Olin avioliitossa ollessani salasuhteessa. Erosin, sekä salamiehestä että silloisesta puolisostani. Aikaa kului ja salamies oli yhteyksissä. Ensin ehdotti että haluaisi tapailla minua siihen asti että löydän jonkun toisen (?!) no enhän ollut edes etsimässä ketään saati että olisin halunnut tapailla enää naimisssa olevaa kun vapaitakin on. Löysin ihanan miehen jonka kanssa asiat sujui. Salamies halusi selvitellä välejämme (?!) Aattelen, että tämä selvittely oli hänen tapansa kokeilla, pääsiskös takaisin jollain konstilla. Ilmoitin että tapailen toista. Hän ilmoitti että olin hänen elämänsä rakkaus. Mitä hän on omassa mielessään kehitellyt vielä näin pitkän ajan jälkeen. Nyt kertoi että voisi erota vaimostaan, jos ottaisin hänet. Whaat!? Mä en nyt tajua tämmöistä ollenkaan. En usko että meistä kahdesta olisi tullut hyvä pari. Totta kai mulla oli silloin tunteita häntä kohtaan, mutta se oli silloin. Eikä hän silloin kertonut, että oon hänen elämänsä rakkaus (ja lienenkö nytkään), että miksi joku haluaa sekoittaa tälleen toisen elämää? Ja totta kai palaan silloisiin tuntemuksiini, että mitä jos hän olisi silloin kertonut nämä samat asiat, olisinko mennyt yhteen hänen kanssaan. Oikeestaan ainoa asia mitä tunnen nyt, on syyllisyys siitä, etten halua olla hänen kanssaan. Kun en kokenut häntä elämäni rakkaudeksi, vaikka meillä olis varmaan ihan ok elämä voinut ollakin yhdessä. En voi enkä halua alkaa tuuliviiriksi, että jättäisin nyt tämän elämässäni olevan miehen kun tuolle salamiehelle nyt sopisi erota... että mitä v..tua tää nyt on. Kukaa ollu vastaavassa tilanteessa?
Salamies haluaa takaisin
8
2437
Vastaukset
- ihkuueiksookin
Aika hattarapäältä vaikutat, sori. Kuka on niin pösilö, että luottaa salasuhteeseen pystyvää? Ei kukaan voi olla niin hölmä. Et taida tajuta, että kunhan sua vedättää, ties kuinka monennen kerran ja olet valmiina näköjään itsekin, vaikka väität olevasi toisen kanssa. Todella luotettavaa, toivottavasti ihana miehesi ymmärtää, kun kaikki hänelle paljastuu.
- aloittajan
Avioliitossa ollessa mulla oli tää salasuhde. Liekö ollut joku tapa koittaa erota sekin. Salamiehelle en ollut ensimmäinen suhde. Erosin aviopulisostani, sitä ennen olin lopettanut salasuhteenkin. Useampi kk tuon kaiken jälkeen tapasin uuden miehen. En ole salasuhteillut sen jälkeen. Salamies vaan on koittanut tehdä paluuta. Mutta kiitti, kiteytit asian. Voisinko luottaa ihmiseen, jolla on ollut useampi salasuhde, enpä usko. Salamies on valinnut polkunsa, jatkakoon sillä. Luulen että olin aikoinani helppo ja kiltti tapaus, siksi koittaa paluuta. Koitin vaan ottaa huomioon toisen tunteet, ehkei tässä tapauksessa olis kannattanut vastata yhtään mitään.
- kokemuksestatämäkin
Ei kannata vastata mitään niin ettii uuden uhrin.
- Hyvääkuvitelmaa
ja sit sä heräsit tuosta unestasi ja huomasit, että olet edelleen yksin ja tulet kuolemaan yksin?
- Ymmärrätkylläasian
Haluaa vain käyttää sua patjanaan. Ei muuta. Unohda ihan ehdottomasti!!!
- annaollavaan
Unohda koko äijä. Keskity vain uuteen suhteeseen.
- go00
Keskity uuteen suhteeseen niin kauan kunnes se alkaa tuntua jälleen tylsältä, ota sen jälkeen vasta salamies mutta joku uusi tällä kertaa niin on jännempää.
- mansikkakakkua
Lortto sinä olet, pettäjälortto.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2772509Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3001344- 1081231
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831221Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n581175Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi921155- 441022
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi67927Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa22880- 33787