Suihinotto kysymyksiä

Amatööriiiiiiii

Onko palstalaisilla jakaa jotain hyviä suihinotto vinkkejä? Mikä tuntuu parhaalle? Mites ne kivekset, miten niitä tulisi käsitellä?
Ja entäs se syvälle kurkkuun työntäminen, onko se edes mahdollista tavalliselta naiselta joka ei pornoa tee elääkseen? Kai siinä halut menee jos toinen alkaa yökkimään..? Onko sperman nieleminen plussaa?

5

848

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kikkeliskok

      Tässä muutamia vinkkejä, joista itse tykkään:
      1) Ei kiirettä, anna nautintoa ja nauti itsekin. Aloita ihan hitaasti ja rauhallisesti, tutustumalla ja hellävaroen. Pieniä suukkoja ja kosketuksia kielen kärjellä. Kädellä voi hyväillä samalla sekä vartta että pusseja. Älä kuitenkaan niin kevyesti, että se tuntuu kutitukselta. Vähitellen voit laajentaa liikkeitä. Se hetki, kun tuntee huulien imaisevan ensimmäisen kerran koko terskan suuhun on aivan erityisen mukava. Jos kumppanin ilmeistä ja eleistä näkee, että homma on vastentahtoista, niin asiasta tulee todella vaivaantunut olo. Jos toinen näyttää siltä, että sai kuumalla kesähelteellä lempijäätelötötterön käteensä ja nauttii sen herkuttelusta täysillä, niin se on erityisen kiihottavaa.
      2) Kalussa on herkkiä ja vähemmän herkkiä kohtia. Terskan alapuolen poimu vastaa herkkyydeltään suunnilleen klitorista. Sen hellävarainen hively kielen kärjellä tuntuu taivaalliselta. Samoin erityisen mukavalta tuntuu, kun märät huulet lupsahtelevat terskan reunan yli ja taas takaisin. Märkä suu muutenkin on kiva, eivät naisetkaan pidä, jos heitä nuoltaisiin kuivalla ja karhealla kielellä. Samoin sopivan kevyt imu on kiva, mutta liian kova imu sattuu. Lantion asento varmaan kertoo tekeekö hyvää vai kipeää. Jos pyrkii karkuun, niin ei tekniikka ole ihan optimi, mutta eteen työnnetty lantio kertoo, että oikeilla jäljillä ollaan.
      3) Kivekset hellävaraisesti kämmenellä ja kevyttä hyväilyä - tykkään! Samoin kivesten nahan venyttely tuntuu mukavalta. Kovakourainen kivesten puristelu sattuu, eikä tunnu kivalta.
      4) Syvälle kurkkuun työntäminen näyttää minusta pornofilmistä matkitulta tempulta, joka ainakin minusta näyttää tuntuvan epämiellyttävältä. Vedet silmissä yökkäily ei kuulu minusta tasaveroiseen ja molempia osapuolia tyydyttävään seksiin. Tästä lienee joillain (naisillakin) eriävä mielipide, jotkut nauttivat tällaisesta alistavantyylisestä seksistä. Toki jos toiveen vaatii saada antaa syväkurkkua, niin sitten, mutta itse en halua sitä. Ennemminkin niin, että pidä toisellä kädellä kalun varresta tukevasti kiinni, jolloin kalu ei vahingossa uppoa liian syvälle suuhusi. Saat paljon paremman kontrollin tekemiseesi ja samoin tuo puristava ote tuntuu hyvältä kalussa.
      5) Suuhun laukeaminen. Varmasti lähes kaikki miehet nauttivat tästä, minusta sillä tavoin saadut orgasmit ovat kaikkein voimallisimpia. On ihana tuntea kalun olevan suussa laukeamiseen saakka ja vielä hetki sen jälkeen. Sperman nieleminen on plussaa, mutta minusta sen voi yhtä hyvin sylkäistä paperiin tai päästää valumaan kalun päälle loppuhieronnan voiteluaineeksi. Riippuu tietty sperman määrästä, että mitä sen kanssa kykenee tekemään.

      Hauskoja harjoitteluhetkiä, toivottavasti näistä vinkeistä on iloa!

    • dsfewr342

      Mielikuvituksen puutetta jos suihinottoon tarvitsee kysyä ohjeita

    • Saatko kielen kupille? Käyttele imukuppina!

    • Kokeneeksi

      Kostea suu, hellät huulet ja kieli. Rauhallisesti nuollen päätä. Syvä kurkkua ei tarvitse. Pallien varovaista koskettelua, niiden alta voi painaa. Joskus suu kutittaa ja ei tule helposti. Suuhun tuleminen ei ole must, mutta kiihottava kokemus. Silloin tuntuu, että nainen tekee kaikkensa. Spermaa ei tarvitse niellä, miten itsestä tuntuu. Jotkut tykkäävät, jotkut ei ota suuhun lainkaan. Kysy välillä, miltä tuntuu ja katso silmiin.

    • hyvääääon

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      137
      1423
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      148
      1081
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      69
      906
    4. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      56
      713
    5. 68
      713
    6. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      229
      644
    7. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      37
      599
    8. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      551
    9. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      39
      527
    10. Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"

      Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi
      Tanssii tähtien kanssa
      7
      521
    Aihe