Palstalla joku kahjo tekee jatkuvia uusia avauksia joissa hoetaan Väyrysen maanpetosta. Ja tuota petosta perustellaan sillä että "Andrei Fjodorov on kertonut olleensa 1991–1992 mukana Venäjän hallituksen perustamassa 6–8 henkilön ryhmässä, joka oli laskenut Karjalan palauttamisen hintaa Suomelle. Hänen mukaansa Koivisto ja Väyrynen tiesivät näistä epävirallisista keskusteluista ja yhteydenotoista."
Mikä ihmeen maanpetos sen on , että jonkun Fjodorovin sanomisten mukaan Väyrynen on tiennyt jotain muiden käymistä keskusteluista? ...Voiko AIVOTTOMAMPAA perustelua edes olla maanpetosväitteille?
Taitaa olla trolli jolle häiriköinnistä maksaa se vähälahjainen Niinistö, jonka kolmen vuoden kanditaatin tutkinto meni läpi vasta viidessä vuodessa kun kaikki muut arvosanat olivat heikoimpia mahdollisia, paitsi englanti. ...Mies puhuu sitä kuin siansaksaa, mutta silti se oli hänen ylivoimaisesti paras aineensa, eikä heikoin, mitä voisi olettaa. Tääkin ketonee jo paljon siitä miten suuren rahan juoksupoika läpäisi opintonsa.
TODELLA naurettavaa miten Värysen esille tuomat faktat Niinistön törkeitä rikoksista yritetään kostaa jatkuvilla valheotsikoilla, joihin liittyvissä jutuissa ei ole edes järjen häivää.
Mikä ihmeen Väyrysen MAANPETOS ....????
9
99
Vastaukset
- toivottavastipoistavat
Tein ylläpidolle noista ilmoituksen, mutta ei ainakaan vielä näyttäneet poistuneen! Maanpetos on yksi vakavampia rikoksia ja mm. vuonna 1918 menetti kansalaisluottamuksen ja jopa hengen, jos siihen syyllistyi ja Paavo ei ole koskaan epäilty moisesta, eikä myöskään ole syytä epäillä: Väittämän mukaan Paavon olis pitänyt ottaa esille karjalan palautus ja se on hänen mielestään maanpetos, ei sitten mitenkään täytä mitään ko.rikoksen tunnusmerkistöä
- Pähkähullujen-syytöksiä
Kukaan poliitikko ei nykyajassakaan sekaannu asioihin joita toiset hoitavat omiin tehtäviinsä liittyen. Eihän siitä mitään tulisi, ja on nähty miten Pääministeri ja Presidentti vahtivat omia tehtäviään, ja kuinka epäselvä tehtäväjako voi aiheuttaa suurta närää ja vaikeuttaa tehtävien hoitoa yleensä.
Ainakin se käsitys on tullut, ettei Väyrynen ollut itse neuvotteluissa mukana, eikä ollut valtaa päättää mitä Suomi asialle tekisi. Siinä olisi voinut olla syytteen paikka jos olisi jotain salassa pidettäväksi määrättyjä tietoja ryhtynyt julkistamaan ja niistä meteliä pitämään.
- 1918
Ei ole mitään petosta se on joku häiriintynyt joko persu tai kokkeli..
- Kokoomuksen-trollit
Tottakai se on paskakokkare joka kostaa sitä kun Paavo latelee kylmiä faktoja Niinistön rikollisista toimista. Kaikesta mitä tällä palstalla on nähnyt, on noussut vahva epäily siitä että Kokoomuksella todellakin on voimakas trolliedustus. Toivottavasti palkkoja ei makseta verovaroista.
- persutrollit
Myös Huhtasaaren kannattajat yrittävät provosoida Paavon menestystä, koska Paavolla suurempi mahdollisuus mennä toiselle kierrokselle.
- ryöstönuhrina
Juu, ja jatkuvasti poistetaan ketjut, joissa kerrotaan karjalaisten haluavan maansa ja talonsa takaisin. Mikä siinä on rikollista, että haluaa perheen kiinteistöt takaisin? Isänsä rakennuttaman talon?
Koivisto on kuollut, mutta muut Karjalan palautuksen torpanneet poliitikot pitäisi saada vastuuseen teostaan!- eiolepoistettu
Ne ketjut ovat täällä sun täytyy vain mennä sivuja huolella läpi, yhtään ei ole poistettu, mutta niin paljon tulee viestejä, että ehtivät useamman sivun jo tunnissa mennä eteenpäin.
Eikä niitä kuulema poisteta koskan on rikosilmoitus mennyt poliisille ja on silloin normikäytäntö, että ovat näkyvillä - Turhia-syytöksiä
Väyryselle olisi ollut tuohon aikaan poliittinen itsemurha ryhtyä meuhkaamaan Karjalasta, eikä sitä olisi kuitenkaan paluetettu. Ties vaikka olisi jokin syyte Paavolle siitä tullut.
...Pitäsi vähän ajatella mistä ketäkin syyttää, ja onko syytöksissä tolkkua. Enkä tarkoita vähätellä Karjalan asukkaiden mentyksiä, koska monilla meni kaikki omaisuus, eikä se ole vähän. Sota vain on sellainen että häviäjät eivät ehtoja sanele. Ja kyllähän voittaja saneli sen mitä halusi ottaa.
- Lmomomomo
Väyryselle myönnetään aikanaan postuumisti elämäntyöpalkinto maanpetoksellisesta toiminnasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081676Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1001606Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä971520Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541398Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341363Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48897Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115883Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii437870Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai291830Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347815