Sanelma? Taidat olla mustis, kun osaan daideellisesti ilmaista tuskaani ja kiinnostukseni.
Ilman lääkkeitä, alkoholia. Olen vain oikeesti (luova ja) kaheli
Luulen, että kysymyksessä on kuukausittainen pms -oire. Panta pään ympäriltä löystyy, kun hormonitoiminta taas tasoittuu.
Ilman lääkkeitä, alkoholia. Olen vain oikeesti (luova ja) kaheli
Luulen, että kysymyksessä on kuukausittainen pms -oire. Panta pään ympäriltä löystyy, kun hormonitoiminta taas tasoittuu.
Vastaukset 18
Vanhimmat
...eikä mitään muuta, luulisi jokaisen tervejärkisen ymmärtävän ettei yh-äitinä aina ole niin helppoa, harmi vaan kun ihmiset tuijottaa vaan omaa napaansa eikä osaa ajatella muiden kantilta mitään.
Nyky-aikaahan se vaan on, yhteiskunta suosii epäinhimillisyyttä ja muiden saveen painamista ja kateellinen luonne vielä auttaa, eikös se suttura nyt vihdoinkin pyydä anteeksi, enpä usko, se ei osaa!
sää änkytät? Katsoin läpi kaikki mitä Sanelma on sulle ja Lissulle kirjoittanut ja ihan tolkullistahan se on, vaikkakaan ei hajutonta ja mautonta nyökyttelyä jota kai kaipaisit. Susta taas ei aina pirukaan ota selvää, viljelet perustelemattomia heittoja ja mollaat kirjoittajaa, jota vastaan sulla ei taida olla verbaalisessa vääntökisassa mitään mahdollisuuksia niin kauan kuin loogisuus ja äly jotain merkkaavat. Ja missäs olet Sanelman nähnyt, kun tiedät että siitä voi käyttää sanaa suttura (=suttuisesti meikannut nainen)?
.ammu ittes pervo paska,kirjuri homo..
Anteeksi vain , mutta minun mieheni et ainakaan ole.
Kysehän (Huligaani -vuodatuksessa) oli vain pienestä verbaalituubasta hetkellisestä läheisyyskateuden ja kaipuun vallassa! Vihaan riitelyä. Alistun tahtoonne tasapäistyä.
...niin alhaiseksi että alkaa riittään, kyllä tässä on saanut kuvan suomen kansan keskustelutaidoista ja siitä tutusta kateellisuus-ominaisuudesta ja hyvin monesta muustakin jutusta.
Vai että olen pervo homo? Sanoisin nelikymmenvuotisen elämänkokemuksen perusteella että nämä ovat minua vähiten kuvaavia ominaisuuksia, en nimittäin muodosta kuvaa itsestäni teidän mielipiteidenne mukaan vaan henkilöiden joiden kanssa olen tekemisissä päivittäin ja joilta olen saanut aivan eri palautetta kuin teiltä.
Yleensä kaipaisi jonkinlaisen perustelun väitetyille nimityksille.
...luulen että omaamme aikalailla erilaisia henkisiä ominaisuuksia ja tässä kyllä ollaan eri linjoilla, olin itse armeijan leivissä jonkin aikaa ja monesti ihmettelin kantahenkilökunnan epäinhimillisyyttä ja kykyä nähdä asioita todelliselta kantilta.
Olet niin älykäs mies että en ala väitteleen, sulla on riittävät perusteet oman näkemykseesi, kunnioitan niitä.
Se minkä kuvan minä saan ihmisistä poikkeaa varmasti sinun näkemyksestäsi enkä voi muutta sitä kovin helposti, ylilyöntejä tietenkin sattuu varmaan useimmille meistä, se kait on inhimillistä?
Hyvää työpäivää kaikille!
En aio tämän enempää tänään palstalla roikkua.
Toivottavasti keskustelu ei muiden osalta lopu. Toivottavasti Sanelma edelleen jatkaa napakoiden kommenttiensa heittelemistä. Olet oikeesti fiksu.
Caaleppi myös.
tämä taivaanlahja pervohomoksi paljasti, ei sinua...
...no sitten ei mitään, sori, vaikka en kyllä usko että Repe mikään homo kuiteskaan on!
...ei kantsi välittää vaikka ollaan välillä tukkanuottasilla, se hyvä puoli nettitouhussa on ettei tule ruumiillisia vammoja.
Se on ihan hyvä että Sanelma on olemassa, ainakin saan häneltä virikkeitä, vaikken niin ihastunut muuten olekkaan, tai tiedä vaikka tästä tulis joku viha-rakkaus suhde!
hyvänsä, niin paljon enemmän tykkään siitä etumaisesta pilkasta. Ja kohtalaiset tissit on kans kivat. Kikkelin, edes pienen, hyväksyn vain omassa varustuksessani. Nimitellä meikäläistä saa sitten vapaasti jos ottaa nämät seikat huomioon.
....
Tällä palstalla oli sairaat jutut näköjään jo vuonna 2002.
Miksi nosto? BtW, olen Sanelma
Tuolloin oli vielä ihmisiä kirjoittamassa, nykyisin vain ätmejä.
Oli tämä tasokkaampaa. Missä näette ATM tai MAT? Ei näy.
Missä on Caleb nyt?
Jotain mömmöä kyllä on vedetty.