Tiltu: "Naton hybridikeskus nosti kädet pystyyn "
EU:n hybridikeskus ei ole kommentoinut.
"Suomeen kohdistettu bottiverkosto seuraa presidenttiehdokkaita ja muita Twitter-vaikuttajia – ”Emme vielä tiedä, mihin sitä aiotaan käyttää”
Verkostoja voidaan käyttää informaatiovaikuttamisessa esimerkiksi vahvistamaan jotain tiettyä väitettä tai poliittista sanomaa."
Kyse on F-Securen työntekijän lausunnosta.
Tiltu valehtelee hybridikeskuksesta
8
72
Vastaukset
- Hybridihirviö
"Twitterin bottien avullako Haavisto, ja Niinistä ajoitaan salamurhata, vai mitä? Eihän noilla boteilla ole tehty vielä mitään. Voihan olla, että joku haluaa patistella tällä tavalla suomea Naton suuntaan. No ainakin jos nyt ilman mitään näyttöjä suuntaan tai toiseen, ruvetaan salaliittoteorioita kyhäämään. "
Kummaa höpinää. Ei edes tiedetä ketkä ovat bottien takana.
Ja miten niillä Naton jäsenyyttä ajettaisiin? Ei sitä presidenttiehdokkaat ratkaise, eikä presidenttikään. - HybridiHirviö
Tiltu: "Ja miten niillä Naton jäsenyyttä ajettaisiin? Ei sitä presidenttiehdokkaat ratkaise, eikä presidenttikään. Sen ratkaisee hallintoon pesiytyneet natomyyrät. "
Tiltuhan sen tietää! Vain tiltut kohkaavat Natoon menosta, kuin se olisi kaljalle pistäytyminen.
Se kun ei ole. - Tiltu-haukkui
taas kerran väärää puuta.
Hybridikeskus ei ole lainkaan asualla, muttat tiltu ei erota sitä F-Securesta. - Siinä-taas-sama
heppu tiltujen tyhmemmästä päästä.
"Jonkinlaista hybridivaikuttamista saattaa liittyä tähän Ilta-Sanomien uutiseen, jonka mukaan presidenttiehdokas Haavisto on ostanut talon Kulosaaresta ja myyjänä on ollut USA.
titityy, titityy... "
Hölynpölyä. Tietysti presidenttiehdokkaan talokauppa on uutisen arvoinen.- Wtsaarivisertää
Jos myyjänä olisikin ollut Venäjä ja ostajana joku vasemmistolainen niin hybridivaikuttaminen olisi 100 % varmaa.
Titityy titityy... - Lykkäät-edelleen
pötyä. Venäläiset tekevät koko ajan kauppaa Suomessa. Vain tiltut näkevät sellaisessa hybridivaikuttamista.
- Wtsaarivisertää
Washingtonin Tiltujen valitus ja huoli on kovaa ainakin silloin kun venäläiset ostavat maata Suomesta. Ilmeisesti päinvastainen kauppa ei ole hybridivaikuttamista.
Titityy, titityy...- Titityy-höpisee
Viranomaiset ovat olleet huolissaan strategisten kohteiden lähellä olleista alueista.
Asunto Helsingissä ei kuulu siihen kategoriaan.
Tosin titityy-tiltu ei sitä ymmärrä. Eikä voi vaatiakaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2362644- 1011124
Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion
Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu1221068Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta153992Oikea kaste on syntisten kaste
Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka58985Upotuskaste on raamatullisin kaste
Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.717897- 63831
Perussuomalaisten kansanedustajalta erittäin raju puheenvuoro eduskunnassa massamaahanmuuttoa vastaa
https://www.is.fi/politiikka/art-2000012019924.html Hyvä, että perussuomalaiset tuo Suomen kansalle tätä vihervasemmisto237780- 35730
- 116718