Näytön lukitus

Teknodonna

Ryhtyessäni valmistelemaan ajatusten ja tunteiden jakamiskeskuksen ylösajoa, niin kauhukseni huomasin laitteiston olevan jumissa.

Ensimmäinen ajatus oli takuuhuolto. Tämä oli kuitenkin varsin epämiellyttävä ratkaisu, sekä vaivalloinen ja valitettavan monimutkainen operaatio. Voisi sanoa, että viimeinen oljenkorsi.

Pohdiskelin hieman asiaa. Hiiri oli jumissa, eikä mikään näppäin toiminut. Vaikutti siltä, että kone oli kuin ihminen, joka lamaantui jonkin psyykkisen sietokyvyn ylittävän trauman melskeissä.

Siinä missä näytön lukitusta ei ihmisessä ollut, niin läppärissä oli. Se oli hipaisunäppäin. En ollut edes huomannut asiaa. Todella ovelasti piilotettu keskelle näkökenttää, ja vielä valaistu.

(Hirn)

1

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Teknodonna

      Pariutumattomuus saattaa olla jonkinlaisen psyykkisen hipaisunäppäinen takana.

      Saatan saada tästä Suomen mielenterveysliiton kevätpalkinnon sen lisäksi, että saan taas lääketieteen Nobelin.

      (Hirn)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      110
      7582
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      106
      5286
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      116
      3526
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      29
      3517
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2564
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1886
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      356
      1530
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1521
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1366
    10. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      62
      1364
    Aihe