lakimies koska äly ei riittänyt opiskelujen läpäisemiseen, Sauli oli töissä lakitoimiston lähettinä ja juoksupoikana kunnes Kokoomus huomasi Saulin typeryyden ja miten helppoa Saulia olisi käyttää Kokoomukselle äänien keräämiseen. Ensimmäinen ongelma oli miten Saulin vanhasta vaimosta päästäisiin eroon ja se onnistui suhteellisen helposti Saulin ruvettua kiusaamaan tätä ja alettua seurustelun alaikäisen kummityttönsä kanssa, väliin mahtui tosin monenlaista naista kuten surullisen kuuluisa missi joka nostaa edelleenkin sopeutumiseläkettä vaikka ei ole lehelläkään eläkeikää. Viimeisimpänä Sauli onnistui vetäsemään kermat kummityttönsä sisään joka odottaa nyt 40 vuotiaana lasta Saulille ja jolla on 21 kertainen mahdollisuus syntyä aitona kokkareena. https://fi.wikipedia.org/wiki/Downin_oireyhtymä
Sauli Niinistö numero 8 ei olekkaan
7
54
Vastaukset
- Sopii_hyvin
Kokoomuksen rikollislauman jatkeeksi onhan Kokoomuksessa sellaisia kykyjä kuin Katainen, Vapaavuori, Tujunen ja Sasi joilla jokaisella on rankka rikollistausta.
- elätti-pojat
Minusta parempi oli kuitenkin demukoitten Ulf Sundqvist, hän oli nuori, osaava mies, joka sai tyhjänpäiväiset pankit nurin ja vielä anteeksi ne miljoona velkansakin.
Suomen Työväen Säästöpankki kaatui Ulfin johdossa, ja moni työläinen menetti kaikki säästönsä. Oikeudenkäynnin jälkeen säästönsä menettäneet saivat pikkuisen korvausta.
Tämä oli sosiaalidemokratiaa kauneimmillaan! - Niinistöltä_ja
elätti-pojat kirjoitti:
Minusta parempi oli kuitenkin demukoitten Ulf Sundqvist, hän oli nuori, osaava mies, joka sai tyhjänpäiväiset pankit nurin ja vielä anteeksi ne miljoona velkansakin.
Suomen Työväen Säästöpankki kaatui Ulfin johdossa, ja moni työläinen menetti kaikki säästönsä. Oikeudenkäynnin jälkeen säästönsä menettäneet saivat pikkuisen korvausta.
Tämä oli sosiaalidemokratiaa kauneimmillaan!Kokoomukselta myös mahtava suoritus 90 luvun lama jossa Kokoomus hallituksessa antoi pankeille mahdollisuuden eräyttää lainat heti maksuun jonka jälkeen yli 10000 teki itsemurhan kokiessaan tilanteensa toivottomaksi, vastaavaan ei ole pystynyt kukaan muu.
- lisätieto
Minä vuonna 10 000 teki itsemurhan poliittisista syistä? Olis hyvä julkaista se vuosi ainakin.
Äänestäjätkin tarvitsevat oikeaa tietoa, joten nyt julki se aika, kun kokoomuksen takia tuli hirmuinen itsemurharypäs! - No_niitä
lisätieto kirjoitti:
Minä vuonna 10 000 teki itsemurhan poliittisista syistä? Olis hyvä julkaista se vuosi ainakin.
Äänestäjätkin tarvitsevat oikeaa tietoa, joten nyt julki se aika, kun kokoomuksen takia tuli hirmuinen itsemurharypäs!itsemurhia olikin 14500 että kiitosta vaan Kokoomukselle. http://pankkikriisi.blogspot.tw/2008/11/suomen-taloudellinen-lama-1990-luvun.html
- Ei_tossa
lisätieto kirjoitti:
Minä vuonna 10 000 teki itsemurhan poliittisista syistä? Olis hyvä julkaista se vuosi ainakin.
Äänestäjätkin tarvitsevat oikeaa tietoa, joten nyt julki se aika, kun kokoomuksen takia tuli hirmuinen itsemurharypäs!kukaan ole sanonut mistään poliittisista syistä eikä että olisi tehty yhden vuoden aikana.
- Haaha
Tutkittakoon Niinistön ja Haaviston opinnot ja niiden todenperäisyys.
Tutkimus täytyy suorittaa puolueettomasti ja julkaista avoimesti mediassa. Jos näin ei tehdä, Suomi ei ole Suomi, vaan Somalia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081668Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai961590Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961496Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541394Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341362Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48893Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115882Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii420857Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290826Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347812