Mielenkiintoista oli kuunnella, kun tänään autoillessani kuuntelin radiokanavaa. Soittajat saivat kertoa ketää aikovat äänestää. Kahdeksan kymmenestä soittajasta kannatti Laura Huhtasaarta. Olipa yllättävää, tosin eilisen perusteella olen itsekin kääntymässä hänen kannalleen.
Eihän gallupit tienneet Brexitin tai Trumpin voittoakaan. Ei siis olisi ihme, vaikka menisi Suomessakin päin prinkkalaa. Sen jälkeen nämä kyseiset yritykset voivatj laittaa lapun luukulleen.
Soittajista suurin osa kannatti Lauraa
3
<50
Vastaukset
- Suomitakaisin
Katsoin äsken uusinnan eilisestä pressa-tentistä jossa Laura huhtasaari oli tentattavana, Laurahan veti sen tosi hyvin !!
Tiettyjen lehtien otsikot ja jutut eivät todellakaan anna sitä kuvaa mikä minulle jäi kun katsoin tuon tentin!?
Jotenkin minusta tuntuu että tietyillä ihmisillä, toimittajilla, medialla on pelottava tarve mustamaalata perussuomalaisten presidentti-ehdokasta.
Onko tämä tämmöinen käyttäytyminen hyväksyttävää!?
Missä menee raja, milloin toimitus,toimittaja,media ylittää rajan ja teosta tulee tuomittava, kunnianloukkaus, rikos!?
Itse vertaisin presidentti-tenttejä urheilukilpailuun/suoritukseen, kaikki samalla viivalla ja nopein voittakoon, ei siellä suvaita sabotaasia kilpakumppanin kampittamiseksi!! - lkfsdfsöf
samaa mieltä, täytyy sanoa, että yllätyin Lauran
sanavalmiudesta. älykkyydestä ja tiedon määrästä. Ei yhtään hullumpi ajatus, että hänestä tulisi presidenttimme. Sittenhän olisi naapurimailla nuoret, fiksut naispresidentit. - fgdfgd
mikä radiokanava?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1024867Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143962Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2133886Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371354
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1701353En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531145