Hallitus perääntyy tiedustelulakien säätämisessä

Epävirallisten tiedustelukierrosten jälkeen on käynyt ilmeiseksi, ettei kiireellisyysperiaate auta hallitusta saamaan lakimuutoksia voimaan tällä hallituskaudella.
378
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos noin on, niin ompas harmillinen uutinen. Mielestäni tuon asian kanssa ei pitäisi vatuloida, vaan toimia ripeästi.

IMHO.

Äänestä
  • No siinä toimitaan niin ripeästi kuin se on mahdollista.

    Äänestä

Mistään aloittajan esittämästä ei löydy uutisista.
Luultavasti Iikorin röllien roinaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ehkä_joskus_sitten kirjoitti:

Epävirallisten tiedustelukierrosten jälkeen on käynyt ilmeiseksi, ettei kiireellisyysperiaate auta hallitusta saamaan lakimuutoksia voimaan tällä hallituskaudella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu