Totuus Euroopan Unionista

Suuri_huijaus

Meille on esitetty Euroopan Unioni -illuusiota, jonka luvattiin luovan meille vaurautta, hyvinvointia, työpaikkoja, turvallisuutta jne. Saatiinko me kansalaiset vaurautta, hyvinvointia ja työpaikkoja ja koetaanko me olomme turvalliseksi? No ei niin. Unioni on parasta esimerkkiä globalistien ahneudesta ja petollisuudesta, joka kiedotaan "yhteisen hyvän" viittaan.

Unionin luoma poliittinen ja kaupallinen "liitto" vaikuttaa päällisin puolin 28 itsenäisen jäsenmaan muodostamalta liitolta, jossa pyritään näyttämään, että on luotu vauras, menestyvä ja kaikkia hyödyttävä liitto. Unioni on kuitenkin paljon muutakin. Se on myös poliittinen "liitto". Ja tässä sanalla "poliittinen" on suuri merkitys. 28 Euroopan maata ovat antaneet Unionille siunauksen harjoittaa invasiivista politiikkaa, jolla se voi hallita jäsenmaiden poliittista toimintakenttää.

Nyt varmasti on ymmärryksessä, että "Euroopan Unioni" ei ole meidän, 28 maan luoma, vaan Pankkiunionin ydinporukan itsenä luoma järjestelmä, jossa Euroopan maat ovat heidän hallinnassa. Miten tämä näkyy? Unionin itsensä luomassa järjestelmässä ei ole ollut vain normi hyödykkeet kaupan, erilaisin kauppapoliittisin ehdoin, vaan myös jäsenmaita kansallisesti hyödyttäneet liiketoiminnat, hyödykkeet, luonnonvarat jne. Niitä on myyty ahkerasti Pankkiunionin omistamille sijoitusyrityksille. Näin Pankkiunioni on luonut omat "yksityiset" markkinansa, jossa he ovat suurin hyödynsaada. Jotta Unioni on voinut mahdollistaa omien markkinoidensa ja "valtion" luomisen, he ovat suostutelleet maita hyväksymään lait yms., jotta ovat saaneet jalansijan maiden sisäiseen hallintoon. Unionin palvelukseen on valjastettu jäsenmaiden omia poliikoita, kuten meillä Niinistö, Sipilä, Soini, Stubb jne. Anne Berner on ulkomainen Pankkiunionin "lähettiläs", jolla on korkeampi rooli Suomessa. EU-palvelijoiksi ostetut poliitikot toteuttavat osittain täysin läpinäkyvästi Unionin tahtoa, josta kansa näkyvästi kärsii = suurtyöttömyys, köyhyyden lisääntyminen, kotimaisten markkinoiden hiipuminen jne. Ja tämä näkyy myös hyökkäämisenä kotiinpäin pelaavia poliitikoita vastaan. Esimerkiksi Halla-ahon ja Huhtasaaren saama paska kohtelu ja noitavainot... Luuliko joku oikeasti, että joku "rasismi" on siihen syynä? Se on vain ja ainoastaan yksi tekosyy, joilla "vihollisen" valtaa pyritään heikentämään. EU-rintama politisoitu media apunaan tekee työtä 24/7 estääkseen isänmaallisen rintaman vahvistumisen. Perinteiset suomalaiset arvot ovat mustamaalattuja juuri siksi, että niiden suosiminen heikkenee.

Kuvio on ihan selvä: jäsenmaan kansallisesti hyödyttävää tuotantoa siirtyy Unionin omistukseen/hallintaan, mikä vie rahaliikenteen pääpainon Unionin markkinoille, unohtamatta naurettavia "jäsenmaksuja" Unionin pankille. Kun maan oma sisäinen hyödynmuodostaminen kuihtuu, ja raha katoaa, jäsenmaa tulee riippvaiseksi muiden avusta. Jäsenmaa ei niin yllättäen joutuu ottamaan velkansa Unionin pankeista, jotta voivat ostaa tarvitsemiaan hyödykkeitä, ei niin yllättäen Unionin omistamilta markkinoilta, ja jotta kykenee maksamaan mm. lainmukaiset sosiaalituet. Aika rajua toimintaa mitä?

Eli mistä tämä suurtyöttömyys, köyhtyminen, velkaantuminen jne. johtuu? Nimimerkki Liittovaltio ja muut vastaavat vihakulttuurin tuotteet ovat jatkuvalla syötöllä julistaneet harhaanjohtavaa tietoa ihmisistä, mm. liittyen heidän "työhaluttomuuteensa". Kuten nimim. Liittovaltio sanoi työttömiä "työtävieroksuviksi persuiksi". Hän on myös sanonut, että "kaikille löytyy töitä, jos vaan viitsii hakea". Näinkö oikeasti? 500k - 1M työtöntä vs 30 000 avointa työpaikkaa. Suuri osa suomalaisista jää työttömäksi, koska Unionin toiminnan vuoksi kotimaiset markkinat ei työllistä, eikä Unioni voi/aio työllistää miljoonia ihmisiä. Tämänkin vuoksi sosiaalikulut on nousseet korkeuksiin, unohtamatta maan alasajoon käytettyä Lähi-idän ja Afrikan elättien maahantuontia.

Pankkiunionin toiminta-ajatus: hallitse-riistä-valtaa. Ja tätä se harjoittaa täysin laillisesti. Päätavoite on koko ajan ollut yhden hallintoelimen (=pankkiunioni) Liittovaltio. Onneksi vielä kuitenkin Euroopan maat vastustaa sitä, mutta kun tilanne menee epätoivoiseksi, lainaa ei enää anneta ja ollaan ajautumassa kehitysmaaksi, silloin käy kutsu "EU-huippukokoukseen", jossa kaikille jaetaan kansiot, joissa on sopimus Liittovaltion julistamisesta. Maiden johdolla on kaksi vaihtoehtoa. Nähtäväksi jää, joudutaanko ko. tilanteeseen, ja jos, niin kumpi vaihtoehto valitaan.

4

96

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • älyäläjätä

      Jopa Suomi24 on EU soluttama.
      Esimerkki tästä on EU myönteinen Radio Pooki joka sopivasti
      vaalien aikana mainostaa kuinka EU antaa rahaa.
      Siis paikallis radiot ja YLE ovat jo EU hallinnassa kannattaen
      EU propakantaa.

      • kaapeli12

        kun kyse EU=eliitin uloste unionin keskustelusta valvoja on EU=paskatunkion palvoja.


    • On totta, että EU vie valtaa kansllisilta valtioilta ja monet valtionjohtjat ovat
      myös sidoksissa eri yritysksiin kansallisvaltioissa, joita tuetaan poliittisin varoin
      ja säännöin.

      Mutta tavalliselle ihmisille EU tuo turvaa ja vapauden.
      Nationalismi ja aate ja muut suomalainen ym. ym tarkoittaa asioiden hoitoa ilman
      asiapohjaa aatetta hyväksi käyttäen ja kriteerit eivät ole taloudellisia ja asiallisia, vaan
      muita arvoja hyväksikäyttäviä. Näillä pyritään saavuttamaan omia henkilökohtaisia
      voittoja tietyistä yhtiöistä ja tiettyjä määräysvaltoja hyväksikäyttäen.


      Veikkaisin, että ne maat tai niiden maiden hallitukset ovat EU myönteisiä, joissa
      yrityspohja on kansainvälistä ja Eurooppalaista. Hallinnon omistupohja määrää
      monesti poliittisissa päätöksissä.

    • älyäläjätä

      Liittovaltion perusteluissa ei ole päätä eikä häntää.
      Hänen raapustelut perustuvat huijausten kannattamiseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      229
      14871
    2. Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.

      Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m
      Joensuu
      21
      2237
    3. Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa

      Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?
      Ikävä
      38
      1873
    4. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      147
      1288
    5. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      95
      1260
    6. Varmaan koet, ettet ole tehnyt mitään väärää

      Mutta olet sinä tehnyt.
      Ikävä
      26
      1146
    7. Huomioon ottaminen

      Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin
      Ikävä
      30
      902
    8. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      102
      889
    9. Sinkkusiskoni pliis kertokaa

      Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex
      Sinkut
      80
      735
    10. Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit

      Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t
      Ikävä
      80
      708
    Aihe