Miten voisi äänestää Niinistöä

yksikausiriitti

kun arvot ovat hänellä niin poikkeavat kansalaisten arvoista , esimerkkinä tuloerot , joita Niinistö ainoana ehdokkaana ei pidä liian suurena , eikä halua tehtävän asialle mitään . Toinen räikeä ero löytyy maahanmuutosta , ja etenkin niistä , jotka eivät ole saaneet lupaa jäädä maahan , Niinistö sallisi tällaisten henkilöiden piilottelemisen jopa lainvastaisesti . Tällaisten arvojen omaava ehdokas ei ole sopiva maamme presidentiksi.

5

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ksodifh
      • rosvot-monttuun

        Pidätkö aina aivoja narikassa? Jos ei palkalla tule toimeen, ei työssä ole järkeä. Mikäli joutuu muuttaamaan kalliiden vuokra-asuntojen alueelle töihin alle 10 euron tuntipalkalla, on yhtälö mahdoton.

        Suurin syy työttömyyteen on siinä että rahaeliitti on sijoittanut kymmeniä miljardeja työpaikkojen luomiseen siellä, missä työntekijän palkka on alle euron tunnilta, ja missä tuotto on yli kaksinkertainen Suomeen nähden, eli 40-60 %.

        Miksi kaikkein köyhimpien pitäisi ryhtyä orjatöihin niille jotka ovat tuhonneet työpaikat Suomesta? Koska eliitille ei riitä miljoonan tuotoksi 200 000 euroa vuodessa, ja se yrittää kiristää työväkeä niin kauan että pääsee lähemmäs Aasian ja Intian tuottoja, ei tämä kirstys lopu ennen kuin 1918 vuoden tapahtumat toistuvat. Meno on Kokoouslahtareilla ja rosvoporvareilla nyt samaa kuin se oli lahtareilla tuolloinkin.

        "FFCHINA, tuotto 65,56 % /v.

        https://yle.fi/aihe/tekstitv?P=182


    • niinistömokasi

      Ei tuossa laskelmassa ole lainkaan vuoden 2017 aikana tapahtuvaa tuloerojen nousua , josta juuri nyt on kyse.

    • Jotokkiisa

      Kyyl moni köyhäälistöläänekin hänt äänestääp. On nimitääi
      olt nii paljo julkisuudes. Kehuuttuna prsoonaana.

    • anskattoonykki

      Kyl maar köyhäkin Saulia äänestää , jos aivot on jääny narikkaan , ei muutoin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      1683
    2. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      101
      1635
    3. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      101
      1544
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      254
      1405
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1365
    6. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      48
      901
    7. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      448
      885
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      885
    9. Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?

      Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai
      Maailman menoa
      293
      835
    10. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      818
    Aihe