Mä en tiedä mitä mun pitäisi ajatella. Mulla ei koskaan ole kovinkaan paljon ollut ystäviä, mutta yksi ystävä on ollut jonkin aikaa. Tää on semmonen ystävä, että vaikka kaikki muut ovat kadonneet niin tää on jäänyt mun elämään. On ollut läsnä jne. Viime vuosina kaverini on jotenkin etääntynyt kuitenkin musta, kun ikää on tullut ja mua on alettu ehkä pitämään itsestäänselvyytenä. Tai näin ainakin koen. Näemme kyllä aina silloin tällöin ei siitä, mutta ehkä se henkinen yhteys on kadonnut.
Osallistuin tässä kerran arvontaan, jossa pysty voittamaan palkinnon itselle ja ystävälle. Minä sen tietenkin voitin ja laitoin arvontaan, että haluan antaa sen ainoalle ystävälleni. Nyt kuitenkin tuntuu, että ystäväni pitää mua jo niin epäystävänä (tai näin ainakin musta tuntuu), ei ees kunnolla osannut olla mielissään taino oli mielissään mutta ei niin mielissään kuin itse olisin hänen sijassaan ollut.
Tuntuu pahalta antaa palkinto hänelle, vaikka hänelle se kuuluukin, koska niitä lahjoja tuli kaksi. Tiedän, että jos en anna lahjaa ystävyys on tuhoontuomittu. Mä vaan mietin, kannattaako tuollaista ystävyyttä elvyttää vielä vai pitääkö se mua jo itsestäänselvyytenä, tein mitä tahansa.
Elämäni on ollut aika rankkaa ja myös henkiset voimavarat ovat uupuneet. Haluaisin ajatella, että yhden ystävyyden avulla, pystyisin jatkamaan elämää. Itsetuhoiset ajatukset ovat läsnä. Puolisokaan ei tue aina halutulla tavalla. Ehkä toivon jotenkin ystävästäni elämäni tukipilaria.
Ystävyyden aiheuttamat kiemurat
asdgasd
1
1418
Vastaukset
- UrMomGae
Lol kys
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081660Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai841566Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961463Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541392Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341361Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48892Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115880Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii414852Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290822Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347807