Älkää menkö töihin koska sitten joudutte maksamaan veroja joilla kustannetaan jännämiesten suomalaisille naisille siittämät äpärät!
Hyvää työpäivää
17
177
Vastaukset
- lihavihatipunen
Kiitos neuvosta. Soitanpa töihin, että en tule.
- mansikkakakkua
Huomenta sullekin! Kyllä suomalaiset lapsetkin tarvitsevat ruokaa ja mieluummin mä verovaroista yksinhuoltajien pienille lapsille lohkaisen tulonsiirtoja; kuin "partalapsille"!
Minä olen natiolisti.... vaikk en ole rasisti. Niin sosiaaliturvamme hyväksi käyttäjiä en hyvällä katsele ja imaanien puheet ollaan kyllä kuultu... suomennettuna.
Kirjeenvaihtaja Elina Kerviseltä viimeeksi Tanskanmaalta tullut salaa kuvattu imaanin puhe...
sanoisin sitä kyllä vihapuheeksi... mutt eihän se ole mahdollista?
Pelkkää väärin ymmärrystä ja pohjoisen kansan osan epäluuloisuutta! - damnnnn
Harmi vain että tulin jo töihin. Jos olisin vain lukenut viestisi aikaisemmin niin en olisi tietenkään mennyt!
- hikiotal
Täytyyhän sinkkupojalla olla jokin syy itseään kehuskella, eli töihin mars veroja maksamaan.
Sinkkupoika=työmuurahainen vailla paritteluoikeutta, velvollisuus elättää yhteiskuntaa. - m-i-e-z
Miten niin joudun? Minä menen töihin, että saan maksaa veroja. Täytyyhän sitä työpaikoillakin joskus näyttäytyä.
Joidenkin pitää ottaa vastuu ja elättää ne kaikki sosiaaliturvan hyväksikäyttäjät. =P- 654
Niimpä. Me veronmaksajat joudumme elättämään sekä aloittajan, että muut hänen kaltaisensa työnvieroksujat.
- Ujoatm28v-
654 kirjoitti:
Niimpä. Me veronmaksajat joudumme elättämään sekä aloittajan, että muut hänen kaltaisensa työnvieroksujat.
Elätät siinä samalla itsesi, saat monta kertaa enemmän rahaa ja pillua joten älä valita. Itse en töihin mene kun en kerran saa pilluakaan.
- 654
Niin, sinä kuulut näihin loiseläjiin, jotka vain muiden kustannuksella hengaa.
- itke_kunnolla
654 kirjoitti:
Niin, sinä kuulut näihin loiseläjiin, jotka vain muiden kustannuksella hengaa.
Niin no elämä on epäreilua. Minäkin olisin halunnut kokea normaalin nuoruuden johon kuuluu nuorten tyttöjen paneminen ja oikean koulutuksen hankkiminen. Sen sijaan sain nauttia kiusaamisesta ja yksinäisyydestä. Nytpä sitten kostan olemalla mahdollisimman hankala ja suuri taakka tälle yhteiskunnalle.
- Ujoatm28v-
654 kirjoitti:
Niin, sinä kuulut näihin loiseläjiin, jotka vain muiden kustannuksella hengaa.
Siitä on hengaaminen ja mukava elämä aika kaukana kun elää pienen takuueläkkeen varassa ja samalla täytyy käydä sellaisissa kuntoutustoimenpiteissä joihin itse ei edes haluaisi mennä.
- fudutnysväkille7
Sinkkupojalla on aina vaikeaa, työpaikoilla perheelliset miehet joutuvat kuuntelemaan elämässä epäonnistuneen kateellisen sinkkupojan valitusta.
Pojut yleensä puhuu vain rahasta ja viinasta.
Miksi työnantajat palkkaavat sinkkuja, vaikea ymmärtää. - Kaisanoasaa
Töihin ei kannata mennä jollei ole pillua saanut mies.
- Ujoatm28v-
Ehdotan että kaikki at-miehet menee lakkoon ja irtisanoutuu töistään välittömästi. Aloitetaanko ja lietsotaanko jonkinlaista kapinaa sen kunniaksi että Suomen sisällissodasta tulee tänä vuonna kuluneeksi tasan 100 vuotta? Rikotaan sekä sotketaan paikkoja eikä makseta veroja.
Historia toistaa itseään mutta tällä kertaa vain hiukan eri muodossa eli sen takia että huonommassa asemassa olevat miehet ei saa naisia eikä seksiä. - kaisanoasaa
En oo päivääkään ollu hommissa, enkä aio olla.
- Normimies-
Odotan että satais lunta että pääsis töihin. Olen lumenauraaja hommissa ollut eikä niitä hommia kovin paljon ole jos ei lunta sada.
- Viimeinenistumapaikka
Meikä menee töihin mut eka pitää kouluttautua ;)
- atm165
En varmana mene töihin ennen kun saan pillua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081683Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1011635Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1011544Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541405Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341365Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48901Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii448885Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115885Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai293835Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347818