Toivon saavani kommentoida tätä asiaa nyt ehdottomasti viimeisen kerran. Kyse on vuosikymmeniä sitten tapahtuneesta asiasta. Olin ihastunut silloin mutta rakastan vain miestänijonka kanssa olen ollut kohta 40 vuotta . Ihastukseni oli myös varattu ja kaikkien etu ja oikein oli että meidän tiemme erkanivat.
Muistelen henkilöä lämmöllä kuitenkin koska hän auttoi minua siinä tilanteessa niin paljon. Välillä olin hysteerinenkin. Hän oli tuolloin kovin nuori mutta omituinen en ole enkä rikollinen.
Minulla on ollut paha tapa flirttailla mutta teen töitä sen suhteen että se jää taakse kokonaan. Lupaan sen.
Toivon että voisimme olla entisen ihastukseni kanssa ystäviä tai vaikka perhetuttujakin kenties. Minulle se olisi suuri kunnia. Uskon, että hän on avioliitossa (jossa hän kai kuitenkin on)todellinen kultakimpale. Toivon että hänen vaimonsa osaa sitä arvostaa ja kaikin tavoin sitä hänelle osoittaa. Jos ei ymmärrä, eiköhän ole jonossa tulijoita😀.
Viikon nimipäiväsankarille
4
529
Vastaukset
- öinenpohtija2
Vielä lisäisin tuohon ensimmäiseen viestiini. Me emme tule ex-ihastuksen kanssa koskaan olemaan yhdessä . Meillä on omat puolisomme ja oma elämämme ja hyvä niin😀.
- päivänpohtija
Pyydän edelleen anteeksi virhettä ja lupaan etten enää koskaan tee virheitä enkä käyttäydy epäaikuismaisesti.
- aitoriittataas
Miten voisin välttää virheen toistumisen? Tässä on tätä setvitty jo monia vuosia puhumattakaan seurauksista. EN enää virheitä tee tai en näe enää itselleni jatkomahdollisuuksia. Lupaan! Annathan anteeksi.
- riittataas
Voisin selittää näitä asioita vuosikausia mutta en aio sitä tehdä. Pyydän vain vilpittömästi anteeksi virhettä. Minulle olisi suuri kunnia ja ilonaihe jos olisit ystäväni mutta ymmärrän jos et halua minusta kuulla etkä nähdä. Kunnioitan päätöstäsi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1292073
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1051886Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?841659Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy641534Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M331202- 841173
Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm561132- 1101103
Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s471076Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet441023