Mikä tää pertsa= ex-pua-juttu on?

haluan-selvennystä

Eli tämä, mitä Gnuk hokee pertsalle koko ajan tinsoista ym? Onko A: Palstamäki muka ex-pua? Ei mitään samaa kirjoitustyylissä ainakaan.

Miksi pertsa ei kommentoi mitään tinsa-gatesta?

14

268

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lievää-vainoharhaa

      Samaa ihmetellyt, vaikken A. PAlstamäestä muuten pidäkään. Mutta ei sentään mikään ex-pua ole.

    • .. Samaa VaahtoPäisyyttä, sekä Persoonan/Luonteen Yhteneväisyyttä Huomattavissa.. Ja jossain vaiheessa oli itselläkin hieman sellainen Kutina, että Mahtaisko olla Sama Jantteri.. Mut.. Mitä välii onko vai eikö ole.. ;P

      .. Olkoot tai Olkoot OleMati.. Pertsa on Pertsa vaiks VoissaPaistais ja Pertsasta on Moneksi, kuten hänet kauemmin "tunteneet" tietävät.. ;D

      .. En yleensä osallistu Kohdistettuihin Ketjuihin, mutta Tällä kertaa ajattelin tehdä poikkeuksen ja kertoa HaisevanMielipiteeni.. Eikä Pertsalla luulisi olevan mitään Rutisemista.. Jos Muka on, niin Suosittelen Kahtelee Vain Peiliin.. ;P

    • näkyläpivää

      Ei ole oikeastaan mitään syytä olla uskomatta etteikö Aki-Petteri olisi ex-pulla.

    • Dissident

      No minäkin joskus luulin varmana, että pertsa ja edes unissa ois yks ja sama...

      Mitä väliä kuka on kuka...???

      Kunhan juttu kulkee ja lana levittää.

    • Mitätarkoitat

      Tarkoitatko Gnu antilooppia?

    • Idealisti

      Vaikea on vastata kun ei ymmärrä.

      • mansikkakakkua

        Gnuk, eli Genio Mente, helmiä sijoille, outsider1, nyt ainakin tulee mieleen... saman kaverin kirjoituksina. Kiukkuisena kerran hänet gnu antiloopiksi nimitin! Gentsulla on niin paljon erilaisia nikkejä ettei niistä ota selvää.
        Pitkään olin minäkin sitä mieltä ett keittiöexpertin eli pertsan nikken takaa löytyy tämä yks ja sama heppu. Olkoot kuka on minkäkin nikken takana... en jaksa enää pohtia epäolennaista asiaa, on mulla tärkeämpääkin pohdittavaa.


    • Yllättyisitte

      Paljastaisiko... 👍🤣😂

      • mansikkakakkua

        Ja miksi? Anna olla... loppujen lopuksi; sillä ei ole mitään merkitystä!


      • Hähhäh

        Paljasta nyt jos tiedät paremmin.


    • yybee

      Gnuk on vironvenäläinen raksaduunari, kyörätty Suomeen joskus lapsena. Kirjoitteli vuosia Miehen Logiikkaan ja harrasti siellä samaa kuin täällä. Nappasi netistä viisaalta kuulostavia kirjoja ja kirjailijoita ja esitti että on lukenut ne. Tietysti osoittaakseen, että on sivistyneempi kuin muut. Valitettavasti kaikki huomasivat totuuden eli että Gnuk (Genio Mente) on vain omahyväisempi kuin kukaan muu :) Järjesti palstan historian suurimmat naurut väittämällä, että kaikki palstan naiset ovat rakastuneet häneen :D

      • Mansikkakakkua

        Gentsun minäkin muistan jo ML:ssä keskustelemassa ja pikkasen omahyväinen äijä. Loi ihan muiden äijien kiusaksi... jonkinmoisen gigolo vaikutelman. Oikeesti kukaan ei oikein uskonut/tiennyt mihin uskoa, arvailuja oli kuten täälläkin.
        Raksaduunariksi ties ihmeen paljon keittiöpuolen hommista. Ja yks asia sinä yybb olet ihka oikea trolli. Kas kun yksinkertainen blondi ei kirjoitautuisi ensimmäistä kertaa keskusteluun mukaan kirjaimilla vaan sinisellä rekatulla nikkellään, myöhemmin saattais lisätä kommentoitejaan lyhyesti samaan ketjuun yb:nä... siis 1 y ja 1 b eikä tublana.
        Sinä olet TROLLI ja nikkevaras!


      • beeyy
        Mansikkakakkua kirjoitti:

        Gentsun minäkin muistan jo ML:ssä keskustelemassa ja pikkasen omahyväinen äijä. Loi ihan muiden äijien kiusaksi... jonkinmoisen gigolo vaikutelman. Oikeesti kukaan ei oikein uskonut/tiennyt mihin uskoa, arvailuja oli kuten täälläkin.
        Raksaduunariksi ties ihmeen paljon keittiöpuolen hommista. Ja yks asia sinä yybb olet ihka oikea trolli. Kas kun yksinkertainen blondi ei kirjoitautuisi ensimmäistä kertaa keskusteluun mukaan kirjaimilla vaan sinisellä rekatulla nikkellään, myöhemmin saattais lisätä kommentoitejaan lyhyesti samaan ketjuun yb:nä... siis 1 y ja 1 b eikä tublana.
        Sinä olet TROLLI ja nikkevaras!

        Koitan muistella kuka sanoi aina nikke eikä nikki niin kuin se oikeasti on 🤔


      • mansikkakakkua
        beeyy kirjoitti:

        Koitan muistella kuka sanoi aina nikke eikä nikki niin kuin se oikeasti on 🤔

        Jee Jee... ole hyvä! Sekaisin kuin seinäkello silloin... ehkä vieläkin, mutt henkisesti se kipuilu on jo helpottanut. Vanhan alven kanssa useinmiten juttelin, jaksoi olla mulle oljenkortena joka kannatteli pinnalla... ihan pahimpina aikoinakin.
        Tiedän kukaan muu; mun ja Rosen lisäksi ei häntä puhekaveriks oikein huolinut.
        Mulle oli kuitenkin oikea satama... rajuilmalta, joka mua silloin elämässäni riepotti.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      1683
    2. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      101
      1635
    3. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      101
      1544
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      254
      1405
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1365
    6. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      48
      901
    7. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      448
      885
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      885
    9. Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?

      Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai
      Maailman menoa
      293
      835
    10. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      818
    Aihe