Kuuntelin tänään pitkästä aikaa Armin ja Danny esittämiä kappaleita kyllä sillä Armilla on hyvä laulu ääni olis tuo saanut olla vielä elossa 15 vuotta sitten Jo menehtyi nyt Danny taas pumppaa sitä uutta Blondia
Armi ja Danny
18
1712
Vastaukset
- Silikoonimummo
Armi oli kaunis rotunainen,eikä voi Eerikaan verrata samalla viikolla.
Niin oli ei tosiaankaan tuo Eerika vedä vertoja Armilla
- eeeerrrk
No ei kannata vertailla kin toinen oli mis Suomi ja toinen on tangokuningatar .
- Inhottaa
Danny käyttää kaikkia kauniita naisia hyväks. Tuo Eerika on selvästi Dannylle Armin korvike.Hyi vanhaa miestä.
- setekeehyvää
Inhottaa kirjoitti:
Danny käyttää kaikkia kauniita naisia hyväks. Tuo Eerika on selvästi Dannylle Armin korvike.Hyi vanhaa miestä.
Päin vastoin , sanon että hienoa danny , nuoremmat on vaan kateellisia .
- KunhanSanon
setekeehyvää kirjoitti:
Päin vastoin , sanon että hienoa danny , nuoremmat on vaan kateellisia .
Täytyy sanoa hiukan vierestä, että itselläni on ystävä, joka meni naimisiin isänsä ikäisen miehen kanssa. Mies on erittäin hyvin toimeentuleva ja luulisin sen olleen suurin syy tähän "rakkauteen". En ole kateellinen, onhan itselläni itseni ikäinen mies (olemme 5-kymppisiä) ja taloudellinen tilanne on parempi kuin hyvä ja parisuhteemme myös.
Silti oikein yökötti ajatuskin, että itse olisin isäni ikäisen miehen kanssa!
Tämä kyseinen pariskunta on jo eronnut ja ystäväni löysi itsensä ikäisen miehen.
Aika harvoin näissä ikäero-liitoissa on kyse oikeasta rakkaudesta, en sano ettei missään niissä olisi. Nuorempi hyötyy jotenkin tällaisesta liitosta; julkisuutta, uran pönkittämistä tai taloudellista hyötyä. - VanhaPieruu
Inhottaa kirjoitti:
Danny käyttää kaikkia kauniita naisia hyväks. Tuo Eerika on selvästi Dannylle Armin korvike.Hyi vanhaa miestä.
Päinvastoin Erika käyttää Dannyä hyväkseen, vanha kuppe jolla rahaa ja mammonaa sekä samalla Erika saa nostetta uralleen.
- Villiarvaus
Tuo Eerika voisi olla ulkonäkönsä puolesta Armin ja Dannyt yhteinen lapsi.
- hupsis
Armilla ei ollut hyvä lauluääni, nuotissa pysyi juuri ja juuri, mutta ei ollut äänellä kantavuutta ja kovaa yrittämistä vaati kaiken kaikkiaan. Mutta muuten hän oli harvinaisen sympaattinen ja suloinen tyttö, oikeasti. Viattoman avoin ja ystävällinen. Ja kaunis.
- TotuusSattuuQC
Juu, ei Armi kummoinen laulaja ollut (välillä lauloi suorastaan väärin, varsinkin livenä) eikä muuten Dannykaan ole mikään erityisen hyvä siinä suhteessa. Toki hyvä Armiin nähden. Mutta Armi olikin missi, ei laulaja.
Mutta tuohon aikaan riitti (ja usein riittää vieläkin) että oli ulkonäköä ja showta jota ei sellaisena oltu Suomessa nähty. Olivat aikansa julkkiksia ja idoleita ja sitä mentiin sitten katsomaan. Ei siis suuria musiikillisia arvoja mutta kyllä viihdearvoa ja nykyisin tietysti roppakaupalla nostalgia-arvoa. - alkoholilohduksi
Viattomuus Armin tappoikin ja onneton rakkaus.
- Tulevatangokuningatar
Olettekos huomanneet, että Danny on vaihtanut Eerikan nuorempaan sisareen Jennikaan. Hän on syksyn konserttikiertueella mutta Eerika ei. Näin se ikä on tehny tehtävänsä, nuorempaa vaan kehiin.
- Hyväksikäyttöä
Fyysinen, henkinen ja ehkä myös taloudellinen hyväksikäyttö tuhosi viattoman Armi Aavikon. On todella kyynistä kerätä sillä vielä sympatiapisteitä. Todella itsekästä, mutta eihän ihmistä voi koskaan aliarvioida liikaa.
- cxx
Hmmm. Enpä lähtisi syyttelemään Dannya tai ketään hyväksikäytöstä ja näkisi Armia uhrina. Jokaisella on viimekädessä vastuu itsestään, valinnoistaan ja päätöksistään. Niin se vain on. Myös silloin, kun jää koukkuun toiseen ihmiseen.
- cxx
Niin, Armi ei ollut laulaja. Erityisen herkkä nainen vain, joka ei tehnyt omia todellisia valintoja, vaan oli muiden vietävissä. Niinhän siinä sitten kävi lopulta perinteisesti, alkoholi vei. Surullinen tarina.
- Juukai
Jakaakojan petinsäkin.
- Anonyymi
Mitäs jos Fanny onkn aina ollut mulukun perään enempi?
Ajat oli erit silloin..
Rekvisiittakaunottaret yess. - Anonyymi
Ei sydänvikainen ja diabeetikko pumppaa yhtään mitään ja ikää ensi vuonna 80 v Lipsasella jo toinen jalka haudassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16912833
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1545458Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454780Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493689Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392788Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1201955Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1111706Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3661638Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1081538Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361471
