Vaikka kuinka on yrittänyt olla hyvä, on auttanut, on kuskannut, on käyttänyt kaupassa, on kuunnellut rasistisia ym. pääasiassa tylsiä juttuja jopa useita kertoja päivässä varoen kokoajan mitä itse sanoo, ettei anoppi vaan suutu. On erittäin vaikeaa tulla toimeen anopin kanssa.
Vaikka eipä se anoppi ketään kuuntele, kunhan paasaa vaan omaa asiaansa.
Jos joskus kuunteleekin, ei ymmärrä ja jos ymmärtää, niin ymmärtää väärin.
Olen ajatellut jo vuosien ajan, että nielen kaiken ja yritän ymmärtää vanhaa ihmistä, enkä välitä miten se loukkaa mua, on silti vaikea niellä sitä sontaa mitä saan vähänväliä niskaani.
Omia mielipiteitä ei uskalla sanoa juuri koskaan, kun toinen suuttuu. Hän vihaa kaikkea, haukkuu kaikkia, jopa lapsiaan esim mulle, hän on rasisti kaikkia kohtaan, etenkin maahanmuutajia ja politikkoja kohtaan.
Hän luulee, että hänen omat lapset ovat syntyneet passaamaan häntä. Jos käsky käy ja käyhän se tosi usein ja jos ei heti samantien ehdi mennä milloin mihinkin tarpeeseen, se suuttuu.
Se suuttuu jopa siitä, että joskus ei ole kuullut puhelinta.
Ja se suuttuu siitä jos vastaat ja sanot, että nyt on paha hetki puhua, että puhutaan myöhemmin.
Se ei koskaan kysy, onko paha paikka puhua.
Onko paras jättää anoppi oman onnensa nojaan vai mitä pitäis tehdä?
Puhuminen EI AUTA, hän ei kuuntele, huutaa vaan kuin sumusireeni jos yrittää selvittää välejä.
Mitä tehdä mahdottoman , rasistisen anopin kanssa
4
110
Vastaukset
- akku_lataukseen
Hän on katkera vanha ämmän kropponen. Sinähän olet avioitunut hänen lapsensa, etkä anoppisi kanssa. Vähennä käyntejä hänen luonaan kertaan vuodessa, niin ei tarvitse kuunnella naputusta niin usein. Toinen vaihtoehto on, että seuraavan kerran tapaatte anoppisi haudalla.
Mitäs muutakaan voisi tehdä tuossa tilanteessa, jos hänen päänsä on pehminnyt.- 100varma
Kiitos!
Onneksi puhelimessa on nykyään se esto-toiminto!
Kiitos siitäkin, ettet nimimerkin turvin hyökännyt "silmille".
- kuccahattutäti
Voisit tietenkin myös tarkistaa ajatuskantaasi,,yleensä"rasisteiksi" väitetyillä on myös perusteluja,
kukaties sinusta ja anopistasi tulisikin mitä parhaat ystävykset,kun alat käyttämään sinäkin sitä luojan luomaa järkeäsi,etkä vihervassareiden mielipidemuokkauksen "Satoa"- 100varma
kuccahattutäti
Et voi tietää mitä miltä minä oon asiasta... Sinä vain oletit jotain!
Sitäpaitsi, onko oikein vihata ihan kaikkea, onko oikein haukkua lapsiaan.
Mutta totta on, että alkaa vaistomaisesti ajatella vastoin, kun joku on oikein idiootti ja esittää toistuvasti asiansa typerästi.
terveisin Perus-Suomalainen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081726Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031723Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1031635Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541416Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341372Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii472941Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50934Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115896Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai297869Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347823