Kyllä miehelle pitää maistua alkoholi, ja kunnolla.
Raitismies on älyttömän tylsä!
6
121
Vastaukset
- RaakaMies
Samaa mieltä. Raivoraittiit miehet tullaan tulevaisuudessa viemään keskitysleireille. Varsinkin sellaiset, jotka kirjoittelevat tälle palstalle. Heidät pakotetaan ryyppäämään portilla ja jos ei pysty niin se on suoraan kammioon.
- Kännissä.ja.kihloissa
Kännissä ja kihloissa on aina kivaa!
- ninni.98
Niimmuuten onkin. Mä olen monesti kumpaakin mun jännämiehen kanssa. Nyt viimeviikonloppuna kun se oli lomalla linnasta se halus kumminkin olla selvinpäin. Mä olin siinä ensin et DAAAH Eihän se oo yhtään sen tapasta mut sit se selitti, et se ei voi lomalla kännätä koska, jos se jää kiinni siitä niin sen loppuvuoden lomat voi palaa ja se voidaan sen lisäks siirtää avovankilasta kivitaloon.
Tajusin sit ettei voida baariin lähtee eikä kännätä kotonakaan koska se voi tulla kännissä pahapäiseks ja jos se alkaa riehuu niin naapuri voi soittaa poliisit ja se on sit niinku siinä.
Oli sit vähän erilainen viikonloppu ja vietettiin sit aikaa käymällä Linnanmäen Sealifessa ja kotona naimalla tietenkin. Onneks sen pitäs päästä kesällä ehdonalaseen kun se lusii ekaa kertaa. Voidaan sillon sit bilettää taas kunnolla.
- Viinamies--
Raitista miestä ei kutsuta mihinkään juhliin eiikä bileisiin. Tunnen raittiita miehiä eikä niitä kutsuta mihinkään illan istujaisiin. Viinaa juovat kutsutaan heti bileisiin ja ne osaa pitää hauskaa ja saavat naisia sitten helposti.
- istuuvaan
Raitis istuu nytkin kotona mietteissään...
- Raitis-ätmi
Juokaa vaan saatanasti viinaa. Mua ei kiinnosta, kuolkaa siihen viinaan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081668Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai961590Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961496Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541394Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341362Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48893Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115882Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii420857Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290826Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347812