Olin avioliitossa ollessani salasuhteessa. Erosin, sekä salamiehestä että silloisesta puolisostani. Aikaa kului ja salamies oli yhteyksissä. Ensin ehdotti että haluaisi tapailla minua siihen asti että löydän jonkun toisen (?!) no enhän ollut edes etsimässä ketään saati että olisin halunnut tapailla enää naimisssa olevaa kun vapaitakin on. Löysin ihanan miehen jonka kanssa asiat sujui. Salamies halusi selvitellä välejämme (?!) Aattelen, että tämä selvittely oli hänen tapansa kokeilla, pääsiskös takaisin jollain konstilla. Ilmoitin että tapailen toista. Hän ilmoitti että olin hänen elämänsä rakkaus. Mitä hän on omassa mielessään kehitellyt vielä näin pitkän ajan jälkeen. Nyt kertoi että voisi erota vaimostaan, jos ottaisin hänet. Whaat!? Mä en nyt tajua tämmöistä ollenkaan. En usko että meistä kahdesta olisi tullut hyvä pari. Totta kai mulla oli silloin tunteita häntä kohtaan, mutta se oli silloin. Eikä hän silloin kertonut, että oon hänen elämänsä rakkaus (ja lienenkö nytkään), että miksi joku haluaa sekoittaa tälleen toisen elämää? Ja totta kai palaan silloisiin tuntemuksiini, että mitä jos hän olisi silloin kertonut nämä samat asiat, olisinko mennyt yhteen hänen kanssaan. Oikeestaan ainoa asia mitä tunnen nyt, on syyllisyys siitä, etten halua olla hänen kanssaan. Kun en kokenut häntä elämäni rakkaudeksi, vaikka meillä olis varmaan ihan ok elämä voinut ollakin yhdessä. En voi enkä halua alkaa tuuliviiriksi, että jättäisin nyt tämän elämässäni olevan miehen kun tuolle salamiehelle nyt sopisi erota... että mitä v..tua tää nyt on. Kukaa ollu vastaavassa tilanteessa?
Salamies haluaa takaisin
8
2495
Vastaukset
- ihkuueiksookin
Aika hattarapäältä vaikutat, sori. Kuka on niin pösilö, että luottaa salasuhteeseen pystyvää? Ei kukaan voi olla niin hölmä. Et taida tajuta, että kunhan sua vedättää, ties kuinka monennen kerran ja olet valmiina näköjään itsekin, vaikka väität olevasi toisen kanssa. Todella luotettavaa, toivottavasti ihana miehesi ymmärtää, kun kaikki hänelle paljastuu.
- aloittajan
Avioliitossa ollessa mulla oli tää salasuhde. Liekö ollut joku tapa koittaa erota sekin. Salamiehelle en ollut ensimmäinen suhde. Erosin aviopulisostani, sitä ennen olin lopettanut salasuhteenkin. Useampi kk tuon kaiken jälkeen tapasin uuden miehen. En ole salasuhteillut sen jälkeen. Salamies vaan on koittanut tehdä paluuta. Mutta kiitti, kiteytit asian. Voisinko luottaa ihmiseen, jolla on ollut useampi salasuhde, enpä usko. Salamies on valinnut polkunsa, jatkakoon sillä. Luulen että olin aikoinani helppo ja kiltti tapaus, siksi koittaa paluuta. Koitin vaan ottaa huomioon toisen tunteet, ehkei tässä tapauksessa olis kannattanut vastata yhtään mitään.
- kokemuksestatämäkin
Ei kannata vastata mitään niin ettii uuden uhrin.
- Hyvääkuvitelmaa
ja sit sä heräsit tuosta unestasi ja huomasit, että olet edelleen yksin ja tulet kuolemaan yksin?
- Ymmärrätkylläasian
Haluaa vain käyttää sua patjanaan. Ei muuta. Unohda ihan ehdottomasti!!!
- annaollavaan
Unohda koko äijä. Keskity vain uuteen suhteeseen.
- go00
Keskity uuteen suhteeseen niin kauan kunnes se alkaa tuntua jälleen tylsältä, ota sen jälkeen vasta salamies mutta joku uusi tällä kertaa niin on jännempää.
- mansikkakakkua
Lortto sinä olet, pettäjälortto.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721127
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132857- 84793
- 51738
Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55549Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?37541Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä295533Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t215489Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45482- 49477