Niinkuin Sipilä sanoo: laitetaan taseet töihin(Panamaan)
Erittäin arvoksta työtä! Arvostan!
Tykkää · Vastaa · 8 · 1 t
Jari VTwin · Finnair Aviation College
Nyt taas Sauli I Saamaton patsastelemaan paikalle, kuten oli jouluna itseään siellä kehumassa.
Tykkää · Vastaa · 20 · 1 t
Jarno Pitkänen
Mitä sinä Saulia haukut,käy itse paikan päällä lahjoittamassa rahaa ja lopeta muiden haukkuminen,suurin osa täällä valittavista ei ole tehnyt itse mitään muuta kuin haukkunut muita.
Tykkää · Vastaa · 43 min
Mika Makkonen · Virolahden lukio
"Sauli I Saamaton" hiton hyvä :D
Tykkää · Vastaa · 34 min
Veli Pohjola · Suluslahden yliopisto
Sauli oli köyhien juhlassa Benin kanssa. Joutais koko äijä pressan tehtävistä pois.
Tykkää · Vastaa ·
Sauli, nyt miljoonat tienaamaan
1
<50
Vastaukset
- Totuus-kääpästä
Kumminsa panija ja maamme petturi ja vale juristi on tämä namusetä
Sauli Niinistö lähentyi kummityttönsä Jenni Haukion kanssa jo vuonna 1994
Presidentti Sauli Niinistö lähentyi jo kummityttönsä Jenni Haukion kanssa vuonna 1994 järjestetyllä Kokoomuksen risteilyllä.
Tuollä hän oli kertomusten mukaan ajautunut tuolloin 17 vuotiaan kummityttönsä Jenni Haukion kanssa samaan hyttiin ja tapaus kantautui lopulta Niinistön tuolloisen puolison korviin.
Niinistön tuolloinen puoliso ei enää lopulta kestänyt tilannetta vaan päätyi käyttämään mm. lääkkeitä sekä alkoholia ja teki lopulta itsemurhan vuonna 1995 ajamalla autoa päin.
Tällainen sukulaisen toimesta toteutettu seksuaalinen hyväksikäyttö joka alkaa alaikäisenä jättää jokaiseen hyvin voimakkaat traumat jonka myös näkee näiden pedofilian uhrien silmistä. Koska heillä on tuollainen ns. lasittunut katse joka johtuu tuosta heissä olevasta voimakkaasta traumasta.
Mutta kuitenkin Sauli Niinistön sukupuu on jostain yllättävästä syystä poistettu julkisuudesta, ettei vaan tulisi selville sitä että hän nyt vain sattuu olemaan Jenni Haukion kummisetä.
Mitäs sanookaan Suomen laki siitä, että saako kummi olla seksisuhteessa tai aviossa kummilapsensa kanssa ?
https://suomimedia.wordpress.com/2016/10/22/sauli-niiniston-vaiettu-salaisuus/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081672Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai981597Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961507Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541396Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341362Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48895Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115882Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii427861Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290827Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347815