Kuuntelin tänään pitkästä aikaa Armin ja Danny esittämiä kappaleita kyllä sillä Armilla on hyvä laulu ääni olis tuo saanut olla vielä elossa 15 vuotta sitten Jo menehtyi nyt Danny taas pumppaa sitä uutta Blondia
Armi ja Danny
18
1677
Vastaukset
- Silikoonimummo
Armi oli kaunis rotunainen,eikä voi Eerikaan verrata samalla viikolla.
Niin oli ei tosiaankaan tuo Eerika vedä vertoja Armilla
- eeeerrrk
No ei kannata vertailla kin toinen oli mis Suomi ja toinen on tangokuningatar .
- Inhottaa
Danny käyttää kaikkia kauniita naisia hyväks. Tuo Eerika on selvästi Dannylle Armin korvike.Hyi vanhaa miestä.
- setekeehyvää
Inhottaa kirjoitti:
Danny käyttää kaikkia kauniita naisia hyväks. Tuo Eerika on selvästi Dannylle Armin korvike.Hyi vanhaa miestä.
Päin vastoin , sanon että hienoa danny , nuoremmat on vaan kateellisia .
- KunhanSanon
setekeehyvää kirjoitti:
Päin vastoin , sanon että hienoa danny , nuoremmat on vaan kateellisia .
Täytyy sanoa hiukan vierestä, että itselläni on ystävä, joka meni naimisiin isänsä ikäisen miehen kanssa. Mies on erittäin hyvin toimeentuleva ja luulisin sen olleen suurin syy tähän "rakkauteen". En ole kateellinen, onhan itselläni itseni ikäinen mies (olemme 5-kymppisiä) ja taloudellinen tilanne on parempi kuin hyvä ja parisuhteemme myös.
Silti oikein yökötti ajatuskin, että itse olisin isäni ikäisen miehen kanssa!
Tämä kyseinen pariskunta on jo eronnut ja ystäväni löysi itsensä ikäisen miehen.
Aika harvoin näissä ikäero-liitoissa on kyse oikeasta rakkaudesta, en sano ettei missään niissä olisi. Nuorempi hyötyy jotenkin tällaisesta liitosta; julkisuutta, uran pönkittämistä tai taloudellista hyötyä. - VanhaPieruu
Inhottaa kirjoitti:
Danny käyttää kaikkia kauniita naisia hyväks. Tuo Eerika on selvästi Dannylle Armin korvike.Hyi vanhaa miestä.
Päinvastoin Erika käyttää Dannyä hyväkseen, vanha kuppe jolla rahaa ja mammonaa sekä samalla Erika saa nostetta uralleen.
- Villiarvaus
Tuo Eerika voisi olla ulkonäkönsä puolesta Armin ja Dannyt yhteinen lapsi.
- hupsis
Armilla ei ollut hyvä lauluääni, nuotissa pysyi juuri ja juuri, mutta ei ollut äänellä kantavuutta ja kovaa yrittämistä vaati kaiken kaikkiaan. Mutta muuten hän oli harvinaisen sympaattinen ja suloinen tyttö, oikeasti. Viattoman avoin ja ystävällinen. Ja kaunis.
- TotuusSattuuQC
Juu, ei Armi kummoinen laulaja ollut (välillä lauloi suorastaan väärin, varsinkin livenä) eikä muuten Dannykaan ole mikään erityisen hyvä siinä suhteessa. Toki hyvä Armiin nähden. Mutta Armi olikin missi, ei laulaja.
Mutta tuohon aikaan riitti (ja usein riittää vieläkin) että oli ulkonäköä ja showta jota ei sellaisena oltu Suomessa nähty. Olivat aikansa julkkiksia ja idoleita ja sitä mentiin sitten katsomaan. Ei siis suuria musiikillisia arvoja mutta kyllä viihdearvoa ja nykyisin tietysti roppakaupalla nostalgia-arvoa. - alkoholilohduksi
Viattomuus Armin tappoikin ja onneton rakkaus.
- Tulevatangokuningatar
Olettekos huomanneet, että Danny on vaihtanut Eerikan nuorempaan sisareen Jennikaan. Hän on syksyn konserttikiertueella mutta Eerika ei. Näin se ikä on tehny tehtävänsä, nuorempaa vaan kehiin.
- Hyväksikäyttöä
Fyysinen, henkinen ja ehkä myös taloudellinen hyväksikäyttö tuhosi viattoman Armi Aavikon. On todella kyynistä kerätä sillä vielä sympatiapisteitä. Todella itsekästä, mutta eihän ihmistä voi koskaan aliarvioida liikaa.
- cxx
Hmmm. Enpä lähtisi syyttelemään Dannya tai ketään hyväksikäytöstä ja näkisi Armia uhrina. Jokaisella on viimekädessä vastuu itsestään, valinnoistaan ja päätöksistään. Niin se vain on. Myös silloin, kun jää koukkuun toiseen ihmiseen.
- cxx
Niin, Armi ei ollut laulaja. Erityisen herkkä nainen vain, joka ei tehnyt omia todellisia valintoja, vaan oli muiden vietävissä. Niinhän siinä sitten kävi lopulta perinteisesti, alkoholi vei. Surullinen tarina.
- Juukai
Jakaakojan petinsäkin.
- Anonyymi
Mitäs jos Fanny onkn aina ollut mulukun perään enempi?
Ajat oli erit silloin..
Rekvisiittakaunottaret yess. - Anonyymi
Ei sydänvikainen ja diabeetikko pumppaa yhtään mitään ja ikää ensi vuonna 80 v Lipsasella jo toinen jalka haudassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 841592
Nainen, huomasitko kun muutin sinua?
Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/88868- 8832
IS Viikonloppu 12.-13.7.2025
Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko56829- 53812
Tämä kesä ei ollut vielä meidän
Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos58763Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä
Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html189749Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit
Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.80705Teet tämän niin
Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸41700Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan
Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.172680