https://www.aamulehti.fi/kotimaa/yha-useamman-raha-ei-riita-elamiseen-osa-myy-seksia-jotta-voisi-maksaa-asuntonsa-vuokran-23478883/
Miehet ostaa seksiä koska tarvitsevat naisen kosketusta. Nainen myy seksiä koska asuminen on kallista tai ei ole varaa harrastuksiin tai ei halua sitoutua suhteeseen.
Miehet ostaa seksiä koska tarvitsevat naisen kosketusta. Nainen myy seksiä koska asuminen on kallista tai ei ole varaa harrastuksiin tai ei halua sitoutua suhteeseen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Viina on ihmisen perustarve. Ilman viinaa ei kovin moni saisi seksiäkään.
Viina tuo ihmiset yhteen.
Suurin osa miehistä ei edes saa seksiä ainakaan suomessa. Yksinäisiä miehiä on puoli miljoonaa
Suurin osa näistä miehistä ei saa tuntea edes naisen kosketusta, halausta, läheisyyttä ja naisen hellyyden osoitusta.
Se on suuri puutos elämässä, kun ei saa kokea edes näitä asioita.
Minua ei ole nainen halaunut, enkä ole saanut kokea naisen kosketusta yli 10 vuoteen.
En edes pidä seksiä naisen kanssa välttämättömänä, saisi edes kokea naisen halauksen, läheisyyden ja hellän kosketuksen, mutta ei.
Olisi edes sellainen palvelu yksinäisille miehille, että pientä maksua vastaan saisi halata naista, viettää aikaa naisen vierellä, viedä naisen kahville tai muuta.
Siis sellaista hyvinvointi palvelua yksinäisille miehille ilman mitään seksipalvelua.
Mielellään siitä maksaisi naiselle, jos nainen halaisi.
Täytyyhän naisen saada likaisen työn lisä, kun uglyä miestä halaa.
Mieskin voi myydä seksiä. Perse jakoon!
kyllä mieskin voi myydä seksiä tietäisi vaan mitä siitä voisi pyytää tunnilta ja missä sitä markkinoisi, ulkomaillahan näitä palveluja voi tilata netistä suoraa,
Oikeastiko myisit, vaikka asiakkaanasi kävisivätkin homomiehet, eivätkä suinkaan naiset?
kyllä ilmoitukseen pitäisi laittaa vain naiset,
No sitten saisit melko vähän asiakkaita, luulen ma. Miksi naiset turvautuisivat miesprostituoituihin kun seksiä on ilmaiseksikin tarjolla tasokkaiden miesten taholta?
varmaan samasta syystä kuin miehetkin kun pelkkää helppoa seuraa etsii jolla on varaa maksaa ja maksaa ilmainenkin tavallaa eri muodossa vain,
Pitäisikö pikemminkin linkkiä mukaillen sanoa "seksi on miehen perustarve ja raha naisen"?
Kyllä läheisyyttä saa rahalla. Onks teillä rahaa niin ilmoitusta vaan nettiin ja kyllä joku köyhä yh nainen suostuu vähän halaamaan.
Saa saman kaavan mukaan seksiäkin, mistä tässä puhuttiinkin... en ymmärrä mistä sen läheisyyden tähän yhteyteen nappasit. Mutta ostaa rahalla sitten seksiä tai läheisyyttä, se ei ole aitoa kuten on ilman kaupankäyntiä saatu seksi tai läheisyys.
Halaako kukaan nainen vaikka 10€ puolen minuutin ajan.
Kädestä pitäisi kiinni vaikka 5€ puoli minuuttia.
Kahville lähtisi vaikka 15 minuutiksi 25€
Syliin istumisesta vaikka 1 minuutista 40€.
Sit vaativin eli nainen tulis makaamaan vaatteet päällä päälle 5 minuutiksi, niin 100€.
Puutetta on naisesta, rahasta ei ole puutetta.
Sooloseksiä saa milloin vaan ja ihan ilmaiseksi. Rakastelkaa itseänne, ei siihen ketään toista tarvita.
Mies ei voi harrastaa sooloseksiä.
Miten nin ei voi? Mikäs sen käteen vetämisen miehellä muka estää? Känsä keskellä kämmentä??
Se ei ole sooloseksiä vaan runkkaamista.
Älä saivartele. Lisää siihen itsesi hyväilyä myös muualta ja miellyttäviä mielikuvia haluamastasi aiheesta. Se ON sooloseksiä. Jos haluat vain kylmästi nylkyttää, se on oma asiasi, runkkaa sitten rauhassa. Mutta sooloseksiä saa oikeasti just tasan silloin kun haluaa, ja ilmaiseksi.
Kuinka miehet sitten asuvat, jos naisten varat eivät riitä asumiseen ilman seksin myymistä?
No, äitinsä peräkammarissa (kuten peris), jossain kämäsessä neukkukuutiossa missä yksikään nainen ei suostuisi asumaan, työsuhdeasunnossa, omilla palkkatuloilla hankitussa asunnossa, asuntolassa tai sillan alla.
Kuulostaa huolestuttavalta tasa-arvokysymykseltä jos naiset joutuvat myymään seksiä patriarkaatille rahoittaakseen asumisensa.
Pitäisi kirjoittaa lakiin että siististi sisustettu hyväkuntoinen keskusta-asunto arvostetulta alueelta on jokaisen naisen perusoikeus.
Ulimiehet voivat sitten asua lähiöiden neukkukuutioissa, se on ihan ansaittua jos ei ole sen vertaa kunnianhimoa että hankkii kunnon ammatin.
Eiköhän tuo perusoikeus tulla lakiin kirjaamaan piakkoin. Katsos kun naisen euro on 80 senttiä ja heillä on tyylitajun takia kalliimpi maku kun vähään tyytyvillä miehillä, niin onhan se pöyristyttävän epäoikeudenmukainen yhtälö joka vaatii yhteiskunnallisia korjausliikkeitä.
Runkatkaa jos on puute.
Seksi ei ole ihmisen perustarve. Todiste on se, että ilman sitä voi elää. Ilman ruokaa, vettä eli ravintoa ei voi elää. Ihmisellä on oma tahto, itsehillintä jota voi käyttää halutessaan. Seksi ei ole ihmisen perustarve. Vääristyneen yhteiskunnan vääristyneet seksuaalisuuskäsitykset valehtelevat ihmisille toisin.
"Everyone dies, but not everyone lives" - tämä mietelause tarkoittaa sitä että elämässä pitää olla elämyksiä ja on siksi ennen kaikkea hullunrohkeiden hurjapäiden suosikkiaforismi, mutta pätee se pienemmässäkin mittakaavassa. Pelkkä hengissä pysyttely ei ole elämää, ei ainakaan ihmisen elämää sillä alkeellisimmatkin eläimet tarvitsevat ravintoa.
Olet+100%:n+oikeassa,+solitudeman.+Muuta+täällä+länkyttävät+ovat+seksistisen+yhteiskunnan+ja+median+aivopesemiä+jokainen.