Uuden tutkimuksen mukaan Suomi ei pääse kärkikymmenikköön, ei myöskään muut Skandinavian maat.
Sen sijaan Puola sijoittuu listalla kuudenneksi ja samalla parhaiten Euroopan mantereen maista. Mikähän olisi syynä?
Suomi, Norja, Ruotsi ja Tanska ei kymmenen kärjessä näy. Havainto on merkittävä ottaen huomioon Skandinavian maiden suvaitsevaisen, edistyksellisen ja feministisen politiikan ja ilmapiirin..... todella jännää))))
Maailman turvattomimmat maat naisille ovat raportin mukaan Somalia, Sudan, Irak ja Syyria.
Sen sijaan Puola sijoittuu listalla kuudenneksi ja samalla parhaiten Euroopan mantereen maista. Mikähän olisi syynä?
Suomi, Norja, Ruotsi ja Tanska ei kymmenen kärjessä näy. Havainto on merkittävä ottaen huomioon Skandinavian maiden suvaitsevaisen, edistyksellisen ja feministisen politiikan ja ilmapiirin..... todella jännää))))
Maailman turvattomimmat maat naisille ovat raportin mukaan Somalia, Sudan, Irak ja Syyria.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Milloin Suomi on ollut turvallinen maa naisille?
Kysynpähän vaan ja vastaan, että ei milloinkaan.
No ennen muslimitulvaa oli paljon turvallisempi, se on faktaa. Ja Ruotsissa naiset vasta kusessa onkin.
Sexpolle: nyt on kysymyksessä tilasto.Suomi oli aina aikaisemmin kärkimaita turvallisuudessa.
Se johtui siitä, ettei raiskauksista ilmoitettu poliisille, koska niitä ei yleensä alettu edes tutkia tai syyllistettiin nainen.
Kannattaako maailman turvattomimmista maista ottaa maailman eniten turvattomuutta aiheuttavia ihmisiä Suomeen?
Niinistön vastaus: "Emme voi sulkea rajoja."
... paitsi idässä. ;)
Ei hyvää päivää!
Australialaisen Business Insiderin viittaama raportti nostaa esille muutamia mielenkiintoisia seikkoja. Raportin mukaan maailman turvallisin maa naisille on Australia.
https://www.businessinsider.com.au/australia-heads-the-list-of-the-10-safest-countries-for-a-woman-2018-1
Aloittaja varmaan muuttaa pian Puolaan. Mutta ei sentään, sehän on täynnä ulkomaalaisia!
Puola on ottanut vastaan ukrainalaisia pakolaisia enemmän kuin yksikään toinen EU-maa, eivätkä me pidä älämölöä tai aio edes vallata Puolaa itselleen.
Mutta ei ota muslimeita. Tällaista ne myös saa aikaan Ruotsissa.
Ympäri Ruotsia on raportoitu alkuvuoden aikana, että monissa kirjastoissa on suuria ongelmia uusruotsalaisten nuorukaisten kanssa, jotka ovat käsittäneet kirjaston funktion hieman eri tavalla kuin se alunperin on suunniteltu. Esimerkiksi Åmålin kirjasto jouduttiin sulkemaan hetkeksi riehuvien uusruotsalaisten takia.
https://www.sydsvenskan.se/2018-01-31/ungdomsgang-forstor-och-hotar-pa-stadsbiblioteket?forceScript=1&redirected=1
Siksi Puola on naisille turvallinen maa.
Tylyä+luettavaa+Helsingin+rikostilasto+viime+vuodelta.+Raiskaajista+oli+50,7+%+vierasmaalaisia,+siis+yli+puolet.+
http://www.poliisi.fi/instancedata/prime_product_julkaisu/intermin/embeds/polisenaxwwwstructure/67610_HPL_Ulkomaan_kansalaisten_osuus_rikollisuudessa_2017_suomi.pdf?80298ce3b967d588
Joillain on hommat hallussa, etten sano.
Joo, mutta suomalaiset raiskaavat yhtä paljon ja huonoilla geeneillä.
Mamut raiskaavat enemmän suhteessa määräänsä.
Huonoilla geeneillä? Lähi-idästähän sitä vasta hyviä geenejä saadaankin. Tuhat vuotta siellä harrastettuja serkusavioliittoja on jättänyt jälkensä.
Helsingin+poliisin+vuotta+2017+koskevan+tilaston+mukaan+ulkomaan+kansalaisten+osuus+raiskauksista+oli+50,+7+prosenttia.+Vuotta+aiemmin+(2016)+luku+oli+34,9+prosenttia.+Vuonna+2014+luku+oli+24,4+prosenttia.
Ulkomaan+kansalaisten+osuus+Helsingin+asukkaista+vuonna+2016+oli+9,4+prosenttia+(59+770).
Tilastoissa+siis+tarkoitetaan+miehiä+jotka+eivät+ole+Suomen+kansalaisia.+Mikä+olisikaan+se+ulkomaalaistaustaisten+miesten+osuus,+siis+niiden+jotka+ovat+saaneet+Suomen+kansalaisuuden+tai+syntyneet+täällä+mutta+ovat+etnisiä+arabeja+tai+muita+juuriltaan+ei-eurooppalaisia.
Voi+olla+kantasuomalaiset+tekevät+Helsingin+raiskauksista+vain+10%
Tarkoitit varmaan geeleillä suomalaisilla on huonommat geelit fledassa.
Joo, matuilla on paremmat geelit!
De Witin ja Matti Putkosen raiskaamiset lasekvat Suomen sijoitusta.
Witti ei ole persu, eikä sitä ole kai edes tuomittu. Putkonen oli aktiivi-demari tekonsa tehdessään, että revi siitä vasuri.
"Lasekvat" myös kaverisi toimittajaArin tapaiset. Löllykkä oot trolli.
Ei se ole sitä kaikkein hintelimmille miehillekään. Koska afga...rektum...jne...
Puolalainen ämmä ymmärtää antaa ITE, suomilortto uhkaa kaikilla vaatimuksilla eikä sittenkään ymmärrä antaa. Lortolla on iso kuva itsestään, haiseva siideri lortto.
Ja Lenita !!
Suomi nousuun maailman paskimpien ihmisten hyysäyksellä! Hurraa, hurraa, hurraa.
Nyt kaikki yhdessä tekemään kaarnalaivoja!!!!
https://www.youtube.com/watch?v=B2sZysypqr4
Meiltähän tämä käy!
https://m.youtube.com/watch?v=r4wUXRIa9Ns
Suvakkien vakiofraasi "niistä ilmoitetaan halukkaammin" siis ei tietenkään syynä ole kafferikiitäjien lisääntyminen suomen luonnossa.
Suvakit ovat asiassa aivan oikeassa-
Hulluja nuo suvakit.
Hyvin+Suomi+pärjää,+vaikka+yli+90%+suomalaisista+on+mielestäsi+hulluja.
Miten niin pärjätään? ! Meillä ei ole koskaan ollut näin paljon velkaa, eikä työttömyyttä, eikä näin paljon rikollisuutta, ja näitä saadaan jatkuvasti lisää ulkomailta, kuinkas muuten.
Suomen asioiden hyvä tila on vain jäänne menneisyydestä, jolloin kunnon kansa pisti asiat jörjestykseen. Toki he tekevät niin yhä, mutta mamuttajat, mamut ja matut tekevät toisaalla kaikkensa riistääkseen meitä ja samalla tuhotakseen entisen hyvinvointiyhteiskuntamme. Haitat peittävät pian kaiken muun alleen.
Kaikki nykyinen pahuus johtuu siitä, että annamme ulkomaalaisten rikollisten pesiytyä maahamme sensijaan, etttä suojelisimme sitä mikö hyvää Suomessa on ja estäisimme tihulaisten oleilun maassamme. Menkööt lämpimämpiin maanosiin ja omiin maihinsa oleilemaan ja sekoilemaan.
Pakolaisapua Suomessa on paha virhe, sillä se vain lisää pakolaisten määrää ja väestöräjähdystä, joka siirtyy myös tänne.
Suomi on saatava takaisin omille kansalaisillemme ja pakolaiset ja muutkin maahanmuuttajat takaisin omiin maihinsa pilaamasta suomalaisten olemassaoloa, elämää ja kulttuuria!
Elämänsä suurin pilaaja katsoo usen peilistä. Jos suksi ei luista, niin turha syyttää koko ajan muita.
Ei suomalaisten olemassaoloja ja elämä joitain poikkeuksi lukuunottamatta ole pilalla ja kulttuurikin voi hyvin.
Kyllä elämämme pilaajat katsovat meitä vallankahvoista ja islamin näkökulmasta. Sitä kutsutaan riistoksi ja islamisaatioksi.
Suomi valloitetaan musliminaisten ja huijattujen suomalaisnaisten kohtujen kautta vain muutamassa sukupolvessa, ellei sitä estetä jo alkuunsa. On viimeiset hetket päästä eroon myös vuosittaisista miljardikustannuksista, joilla ei ole mitään tekemistä suomalaisten kanssa, mutta jotka siitä huolimatta rasittavat kansaamme raskaasti.
Monikulttuurisuus tarkoittaa islamisaatiota ja se taas johtaa monokulttuuriin, joka on juuri päinvastaista sille mitä ymmärtämättömät sinisilmäiset ihmiset luulivat saavuttavansa lahjoittaessaan muiden rahoilla sosiaali- ja terveyspalvelumme, kotimaamme ja kansalaisuutemme omavaltaisesti maahamme tunkeutuneille vierasmaalaisille mukamaspakolaisille, joista suurin osa olikin nuoria moniavioisia ja kiihkeästi aviottomasti naimahaluisia muslimimiehiä.
Katso millaista on Ruotsin maahanmuuttaja-alueilla tai Saksassa tai Hollannissa tai Ranskassa tai edes Itäkeskuksessa, niin näet lähitulevaisuuden kaikkialla. Se voidaan vielä estää Suomessa, mutta ei kovin kauaa. Kannatta uskoa minua nyt, ettei tarvitse ikuisesti itkeä ja katua sitä miten elämän annettiin pilaantua Suomessa holtittoman maahanmuuton seurauksena.! Ei auta edes Eva Biaudetin selitykset lapsilleen.
Monikulttuurisuus on nimenomaan islamilaista, näin se on.
Kovin+on+isot+luulot+suvakilla+itsestään.+90%+joojoo.+Suvakki+omii+pieneen+joukkoonsa+lisäprossia.+Se+ajattelutapa+onkin+alpakkamainen.+Juuei,+on+olemassa+sellaisiakin+ihmisiä+jotka+eivät+ole+suvakkeja+eivätkä+rasisteja.+Kovin+on+suppea+katsantokanta+suvakilla.+Kun+on+lusikalla+annettu,+ei+kauhalla++voi+vaatia....
Suvakkihan on itse rasisti.
Kiihko femakko-suvakkien määrä on hyvin pieni.