
      881
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      857
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      790
    Aihe