vaan on raakileita joista nainen kouluttaa mieleisensä. Miehen tulee olla tumma, kauniisti leikatu phiukset, ei missään nimessä kalju, mies on pitkä ainakin 185 cm, lyhyet miehet on ei mitään, vaikkei itse sille mitään voi, mut pitkä on miehekäs. Käyttää suoria housuja, hieno auto, ihana tuoksu, ei polta ei käytä alkoholia, lukee paljon käy töissä, on rahakas, kohtelias ja on perhekeskeinen.
Siivoaa ja käy kaupassa, laittaa ruokaa, pesee pyykkiä, silittää, tuo kukkia ja koruja vaimolle, hoitaa lapset, apen ja anopin, tekee lumityöt ja leikkaa nurmen, juokusttaa koirat ja hoitaa muutkin elämet jos on, osteleelahjoja perheeseen ja hoitaa kaiken, jotta vaimo saa levätä työpäivän jälkeen jos nyt on töissä. Minusta kunnon mies on rehti ja reilu, harrstaa paljon liikuntaa ja laulaa sekä soittaa jotain soitinta. Semmonen se on. Vaimon kuuluu tehdä mitä itse haluaa, vaikka leipoa kermakakkuja.
Ei ole ihannemiehiä
mahtavamiesmeillä
1
1536
Vastaukset
- eikSjeee
Mut jos vaimo vastaa itse "kermakakkua" niin se riittää . Olen valmis kustantamaan hänelle keveän elämän .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta703550Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1483503Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463322- 532769
- 322036
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘301962Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k401695- 481676
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä961625- 391390